Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neformální setkání, plné her, soutěží, vuřtů a sladkých odměn pro děti. Tak vypadala diskuse s vedením města o životě na kadaňském 'Céčku'

19.05.2017
Neformální setkání, plné her, soutěží, vuřtů a sladkých odměn pro děti. Tak vypadala diskuse s vedením města o  životě na kadaňském 'Céčku'

Foto: e-region.cz

Popisek: Kadaň

O radostech i strastech života na sídlišti „C“ diskutovali ve středu večer jeho obyvatelé s vedením města. Setkání, které zorganizovala městská samospráva společně s Agenturou pro sociální začleňování, se uskutečnila v „Šuplíku“, tedy v prostorách nově zrekonstruovaného areálu Domova dětí a mládeže.

V rámci neformálního odpoledne a večera plného her, soutěží, vuřtů a sladkých odměn pro děti mohl každý občan diskutovat s nejvyššími představiteli města a se zástupci některých odborů městského úřadu. O uvolněnou atmosféru setkání se postarala kapela Bunch of Folks, kterou – stejně jako občerstvení pro účastníky – zajistilo město Kadaň.

Občané v podvečerní moderované diskusi ocenili úpravu zeleně, dostatek parkovacích míst i činnost asistentů prevence kriminality. Naopak vyjádřili nespokojenost se sousedským soužitím v některých místech a absencí dětského hřiště a místa pro setkávání. Lidé však nejen hodnotili, ale sami se zapojili do hledání řešení na zmíněné problémy. Vedení města například navrhli pomoc při úpravě prostředí před domy a projevili zájem o pravidelná setkávání nejen se zástupci města, ale i s ostatními obyvateli sídliště. „Věřím, že to, co jsme společně vymysleli, lepšímu životu na Céčku určitě pomůže,“ uvedla jedna z účastnic akce.

Starosta se zasadí o pravidelnost setkání

„Byl jsem mile překvapen, kolik aktivních občanů se akce zúčastnilo, a všem touto cestou děkuji. Podařilo se nám zmapovat problémy obyvatel Céčka, vztahy a soužití na sídlišti, ale podařilo se nám i projednat možné varianty řešení, do kterých zapojíme i veřejnost,“uvedl starosta Jiří Kulhánek. Město Kadaň bude se všemi podněty obyvatel sídliště pracovat. Starosta již po ukončení debaty přislíbil, že se zasadí o pravidelnost setkání, při kterých bude možné sdílet své názory, zajištění domovníků do některých domů, úpravu zeleně a podporu sousedských zahrádek či zajištění přístupu na hřiště u DDM Šuplík i o víkendech. Úplný souhrn podnětů občanů spolu s vyjádřením města bude v nejbližších dnech dostupný na webových stránkách města Kadaně.

Kadaňské 'Céčko'

Kadaňské 'Céčko'

Diskusi vedení města s občany moderovali zástupci Agentury pro sociální začleňování, se kterou město dlouhodobě úspěšně spolupracuje. Využili pro ni metodu World Café, která spočívá v rozdělení diskutujících do menších skupinek, jež pak prezentují své poznatky před celým plénem. Cílem metody v tomto případě bylo zjistit, jak se žije obyvatelům sídliště, co je trápí, co se jim na sídlišti naopak líbí, případně jaká navrhují řešení. „Metoda World Café je pro takováto setkání velmi vhodným nástrojem a po včerejšku můžeme říci, že se osvědčila i v Kadani,“ uvedla Pavla Radová, metodička Regionálního centra Agentury pro sociální začleňování pro severozápadní Čechy.

Béčko a Déčko jsou na řadě

Město Kadaň dlouhodobě usiluje o zlepšení života na kadaňských sídlištích a podporu komunitního života místních obyvatel, pro který buduje vhodné podmínky – zde například zajištěním vhodných prostor pro trávení volného času pro všechny věkové kategorie. Veřejná setkání s obyvateli Kadaně v podobném duchu jako na sídlišti „C“ budou pokračovat.  Před prázdninami jsou plánovaná ještě dvě: 31. 5. na sídlišti „B“ v areálu místní ZŠ Sluníčková a 14. 6. na sídlišti „D“ v areálu místní ZŠ Na Podlesí. Obyvatelé těchto sídlišť se tak mohou těšit na obdobný kulturní program i zábavné odpoledne pro děti, jakého se tentokrát účastnili obyvatelé sídliště „D“.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL