Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mladík chtěl unést čtrnáctiletou dívku. Policie ho propustila a potrestána byla státní zástupkyně, která ho poslala na mříže. Tohle je česká realita…

05.05.2017
Mladík chtěl unést čtrnáctiletou dívku. Policie ho propustila a potrestána byla státní zástupkyně, která ho poslala na mříže. Tohle je česká realita…

Autor: pixabay.com

Popisek: Spravedlnost - ilustrační foto

Co se to na tom severu Čech děje? Na velmi kuriózní případ z ‘černé kroniky‘ upozornila ve svém článku MF Dnes. Loni zatkla kousek od Teplic policie muže, který se prý chystal unést teprve čtrnáctiletou dívku. Všechno vypadalo jasně, rodiče byli šťastní. Únosce byl za katrem. Tak co dál řešit? Pak se ale všechno totálně zamotalo a rodiče dívčiny se nestačili divit.

Po revizi případu byl údajný únosce propuštěn, a naopak byla potrestána státní zástupkyně Zuzana Leitmannová, která o celé věci rozhodovala. Trochu divoké, že? Ale žádný ‘fake‘ to skutečně není. Tuto informaci totiž MF Dnes potvrdila i mluvčí Nejvyššího správního soudu Sylva Dostálová: „Byla uznána vinnou a byl jí uložen trest snížení platu o deset procent na dobu jednoho měsíce,“ dodala.

Redaktoři v článku dále popisují, jak k celé nepřehledné události vlastně došlo. Dvacetiletý chlapec neměl nic jiného na práci, než se seznamovat s mladými děvčaty na sociální síti Facebook. Tak si začal psát i s naší čtrnáctiletou dívkou. Nejdřív si jen chatovali, později se začali i scházet. Ona chtěla ale jen kamarádství. To mladík neakceptoval a chtěl víc, jednou jí prý dokonce poslal i fotku penisu. Rodiče dívky se o všem dozvěděli a zakázali jí, aby se s tím „divným“ klukem stýkala.

Chci umřít

V článku se dále dozvídáme, že to mladík neunesl a chtěl se dívkou vídat i nadále. Na Facebooku jí psal vzkazy typu: „Hmm, chci umřít“ či „Sháním prodejce zbraní“. A týž den připojil ještě vážnější vzkazy: „Všechny vystřílím, než se dostanu k tobě.“ Nebo: „Když nebudeš se mnou, tak s nikým.“

Těžko říct, co se mu opravdu zrodilo v hlavě, dívce prý ale ublížit nechtěl. Jeho činy ale vypovídaly o něčem jiném. Podle deníku totiž chtěl dívku nalákat do lesa na zlatý řetízek. V okamžiku, kdy by jí ho zezadu zapínal, převázal by jí oči, svázal ruce, naložil by ji do vypůjčeného auta a odvezl na chatu svého dědy, kvůli čemuž si chtěl vyrobit duplikát klíče. Na facebookovém profilu 8. července napsal znepokojivou žádost: Zbraň opravdu sháněl, prý ale proto, že se sám chtěl na chatě zastřelit.“

V lese zkoušel s kamarádem zbraň

Koupil si dokonce plynovou pistoli a poplašné náboje. Moc promyšlené to ale neměl. Zbraň totiž zkoušel v lese spolu s kamarádem, kterému svůj zrůdný úmysl vykecal. Asi to takový kámoš nebyl, protože všechno následně školačce řekl, a ta se s rodiči obrátila na policii.

„Policisté ho obvinili z ohrožování výchovy dítěte (kvůli fotografii penisu) a z únosu dítěte ve formě přípravy. Mladík se ke všemu přiznal,“ uvádí deník A tady jsou jeho celkem nesmyslná slova: „Chtěl jsem ji tam svázanou odvézt a naposledy s ní mluvit o tom, jestli by to se mnou nechtěla ještě zkusit. Jako se mnou chodit. Chtěl jsem s ní být sám a jinak než takhle mě to nenapadlo,“ popsal při výslechu.

Státní zástupkyně je v koncích

Prý si myslel, že je v koncích, protože na něj státní zástupkyně Leitmannová uvalila vazbu. V té ale nakonec zůstal jen dvanáct dní. Okresní státní zástupce Otakar Zahradník totiž veškeré mladíkovo stíhání zastavil a propustil jej. Podle něj k žádnému přestupku nedošlo. Měl dívce jen poslat fotku svého penisu a tím se ničeho nedopustil. Stíhaný z únosu být prý také nemohl. To by bylo možné jen tehdy, pokud by svůj záměr opravdu provedl nebo se o to alespoň pokusil.

Teď má tedy problém naopak státní zástupkyně. Zahradník na ni totiž podle MF Dnes sepsal kárný návrh kvůli nezákonnému obvinění mladíka a nejvyšší správní soud jeho návrh potvrdil. Policie ČR svou chybu údajně také uznala. MF Dnes se dokonce podařilo dívku vypátrat. Ona si ale dones myslí, že to mladík všechno chtěl opravdu udělat: „Jsem si jistá, že to myslel vážně a že by toho byl schopen,“ řekla redaktorům.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Tagy
krimi,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace