Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Strojvedoucí brzdil, houkal, pak vylezl z mašiny a brečel… Železniční trať smrti. Za šest týdnů pět mrtvých dětí, většinou sebevraždy

10.06.2017
Strojvedoucí brzdil, houkal, pak vylezl z mašiny a brečel… Železniční trať smrti. Za šest týdnů pět mrtvých dětí, většinou sebevraždy

Foto: Facebook

Popisek: Kabina strojvedoucího - ilustrační foto

Na železniční trati jen kousek od středočeských Mlékojed zemřelo během šesti týdnů pět lidí. Posledním usmrceným člověkem byl podle serveru blesk.cz třiadvacetiletý mladík. Co stálo za jejich smrtí? Vzali si tito nešťastníci život, nebo jim někdo pomohl?

Blesk.cz připomíná, jak se již počátkem dubna dvě patnáctileté dívky vzaly za ruce a vyšly vstříc právě projíždějícímu vlaku. Podle nejnovějších svědectví se ale Růženka a Veronika vůbec zabít nechtěly. Tohle tehdy řekl serveru Blesk.cz svědek incidentu: „Strojvedoucí na ně troubil a brzdil, to bylo slyšet. Lidé, co stáli přímo u přejezdu, je viděli, jak se chytly za ruce a šly přímo proti tomu vlaku. Nevím, jestli to udělaly schválně, nebo jestli si třeba chtěly fotit selfie.“

Byla to nešťastná náhoda?

Blesk.cz oslovil člověk blízkého jedné z dívek, a ten se prý přiklání právě k tomu, že si dívky chtěly opravdu udělat jen společnou fotku. Veronika si prý vlaku nevšimla a její kamarádka ji chtěla dostat pryč z kolejí, to už se jí ale nepovedlo. Růženka byla podle tohoto zdroje moc milá holčička, kterou měli všichni rádi. Nedovede si proto představit, že by si mohla nějak ublížit.

Serveru dále řekl, že měla vždy snahu všem pomoct a kamarádku chtěla určitě zachránit. „Smrtí kamarádek se intenzivně zabývají kriminalisté. Své závěry o tom, co se na místě přesně odehrálo, ale prozatím nezveřejnili. Rodinám už ale po soudní pitvě vydali těla zemřelých. Růženku její příbuzní pochovali v sobotu dopoledne,“ prozradil blesk.cz.

O život přišel i mladý fotbalista

Redaktoři vědí také víc o nejnovějším úmrtí u Mlékojed. Podle serveru tn.cz zde ztratil život třiadvacetiletý Jirka, kterého srazil vlak. „Na místo okamžitě vyjeli kromě policistů z obvodního oddělení i kriminalisté, kteří prostor neštěstí zajistili. U strojvedoucího provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek,“ řekla tn.cz mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová.

Svědci se přiklánějí k názoru, že se s největší pravděpodobností jednalo o sebevraždu. Jirkovo úmrtí na sociální síti komentovali i členové fotbalového klubu, za který hrál: „Dnes v brzkých ranních hodinách nás tragicky opustil náš spoluhráč a kamarád Jiří. Za klub děkujeme za vše, co jsi pro nás odvedl, a přejeme všem pozůstalým upřímnou soustrast a mnoho sil.“ Zatím není jasné, proč sebevraždu spáchal.

Terezka měla oslepnout, proto raději skočila pod vlak

Na tom samém místě v dubnu zemřela i osmnáctiletá Terezka. Jak média informují, s největší pravděpodobností se také jednalo o sebevraždu. Dívka totiž podle matky trpěla nevyléčitelnou vadou zraku a v budoucnu by prý jistě oslepla. O jejím trápení psal už před čtyřmi lety deník Aha!.

Terezka totiž o svém závažném onemocnění rodičům neřekla. Rodiče si mysleli, že to spraví brýle s pár dioptriemi, čekal je ale šok. „Doktorka nám řekla, že jde o neurologický problém, že dcera má možná nádor. Další dva roky ale trvalo, než lékaři zjistili, co jí doopravdy je,“ dodává dívčina matka Vlaďka a tím, že diagnóza nakonec zněla – drúzové papily. „Je to nemoc starých lidí, která vede ke slepotě. V mladém věku ji prý má v republice asi pět lidí,“ vysvětlila před čtyřmi lety deníku Aha! Terezčina maminka.

Strojvedoucí vylezl z mašiny a brečel

Blesk.cz získal i výpověď strojvedoucího, který po trati jezdí denně. „Každý den chodí do práce s obavami, že dnes se to může stát znovu. Strojvedoucí Českých drah nemají jednoduchou práci a do toho jim pod koly končí sebevrahové nebo nepozorní chodci. Zvlášť opatrní jsou nyní strojvedoucí, kteří jezdí přes středočeské Mlékojedy,“ píše ve svém článku server blesk.cz.

Nešťastnému muži skočili pod vlakovou soupravu už tři lidé. „S tím nic neuděláte,“ prohlásil. Prozradil ovšem, že frekvence sebevražd u Mlékojed mu normální nepřipadá. Blesk.cz uvádí i svědectví ženy, která viděla incident, při kterém zemřely Růženka a Veronika. „Strojvedoucí brzdil, houkal, a pak vylezl z mašiny a brečel. Ptal se, proč zrovna jemu tam skočily,“ popisuje svědkyně v článku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek