Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Teplé počasí přeje výletníkům. Kam vyrazit a co si nezapomenout sbalit do batohu?

25.02.2019
Teplé počasí přeje výletníkům. Kam vyrazit a co si nezapomenout sbalit do batohu?

Foto: Pixabay

Popisek: A hezky nahoru a veget

Jaro klepe na dveře více jak o měsíc dříve a krásné počasí spolu s vyššími teplotami hrají do karet výletníkům, kteří chtějí využít slunné dny k prvním výpravám. Kam je ale nejlepší vyrazit, když hrady a zámky ještě nezačaly další návštěvní sezónu a co si nezapomenout sbalit s sebou do batohu?

Únor, jaký jsme tu dlouho neměli. Sluníčko svítí a teploty se pohybují poměrně vysoko nad nulou. Takové počasí přeje hlavně rodinám, které chtějí využít víkendy a volné dny na prvním slunci. Pokud k nim zrovna vaše rodina patří, věřte, že zámky a hrady jsou vám prozatím zapovězené, přesto ale můžete sbalit batoh a vyrazit do přírody, která se začíná pomalu probouzet po zimě.

Kam vyrazit v Praze?

V Praze můžete využít zejména přírodní rezervace, rokle a údolí. Ruch města utichne například v přírodní rezervaci Divoká Šárka, jež se nachází na Praze 6 – Liboc mezi Džbánem a Čertovým mlýnem. Klid zajistí rozsáhlý les a skalnatá úbočí, jimiž prochází Šárecký potok. Divoká Šárka je jednou z nejnavštěvovanějších rezervací v Praze, přesto díky rozsáhlému území nabízí klid a spoustu míst, kde se můžete zastavit třeba na piknik.

Dalším místem, které si užijí nejen rodiny, ale také pejskaři a cyklisté je Prokopské údolí na Praze 5, jež se součástí Přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí s vrchem Děvínem.  Pro obyvatele jižní části Prahy je skvělým tipem Modřanská rokle, jež nabízí několik cyklostezek a naučnou stezkou.

Vyrážíme za přírodou na Moravu

Nejznámější česká propast. Kdo by odolal, krásné přírodě a propasti Macocha, jež je součástí komplexu Punkevních jeskyní. Hloubka samotné propasti je 138,4 m a na samém dně se nachází Dolní macošské jezírko s hloubkou přes 50 m. U propasti najdete mnoho vyhlídkových můstků, takže si můžete vychutnávat krásy přírody pěkně z bezpečí. Rozhodně si ale sbalte do batohu teplou mikinu a bundu proti větru, protože na Macoše v těchto dnech stále dost fouká.

Chřiby ležící mezi Kyjovem a obcí Kvasice jsou součástí oblasti Středomoravské Karpaty s nejvyšším vrcholem Brdo a dalšími třemi – Buchlov, Modla a Holý kopec. Jednodenní výlet tedy nebude stačit, ale rozhodně stojí za to, podívat se do úžasných a tichých bukových lesů, jež jsou mimo kopců další důležitou součástí tvořící Buchlovské hory, nebo jinak právě Chřiby. Tímto územím prochází nespočet naučných stezek, cyklotras a turistických tras, studánek, potůčků, ale i zřícenin.

Nezapomeňte si do batohu sbalit teplé oblečení, něco k zakousnutí, a kdybyste se v tajuplné přírodě zapomněli, tak raději i baterku. Krásy buchlovských hor si rozhodně stojí za to vyfotit, takže nezapomeňte na foťák!

Jižní Čechy a oblast Toulava

Na pomezí Jižních a středních Čech se rozkládá turistická oblast Toulava s řekou Lužnicí a centrálním městem Tábor, který můžete využít jako zastávku na jídlo a odpočinek. Nejkrásnější přírodu najdete právě u řeky Lužnice za Táborem. Cesta vás zavede podél řeky k tunelu ve skále a déle okolo hradu Příběnice a Dobronice.

Národní park České Švýcarsko na severu

Pokud stále nemáte dost sněhu, ale lyžovat už se vám tolik nechce, jeďte se podívat do NP České Švýcarsko. Uvidíte, jak se jedinečná příroda a hory probouzí do slunného počasí. Pravčická brána a tajemné soutěsky na řece Kamenice skýtají úchvatné pohledy na přírodu, jež vznikla před miliony lety. Pokud plánujete víkendový výlet, doporučujeme se ubytovat v Hřensku či Brtnících.

Vložil: Redaktor KL