Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zahajte turistickou sezónu v Krušných horách na Komáří vížce. Výjimečně výhodné svezení nejdelší českou lanovkou čeká každého, kdo přijede s platnou jízdenkou DÚK

11.05.2017
Zahajte turistickou sezónu v Krušných horách na Komáří vížce. Výjimečně výhodné svezení nejdelší českou lanovkou čeká každého, kdo přijede s platnou jízdenkou DÚK

Autor: krusnohorsky.cz

Popisek: Komáří vížka

Ústecký kraj a Destinační agentura Krušné hory pořádá v sobotu 20. května od 9 do 17 hodin zahájení turistické sezóny v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje na Komáří vížce. Na přípravě akce se podílejí Lesy ČR, společnost Sport Krupka, město Krupka, Pivovar Zíchovec, BESIP, Tým silniční bezpečnosti, Restaurace na Komáří vížce a Autodrom Most.

Akce s atrakcemi a soutěžním výletem otevírá letní sezónu 2017 na hřebenech největších hor regionu a propaguje používání integrované veřejné dopravy v Ústeckém kraji. Je připravena pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost z Ústecka, Teplicka i vzdálenějších míst. Výjimečně výhodné svezení nejdelší českou lanovkou z Krupky na Komáří vížku čeká každého, kdo pojede už z domova krajskou integrovanou veřejnou dopravou a přijede s platnou jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).

Než vyjedete z domova, doporučujeme ověřit si aktuální provoz lanovky a povětrnostní podmínky na www.sportkrupka.cz. K lanovce můžete přijet od Teplic i Ústí nad Labem běžnými autobusovými linkami DÚK buď do zastávky Krupka - Bohosudov Městský úřad (linka č. 458), do zastávky Krupka - Bohosudov náměstí (linka č. 485) nebo autobusy 484 a 486 na nádraží Krupka – Bohosudov. Sem můžete přijet z obou směrů také vlakem linkou U1. Z nádraží bude po celou dobu akce zajištěna mimořádná kyvadlová doprava autobusů DÚK ke stanici lanovky i na hřeben na Komáří vížku.

Komáří vížka

Cestujte chytře a levně a kupte si hned při začátku cesty jízdenku do zóny 432 Krupka-Fojtovice. Bude platit pro celou cestu krajem a mimořádně i pro cestu lanovkou na vrchol Komáří vížky. V sobotu 20. května bude nejdelší lanovka v ČR z Krupky na Komáří vížku mimořádně zaintegrována do krajského dopravního systému a budou na ní platit jízdenky DÚK. „Pokud pojedete vlakem, nezapomeňte využít jízdenku DÚK, nikoliv ČD. Lanovkou můžete cestovat také s časovými jízdenkami, platnými pro zónu 432, nebo jednodenní síťovou jízdenku DÚK na tento den. Jednodenní jízdenka platí i pro zpáteční cestu domů, pro delší cesty bývá nejvýhodnější a určitě se vyplatí,“ připomíná náměstek pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

Jízdenku DÚK lze koupit z jakéhokoliv místa v Ústeckém kraji u kteréhokoliv dopravce, zapojeného do DÚK (včetně ČD). Bez platné jízdenky DÚK budete odbaveni podle standardního tarifu lanovky, tedy výrazně dráž. V případě deště dostanete navíc s jízdenkou DÚK k cestě lanovkou nahoru pláštěnku Autodromu Most (do vyčerpání zásob). Lanovka jede od 8:30 do 18:30. Na Komáří vížku se z Bohosudova nebo obráceně dostanete po celou dobu akce i přímo a rychle mimořádným kyvadlovým autobusem – tato doprava je i alternativou pro případ velkých front, silného větru nebo poruchy lanovky. Zastávky mimořádné dopravy jsou na vlakovém nádraží v Bohosudově, na parkovišti u dolní stanice lanovky v Krupce a u parkoviště na Komáří vížce a budou označeny označníky. Z Bohosudova na hřeben jezdí i pravidelná autobusová linka č. 484.

Komáří vížka

„Jedná se o poslední z našich čtyř destinačních agentur, která zahajuje sezonu, a věřím, že si všichni návštěvníci přijdou na své. Na hřebenu budou připraveny atrakce, občerstvení a soutěžní rodinný výlet,“ prozradil radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš. Na vrcholu Komáří vížky vás čeká grilování selete a otevřená restaurace, na parkovišti Lesů ČR na Komáří vížce pak hlavní atrakce. V propagačním stanu DÚK získáte dopravní informace k akci, k turistické dopravě v Ústeckém kraji, krajské dopravní mapy a jízdní řády turistických linek DÚK. Probíhat zde budou dětské soutěže s dopravní tematikou o turistické batůžky a další ceny. Společný stánek Brány do Čech a Destinační agentury Krušné hory je začátkem a cílem soutěžního rodinného výletu, začátkem herní trasy s využitím mobilní aplikace a poskytne vám turistické informace, plánky výletu, mapky a tipy na pěší tůry v okolí Komáří vížky, Krupky a celých Krušných horách.

Soutěže pro děti a chemické pokusy naleznete ve vedlejším stanu Ústeckého kraje. V přístřešku veslařů Labe Aréna si budete moci vyzkoušet veslařský trenažer. Offroad safari – to je terénní vozidlo, které budou mít děti i turisté volně k prolézání. Na stánku BESIP budou k mání reflexní prvky, vyzkoušíte si tu opilé, drogové nebo únavové brýle a zdarma můžete zkusit dopravní testy pro děti i dospělé. Nebo si vyzkoušet atraktivní simulátor nárazu. Ve stánku Týmu silniční bezpečnosti se můžete seznámit s projektem „Na kole jen s přilbou“.

Komáří vížka

Trasa rodinného soutěžního výletu vede po hřebenu k Sedmihůrské vyhlídce, vrací se okruhem po červené turistické značce a měří 4,5 kilometru. Čeká Vás šest soutěžních stanovišť pro děti, na každém z nich obdrží jednu část výherního puzzle. A bude to pestré – po chemických pokusech a dopravních soutěžích přijde na řadu nordic walking, terénní koloběžky, soutěže domů dětí a mládeže a výstup na Sedmihůrskou vyhlídku s nádherným výhledem do Podkrušnohoří. Pro milovníky domácích mazlíčků jsou připraveny ukázky výcviku psů.

Na trase přijde k duhu pívobus – speciálně upravený autobus rodinného Pivovaru Zíchovec u Loun s pípou a posezením uvnitř autobusu i venku a s několika druhy piv a nealko nápojů. Uvidíte ho a poznáte už zdálky podle vlajky na stožáru. Stánek s klobásami naleznete hned vedle. Mobilní toalety TOI TOI budou k dispozici zdarma na trase mezi atrakcemi a pívobusem. Komu nebude stačit rodinný výlet, může si pěší hřebenovou túru prodloužit herní trasou s využitím mobilní aplikace v terénu.

Komáří vížka

Pro cestu z hřebenu dolů do Krupky máte na výběr mezi řadou turistických značených tras, nově připravenou herní rodinnou trasou s užitím mobilní aplikace v terénu (Skryté příběhy) nebo opět veřejnou dopravou s jízdenkou DÚK – lanovkou, mimořádnými kyvadlovými autobusy či pravidelnou linkou 484. Jízdenky DÚK využijte i k cestě domů. Koupíte je mj. i na parkovišti na Komáří vížce.

Upozornění pro motoristy:
Velké parkoviště na Komáří vížce bude rezervováno pro akci – tento den sem doporučujeme cestovat veřejnou dopravou, nikoliv osobním vozem! Také pod lanovkou v Krupce bude parkování osobních vozů omezeno s ohledem na provoz autobusů. Dopravu osobních vozidel bude před parkovištěm na Komáří vížce i na dolním parkovišti u lanovky řídit Městská policie Krupka.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace