Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Teplé počasí přeje výletníkům. Kam vyrazit a co si nezapomenout sbalit do batohu?

25.02.2019
Teplé počasí přeje výletníkům. Kam vyrazit a co si nezapomenout sbalit do batohu?

Autor: Pixabay

Popisek: A hezky nahoru a veget

Jaro klepe na dveře více jak o měsíc dříve a krásné počasí spolu s vyššími teplotami hrají do karet výletníkům, kteří chtějí využít slunné dny k prvním výpravám. Kam je ale nejlepší vyrazit, když hrady a zámky ještě nezačaly další návštěvní sezónu a co si nezapomenout sbalit s sebou do batohu?

Únor, jaký jsme tu dlouho neměli. Sluníčko svítí a teploty se pohybují poměrně vysoko nad nulou. Takové počasí přeje hlavně rodinám, které chtějí využít víkendy a volné dny na prvním slunci. Pokud k nim zrovna vaše rodina patří, věřte, že zámky a hrady jsou vám prozatím zapovězené, přesto ale můžete sbalit batoh a vyrazit do přírody, která se začíná pomalu probouzet po zimě.

Kam vyrazit v Praze?

V Praze můžete využít zejména přírodní rezervace, rokle a údolí. Ruch města utichne například v přírodní rezervaci Divoká Šárka, jež se nachází na Praze 6 – Liboc mezi Džbánem a Čertovým mlýnem. Klid zajistí rozsáhlý les a skalnatá úbočí, jimiž prochází Šárecký potok. Divoká Šárka je jednou z nejnavštěvovanějších rezervací v Praze, přesto díky rozsáhlému území nabízí klid a spoustu míst, kde se můžete zastavit třeba na piknik.

Dalším místem, které si užijí nejen rodiny, ale také pejskaři a cyklisté je Prokopské údolí na Praze 5, jež se součástí Přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí s vrchem Děvínem.  Pro obyvatele jižní části Prahy je skvělým tipem Modřanská rokle, jež nabízí několik cyklostezek a naučnou stezkou.

Vyrážíme za přírodou na Moravu

Nejznámější česká propast. Kdo by odolal, krásné přírodě a propasti Macocha, jež je součástí komplexu Punkevních jeskyní. Hloubka samotné propasti je 138,4 m a na samém dně se nachází Dolní macošské jezírko s hloubkou přes 50 m. U propasti najdete mnoho vyhlídkových můstků, takže si můžete vychutnávat krásy přírody pěkně z bezpečí. Rozhodně si ale sbalte do batohu teplou mikinu a bundu proti větru, protože na Macoše v těchto dnech stále dost fouká.

Chřiby ležící mezi Kyjovem a obcí Kvasice jsou součástí oblasti Středomoravské Karpaty s nejvyšším vrcholem Brdo a dalšími třemi – Buchlov, Modla a Holý kopec. Jednodenní výlet tedy nebude stačit, ale rozhodně stojí za to, podívat se do úžasných a tichých bukových lesů, jež jsou mimo kopců další důležitou součástí tvořící Buchlovské hory, nebo jinak právě Chřiby. Tímto územím prochází nespočet naučných stezek, cyklotras a turistických tras, studánek, potůčků, ale i zřícenin.

Nezapomeňte si do batohu sbalit teplé oblečení, něco k zakousnutí, a kdybyste se v tajuplné přírodě zapomněli, tak raději i baterku. Krásy buchlovských hor si rozhodně stojí za to vyfotit, takže nezapomeňte na foťák!

Jižní Čechy a oblast Toulava

Na pomezí Jižních a středních Čech se rozkládá turistická oblast Toulava s řekou Lužnicí a centrálním městem Tábor, který můžete využít jako zastávku na jídlo a odpočinek. Nejkrásnější přírodu najdete právě u řeky Lužnice za Táborem. Cesta vás zavede podél řeky k tunelu ve skále a déle okolo hradu Příběnice a Dobronice.

Národní park České Švýcarsko na severu

Pokud stále nemáte dost sněhu, ale lyžovat už se vám tolik nechce, jeďte se podívat do NP České Švýcarsko. Uvidíte, jak se jedinečná příroda a hory probouzí do slunného počasí. Pravčická brána a tajemné soutěsky na řece Kamenice skýtají úchvatné pohledy na přírodu, jež vznikla před miliony lety. Pokud plánujete víkendový výlet, doporučujeme se ubytovat v Hřensku či Brtnících.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace