Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Krajská zdravotní zahájila v teplické nemocnici výstavbu pavilonu operačních sálů a sterilizace. Nová budova vyroste jižně od pavilonu F

27.06.2017
Krajská zdravotní zahájila v teplické nemocnici výstavbu pavilonu operačních sálů a sterilizace.  Nová budova vyroste jižně od pavilonu F

Autor: zitteplice.cz

Popisek: Nemocnice Teplice

Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájila Krajská zdravotní, a. s., v Nemocnici Teplice výstavbu pavilonu pro čtyři moderní operační sály a sterilizaci. Slavnostní akt se uskutečnil v pavilonu F za účasti zástupců vedení a managementu Krajské zdravotní, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, zástupců statutárního města Teplice, zhotovitele – firmy VW Wachal a. s., a zaměstnanců nemocnice.

Nová budova pro operační sály vznikne v prostoru jižně od pavilonu F, v němž jsou soustředěny chirurgické obory, směrem k ulici Anglická. S chirurgickým pavilonem bude propojena spojovacím krčkem, dílčí úpravy čekají i pavilon F. „Je to poprvé během deseti let existence Krajské zdravotní, kdy se bude stavět něco nového. Celé generace teplických lékařů čekaly na tento okamžik, protože stávající operační sály skutečně neodpovídaly moderním požadavkům a standardům,“ vysvětlil generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.

Nemocnice Teplice

Akce bude postupně financována s podporou jediného akcionáře Krajské zdravotní, kterým je Ústecký kraj. „Jedná se o velkou a v mnoha ohledech i o odlišnou investici, než byly běžné základní opravy a rekonstrukce. Vznikne tu něco, co by mělo sloužit pro nejednu generaci. Chtěl bych poděkovat všem z teplické nemocnice, ať už to jsou lékaři, zdravotní sestry či pomocný personál. Areál jsem si prošel a vím, že se tu mohou opřít o dobrý kolektiv, který se snaží udělat maximum pro to, aby byla našim občanům poskytnuta zdravotní péče taková, jakou si zaslouží,“ řekl na úvod slavnostního okamžiku hejtman Bubeníček.

Nemocnice Teplice

Investiční náklady budou podle Jiřího Nováka, předsedy představenstva Krajské zdravotní, 217,8 milionu korun včetně DPH, přičemž cena, vzešlá z veřejné zakázky, je 184,84 milionu korun. V současné době je zajištěno financování s využitím prostředků od Ústeckého kraje. Pořízení přístrojové techniky by mělo přijít podle projektu na dalších přibližně 53 milionů korun.

Nemocnice Teplice

Projekt počítá také s výstavbou 92 parkovacích míst pro osobní auta zaměstnanců. Výstavba pavilonu s novými operačními sály začne od července 2017, hotovo by mělo být v letních měsících roku 2019.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace