Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už není žádná naděje. Policie má nová fakta o zmizení Míši z Ústí. Otakar S. osahával dívky. Pak pustil plyn a…

29.05.2017
Už není žádná naděje. Policie má nová fakta o zmizení Míši z Ústí. Otakar S. osahával dívky. Pak pustil plyn a…

Foto: Policie ČR

Popisek: Pohřešovaná Míša Muzikářová

KRIMI Od zmizení dvanáctileté Michaely Muzikářové z Ústí nad Labem už uplynuly dlouhé měsíce. MF DNES ve svém aktuálním článku přišla se šokujícím zjištěním. Policisté prý má informace, že Míšu už se jednou pokusil její Otčím Otakar S. zabít. Pak chtěl prý zavraždit i její matku a nakonec sebe.

K věci se pro MF DNES vyjádřil státní zástupce Vladimír Jan. „Mohu potvrdit, že prověřujeme veškeré jeho chování, které by mohlo zakládat skutkovou podstatu trestného činu,“ podotkl v článku MF DNES. O podrobnostech prý ale mluvit nechtěl, všechno se ještě prošetřuje. „Prověřujeme to jako pokus o vraždu,“ řekl novinářům MF DNES vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie Martin Charvát. Redaktory odkázal na tiskové oddělení. To však k případu odmítlo sdělit jakékoliv informace.

Dal jim do čaje prášek na spaní a pustil plyn

Jak se dozvíme z článku, novinářům MF DNES se ale podařilo zjistit, co policie prověřuje. „Události jednoho dne z loňského prosince popsala policii dívčina matka Eva Muzikářová. Všichni tři byli tehdy v bytě Muzikářových. Otakar S. údajně nasypal do čaje prášky na spaní, a když se Eva Muzikářová a její dcera napily a usnuly, pustil v bytě plyn. Pak se napil také a ulehl. Text dramaticky graduje: „Uniká ze sporáku a z trouby. Ve vedlejší místnosti spí Eva Muzikářová s dcerou Michaelou a partnerem Otakarem S. Všichni tři spí tvrdě, omámeni léky. A plyn v bytě se hromadí víc a víc,“ čteme na stránkách MF DNES.

To vše se stalo v polovině prosince 2016. „Ještě předtím se Otakar S. projevuje zodpovědně, vypíná jističe elektřiny. Ví, že plyn je výbušný a elektrický zkrat by mohl vyhodit do vzduchu pavlačový dům i s dalšími obyvateli. To ale nechce riskovat, zjevně má jiný cíl: zabít partnerku, její dceru a sebe. Domnívá se, že až plyn naplní celý byt 1+1, všichni se otráví,“ uvádí se v textu MF DNES. Všichni naštěstí přežili. Pár dní nato se Míša ztratila,“ píše se v článku…

Při lehkém zajiskření světla by to bouchlo

Otakarovi to ale nevyšlo, jak vyplývá ze slov odborníků, zemní plyn je sice výbušný, ale není jedovatý. „Plyn je dvakrát lehčí než vzduch, a proto se drží pod stropem,“ podotýká pro MF DNES specialista na paliva a plynárenství Jaroslav Beránek a popisuje, že v kýženém bytě už to bylo na hraně. K explozi tam prý mohlo dojít i po lehkém zajiskření světla. Tomu všemu ale Otakar S. zabránil právě díky tomu, že vypnul elektrické jističe.

Podle MF DNES tehdy žena věc policii nenahlásila. Všechno jím řekla až 11. ledna, když šla nahlásit zmizení své dcery. „Prioritou bylo děvče najít a policisté kvůli tomu zřídili speciální pátrací tým. Současně s tím zjišťovali, kdo by mohl mít její zmizení na svědomí a zároveň prověřovali událost s plynem. Obě pátrání se střetla ve jménu Otakara S,“ čteme v MF DNES.

Otakar S. prý osahával děti

Spolu s hledáním dívky tak policie začala řešit ještě jednou věc. Otakar S. byl totiž podezřelý i z pohlavního zneužívání. „Podle obžaloby vozil v noci z 29. na 30. ledna 2016 ve své Mazdě 626 Míšinu nezletilou kamarádku. Do auta ji údajně nalákal tak, že se na Facebooku nejprve vydával za čtrnáctiletého chlapce, domlouval si s ní schůzku a psal jí, že ji vyzvedne Míšin nevlastní otec Otakar S.,“ píše se v MF DNES. Ve voze jí měl osahávat, a i když věděl, že jí ještě nebylo 15 let, nabízel jí za sex 2 tisíce korun. Dívka to ale odmítla. Choutky měl Otakar S. i dříve. MF DNES se totiž svěřila i jeho bývalá partnerka, té měl muž osahávat její tehdy jedenáctiletou dceru. Prý ležela na břiše a on měl malou dívku hladit od pasu dolů.

Oběsil se prý kvůli Sataanovi…

To, že v bytě pustil plyn, Otakar S. policii nikdy pořádně nevysvětlil. Údajně prý měl žárlit na muže, s kterým se Míšina matka scházela. Byla to ale asi taky docela vykutálený floutek, říkal si totiž Sataan. „Krátce před incidentem s plynem Míša umístila na Facebooku fotografii matky se Slovákem Sataanem, jak se drží za ruce a líbají. A okomentovala ji slovy „rodiče konečně spolu“. Předtím napsala: „Nesnáším je, nesnáším! Mámu a toho…“ Zda myslela Otakara S., není jasné,“ uvádí se v textu MF DNES. Díky výše uvedeným indiciím chtěla policie Otakara S. obvinit. Bohužel to ale už nestihla. Muž se totiž 30. ledna oběsil.

Tajemstvím bohužel stále zůstává, co se s Michaelou Muzikářovou stalo. Pohřešovaná už je totiž 127 dní. A dnes už nikdo nevěří ve šťastný konec… 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Antonín Pořízek