Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Restart Ústeckého kraje nabývá konkrétní podoby. Vláda rozhodne o dalším směřování regionu

28.04.2017
Restart Ústeckého kraje nabývá konkrétní podoby. Vláda rozhodne o dalším směřování regionu

Autor: ustecko.zeleni.cz

Popisek: Ústecký kraj - ilustrační foto

Oživení obnovených území po těžbě, řešení starých nevyužitých objektů v obcích a městech, rozvoj zdravotní péče i vzdělání nebo řešení sociálních problémů či exekucí. To je stručný výčet témat prvních osmi desítek konkrétních opatření k nastartování ekonomiky Ústeckého kraje, které budou jako součást Akčního plánu Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje předloženy v závěru května vládě České republiky ke schválení.

Vedoucí představitelé země se shodli, že právě Ústecký kraj je jeden ze tří, který potřebuje nastartovat svou ekonomiku s intenzivní a cílenou podporou ze strany státu. „Oceňuji, že vznikl post vládního zmocněnce pro náš kraj a že vznikl dokument pro jeho restart, který vláda schválila na začátku letošního roku,“ říká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Chceme, aby kraj dosáhl úrovně ostatních regionů České republiky, zvýšil svou konkurenceschopnost, oživil ekonomiku, zlepšil svou image s cílem snížení odlivu mladých kvalifikovaných odborníků mimo region a byl vhodným místem pro život svých obyvatel. Strategie restrukturalizace včetně Akčního plánu vzniká už déle než rok za podpory vlády, ministerstev, ale především na základě požadavků 'odspodu', z regionu. My sami musíme říct, co přesně potřebujeme, jak a co u nás může fungovat,“ zdůvodňuje zástupkyně zmocněnce vlády Gabriela Nekolová vznik a průběh strategie restrukturalizace.

Zapojit se může každý

Mezi osmdesáti opatřeními je například uvedena pomoc lidem, kteří se snaží udržet si práci a splácet své dluhy, podpora nových technologií pro firmy nebo rozšíření a zlepšení zdravotní péče v kraji v podobě výstavby nového nemocničního pavilonu v Ústí nad Labem či Fakulty zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Jedním z dalších cílů je rovněž řešení starých průmyslových areálů a neudržovaných objektů, které by nahradily atraktivní plochy. V oblasti vývoje jsou v Akčním plánu zařazena rovněž autonomní vozidla, což jsou auta bez řidičů. Právě Ústí nad Labem by se mohlo stát prvním městem v Česku, kde se autonomní vozidla budou testovat.

Součástí Restartu je rozsáhlá diskuse s odbornou i širokou veřejností. Každý se může zapojit do připomínkování návrhů či předložit vlastní opatření k přeměně regionu na portálu www.restartregionu.cz. Tvůrci dokumentu mají už teď v zásobníku projekty pro přípravu 2. Akčního plánu, který začnou tvořit od června letošního roku.

Restart

Nový začátek nebo také opětovné spuštění představuje význam slova Restart. Výraz se proto stal také výstižnou symbolikou pro dokument s odborným názvem Strategický rámec hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Mezi navrhovanými opatřeními v rámci Restartu jsou už známé a fungující programy, ale i nové návrhy, které by mohly přispět ke zlepšení situace v jednotlivých cílových oblastech.

Základní pilíře Restartu:

  • Podnikání a inovace
  • Přímé zahraniční a domácí investice
  • Výzkum a vývoj
  • Lidské zdroje
  • Sociální stabilizace
  • Infrastruktura a veřejná správa
  • Životní prostředí

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace