Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zahajte turistickou sezónu v Krušných horách na Komáří vížce. Výjimečně výhodné svezení nejdelší českou lanovkou čeká každého, kdo přijede s platnou jízdenkou DÚK

11.05.2017
Zahajte turistickou sezónu v Krušných horách na Komáří vížce. Výjimečně výhodné svezení nejdelší českou lanovkou čeká každého, kdo přijede s platnou jízdenkou DÚK

Foto: krusnohorsky.cz

Popisek: Komáří vížka

Ústecký kraj a Destinační agentura Krušné hory pořádá v sobotu 20. května od 9 do 17 hodin zahájení turistické sezóny v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje na Komáří vížce. Na přípravě akce se podílejí Lesy ČR, společnost Sport Krupka, město Krupka, Pivovar Zíchovec, BESIP, Tým silniční bezpečnosti, Restaurace na Komáří vížce a Autodrom Most.

Akce s atrakcemi a soutěžním výletem otevírá letní sezónu 2017 na hřebenech největších hor regionu a propaguje používání integrované veřejné dopravy v Ústeckém kraji. Je připravena pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost z Ústecka, Teplicka i vzdálenějších míst. Výjimečně výhodné svezení nejdelší českou lanovkou z Krupky na Komáří vížku čeká každého, kdo pojede už z domova krajskou integrovanou veřejnou dopravou a přijede s platnou jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).

Než vyjedete z domova, doporučujeme ověřit si aktuální provoz lanovky a povětrnostní podmínky na www.sportkrupka.cz. K lanovce můžete přijet od Teplic i Ústí nad Labem běžnými autobusovými linkami DÚK buď do zastávky Krupka - Bohosudov Městský úřad (linka č. 458), do zastávky Krupka - Bohosudov náměstí (linka č. 485) nebo autobusy 484 a 486 na nádraží Krupka – Bohosudov. Sem můžete přijet z obou směrů také vlakem linkou U1. Z nádraží bude po celou dobu akce zajištěna mimořádná kyvadlová doprava autobusů DÚK ke stanici lanovky i na hřeben na Komáří vížku.

Komáří vížka

Cestujte chytře a levně a kupte si hned při začátku cesty jízdenku do zóny 432 Krupka-Fojtovice. Bude platit pro celou cestu krajem a mimořádně i pro cestu lanovkou na vrchol Komáří vížky. V sobotu 20. května bude nejdelší lanovka v ČR z Krupky na Komáří vížku mimořádně zaintegrována do krajského dopravního systému a budou na ní platit jízdenky DÚK. „Pokud pojedete vlakem, nezapomeňte využít jízdenku DÚK, nikoliv ČD. Lanovkou můžete cestovat také s časovými jízdenkami, platnými pro zónu 432, nebo jednodenní síťovou jízdenku DÚK na tento den. Jednodenní jízdenka platí i pro zpáteční cestu domů, pro delší cesty bývá nejvýhodnější a určitě se vyplatí,“ připomíná náměstek pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

Jízdenku DÚK lze koupit z jakéhokoliv místa v Ústeckém kraji u kteréhokoliv dopravce, zapojeného do DÚK (včetně ČD). Bez platné jízdenky DÚK budete odbaveni podle standardního tarifu lanovky, tedy výrazně dráž. V případě deště dostanete navíc s jízdenkou DÚK k cestě lanovkou nahoru pláštěnku Autodromu Most (do vyčerpání zásob). Lanovka jede od 8:30 do 18:30. Na Komáří vížku se z Bohosudova nebo obráceně dostanete po celou dobu akce i přímo a rychle mimořádným kyvadlovým autobusem – tato doprava je i alternativou pro případ velkých front, silného větru nebo poruchy lanovky. Zastávky mimořádné dopravy jsou na vlakovém nádraží v Bohosudově, na parkovišti u dolní stanice lanovky v Krupce a u parkoviště na Komáří vížce a budou označeny označníky. Z Bohosudova na hřeben jezdí i pravidelná autobusová linka č. 484.

Komáří vížka

„Jedná se o poslední z našich čtyř destinačních agentur, která zahajuje sezonu, a věřím, že si všichni návštěvníci přijdou na své. Na hřebenu budou připraveny atrakce, občerstvení a soutěžní rodinný výlet,“ prozradil radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš. Na vrcholu Komáří vížky vás čeká grilování selete a otevřená restaurace, na parkovišti Lesů ČR na Komáří vížce pak hlavní atrakce. V propagačním stanu DÚK získáte dopravní informace k akci, k turistické dopravě v Ústeckém kraji, krajské dopravní mapy a jízdní řády turistických linek DÚK. Probíhat zde budou dětské soutěže s dopravní tematikou o turistické batůžky a další ceny. Společný stánek Brány do Čech a Destinační agentury Krušné hory je začátkem a cílem soutěžního rodinného výletu, začátkem herní trasy s využitím mobilní aplikace a poskytne vám turistické informace, plánky výletu, mapky a tipy na pěší tůry v okolí Komáří vížky, Krupky a celých Krušných horách.

Soutěže pro děti a chemické pokusy naleznete ve vedlejším stanu Ústeckého kraje. V přístřešku veslařů Labe Aréna si budete moci vyzkoušet veslařský trenažer. Offroad safari – to je terénní vozidlo, které budou mít děti i turisté volně k prolézání. Na stánku BESIP budou k mání reflexní prvky, vyzkoušíte si tu opilé, drogové nebo únavové brýle a zdarma můžete zkusit dopravní testy pro děti i dospělé. Nebo si vyzkoušet atraktivní simulátor nárazu. Ve stánku Týmu silniční bezpečnosti se můžete seznámit s projektem „Na kole jen s přilbou“.

Komáří vížka

Trasa rodinného soutěžního výletu vede po hřebenu k Sedmihůrské vyhlídce, vrací se okruhem po červené turistické značce a měří 4,5 kilometru. Čeká Vás šest soutěžních stanovišť pro děti, na každém z nich obdrží jednu část výherního puzzle. A bude to pestré – po chemických pokusech a dopravních soutěžích přijde na řadu nordic walking, terénní koloběžky, soutěže domů dětí a mládeže a výstup na Sedmihůrskou vyhlídku s nádherným výhledem do Podkrušnohoří. Pro milovníky domácích mazlíčků jsou připraveny ukázky výcviku psů.

Na trase přijde k duhu pívobus – speciálně upravený autobus rodinného Pivovaru Zíchovec u Loun s pípou a posezením uvnitř autobusu i venku a s několika druhy piv a nealko nápojů. Uvidíte ho a poznáte už zdálky podle vlajky na stožáru. Stánek s klobásami naleznete hned vedle. Mobilní toalety TOI TOI budou k dispozici zdarma na trase mezi atrakcemi a pívobusem. Komu nebude stačit rodinný výlet, může si pěší hřebenovou túru prodloužit herní trasou s využitím mobilní aplikace v terénu.

Komáří vížka

Pro cestu z hřebenu dolů do Krupky máte na výběr mezi řadou turistických značených tras, nově připravenou herní rodinnou trasou s užitím mobilní aplikace v terénu (Skryté příběhy) nebo opět veřejnou dopravou s jízdenkou DÚK – lanovkou, mimořádnými kyvadlovými autobusy či pravidelnou linkou 484. Jízdenky DÚK využijte i k cestě domů. Koupíte je mj. i na parkovišti na Komáří vížce.

Upozornění pro motoristy:
Velké parkoviště na Komáří vížce bude rezervováno pro akci – tento den sem doporučujeme cestovat veřejnou dopravou, nikoliv osobním vozem! Také pod lanovkou v Krupce bude parkování osobních vozů omezeno s ohledem na provoz autobusů. Dopravu osobních vozidel bude před parkovištěm na Komáří vížce i na dolním parkovišti u lanovky řídit Městská policie Krupka.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL