Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mladík chtěl unést čtrnáctiletou dívku. Policie ho propustila a potrestána byla státní zástupkyně, která ho poslala na mříže. Tohle je česká realita…

05.05.2017
Mladík chtěl unést čtrnáctiletou dívku. Policie ho propustila a potrestána byla státní zástupkyně, která ho poslala na mříže. Tohle je česká realita…

Foto: pixabay.com

Popisek: Spravedlnost - ilustrační foto

Co se to na tom severu Čech děje? Na velmi kuriózní případ z ‘černé kroniky‘ upozornila ve svém článku MF Dnes. Loni zatkla kousek od Teplic policie muže, který se prý chystal unést teprve čtrnáctiletou dívku. Všechno vypadalo jasně, rodiče byli šťastní. Únosce byl za katrem. Tak co dál řešit? Pak se ale všechno totálně zamotalo a rodiče dívčiny se nestačili divit.

Po revizi případu byl údajný únosce propuštěn, a naopak byla potrestána státní zástupkyně Zuzana Leitmannová, která o celé věci rozhodovala. Trochu divoké, že? Ale žádný ‘fake‘ to skutečně není. Tuto informaci totiž MF Dnes potvrdila i mluvčí Nejvyššího správního soudu Sylva Dostálová: „Byla uznána vinnou a byl jí uložen trest snížení platu o deset procent na dobu jednoho měsíce,“ dodala.

Redaktoři v článku dále popisují, jak k celé nepřehledné události vlastně došlo. Dvacetiletý chlapec neměl nic jiného na práci, než se seznamovat s mladými děvčaty na sociální síti Facebook. Tak si začal psát i s naší čtrnáctiletou dívkou. Nejdřív si jen chatovali, později se začali i scházet. Ona chtěla ale jen kamarádství. To mladík neakceptoval a chtěl víc, jednou jí prý dokonce poslal i fotku penisu. Rodiče dívky se o všem dozvěděli a zakázali jí, aby se s tím „divným“ klukem stýkala.

Chci umřít

V článku se dále dozvídáme, že to mladík neunesl a chtěl se dívkou vídat i nadále. Na Facebooku jí psal vzkazy typu: „Hmm, chci umřít“ či „Sháním prodejce zbraní“. A týž den připojil ještě vážnější vzkazy: „Všechny vystřílím, než se dostanu k tobě.“ Nebo: „Když nebudeš se mnou, tak s nikým.“

Těžko říct, co se mu opravdu zrodilo v hlavě, dívce prý ale ublížit nechtěl. Jeho činy ale vypovídaly o něčem jiném. Podle deníku totiž chtěl dívku nalákat do lesa na zlatý řetízek. V okamžiku, kdy by jí ho zezadu zapínal, převázal by jí oči, svázal ruce, naložil by ji do vypůjčeného auta a odvezl na chatu svého dědy, kvůli čemuž si chtěl vyrobit duplikát klíče. Na facebookovém profilu 8. července napsal znepokojivou žádost: Zbraň opravdu sháněl, prý ale proto, že se sám chtěl na chatě zastřelit.“

V lese zkoušel s kamarádem zbraň

Koupil si dokonce plynovou pistoli a poplašné náboje. Moc promyšlené to ale neměl. Zbraň totiž zkoušel v lese spolu s kamarádem, kterému svůj zrůdný úmysl vykecal. Asi to takový kámoš nebyl, protože všechno následně školačce řekl, a ta se s rodiči obrátila na policii.

„Policisté ho obvinili z ohrožování výchovy dítěte (kvůli fotografii penisu) a z únosu dítěte ve formě přípravy. Mladík se ke všemu přiznal,“ uvádí deník A tady jsou jeho celkem nesmyslná slova: „Chtěl jsem ji tam svázanou odvézt a naposledy s ní mluvit o tom, jestli by to se mnou nechtěla ještě zkusit. Jako se mnou chodit. Chtěl jsem s ní být sám a jinak než takhle mě to nenapadlo,“ popsal při výslechu.

Státní zástupkyně je v koncích

Prý si myslel, že je v koncích, protože na něj státní zástupkyně Leitmannová uvalila vazbu. V té ale nakonec zůstal jen dvanáct dní. Okresní státní zástupce Otakar Zahradník totiž veškeré mladíkovo stíhání zastavil a propustil jej. Podle něj k žádnému přestupku nedošlo. Měl dívce jen poslat fotku svého penisu a tím se ničeho nedopustil. Stíhaný z únosu být prý také nemohl. To by bylo možné jen tehdy, pokud by svůj záměr opravdu provedl nebo se o to alespoň pokusil.

Teď má tedy problém naopak státní zástupkyně. Zahradník na ni totiž podle MF Dnes sepsal kárný návrh kvůli nezákonnému obvinění mladíka a nejvyšší správní soud jeho návrh potvrdil. Policie ČR svou chybu údajně také uznala. MF Dnes se dokonce podařilo dívku vypátrat. Ona si ale dones myslí, že to mladík všechno chtěl opravdu udělat: „Jsem si jistá, že to myslel vážně a že by toho byl schopen,“ řekla redaktorům.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Tagy
krimi,