Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jediným hlasováním získá rodina mosteckého primátora přes 120 milionů korun, tvrdí Sdružení Mostečané Mostu. Práce na územním plánu započaly dříve, než jsem byl zvolen, brání se Paparega

24.03.2017
Jediným hlasováním získá rodina mosteckého primátora přes 120 milionů korun, tvrdí Sdružení Mostečané Mostu.  Práce na územním plánu započaly dříve, než jsem byl zvolen, brání se Paparega

Foto: e-mostecko.cz

Popisek: Mostecký primátor Jan Paparega

V Mostě se rozhořel spor mezi zastupiteli, zvolenými za Sdružení Mostečané Mostu (SMM), a primátorem města Janem Paparegou, který údajně likviduje konkurenci veprospěch svého otce. Z čeho všeho ho zastupitelé obviňují? A co na to primátor?

Do redakce KrajskýchListů.cz dorazilo tiskové prohlášení k aktuální záležitosti probíhající v Mostě, které vzniklo v úterý 21. března vpodvečer na zasedání klubu zastupitelů, zvolených za Sdružení Mostečané Mostu (SMM). Zastupitelé v něm uvádějí Mostu Paparegu, že neexistuje důležitý bod jednání města, u kterého by se nemuseli pozastavit nad tím, co z toho budou primátor a jeho nejbližší mít. Jde o závažná obvinění, a tak jsme požádali o vyjádření i Jana Paparegu.

Tiskové prohlášení SMM

Jediným hlasováním získá rodina primátora Paparegy přes 120 milionů korun!

Neexistuje důležitý bod jednání města, u kterého byste se nemuseli pozastavit nad tím, co z toho bude primátor Jan Paparega (nestr. za SčMo) a jeho nejbližší zase mít. O zvýhodnění podnikatelů na úkor 'obyčejných' obyvatel města Mostu při snížení daně z nemovitosti, o prapodivné směně nevyužitelných pozemků za nejlukrativnější pozemek ve městě s podnikatelem Jiřím Zelenkou, o prapodivných zadáváních výběrových řízení na městě a v jeho dceřiných společnostech a zadávání zakázek 'z ruky', o rušení parkovacích míst a pronajímání novým kamarádům za pakatel, o podivných rozhodnutích kolem fotbalu atd. jsme hovořili již mnohokrát. Poslední kousek pana primátora ale všechny tyto povedené 'taškařice' (které ovšem poškozují město a jeho obyvatele) předčí.

Pan primátor navrhuje v novém územním plánu statutárního města zrušit určení statisíců metrů čtverečních pozemků pro výstavbu rodinných domků – a to jak mnoha soukromým investorům, tak i na pozemcích města (jde o pozemky za bývalým Baumaxem, dále v Čepirozích, Vtelně, Rudolicích a dalších částech města) a chce z nich udělat veřejnou zeleň. Obratem ale navrhuje schválení nových pozemků k výstavbě rodinných domků ve Vtelně o celkové výměře 91 179 m2. Vlastníkem těchto pozemků je firma Bestla, s. r. o., jejímž jediným majitelem je Ing. Ivan Paparega, otec primátora!!!

Jak počínání primátora Paparegy označit? No jednoduše! Jde o likvidaci konkurence a zločin na obyvatelích města Mostu protěžováním vlastní rodiny. Abyste, vážení občané, věděli, o čem se vlastně bavíme, tak pozemky koupil Paparega senior za zhruba tři miliony, ale prodá je minimálně za 130 milionů korun! Dobře to synáček chce tatínkovi zařídit, že?

Sdružení Mostečané Mostu

Vyjádření Jana Paparegy

Předně bych rád konstatoval, že primátor nic nenavrhuje ani neruší. Práce na novém územním plánu započaly dříve, než jsem byl zvolen primátorem města Most. Rozvoj města navíc není v kompetenci primátora, ale v kompetenci náměstka primátora, který bude finální podobu nového územního plánu předkládat zastupitelstvu k projednání.

Žádosti o zařazení pozemků, které jsou zmiňovány SMM, do nového územního plánu, byly doručeny na podatelnu magistrátu města v únoru 2013, tedy v době, kdy jsem seděl v opozici a nebylo možné předvídat, že v době schvalování nového územního plánu budu primátorem města. V dané věci se jedná o návrh nového územního plánu, jehož definitivní podobu nyní nelze předjímat. Pozemky ve vlastnictví společnosti, kterou vlastní můj otec, nemusí být v konečném důsledku do nového územního plánu vůbec zapracovány.

Je zcela účelovou lží SMM, připustíme-li, že předmětné pozemky budou v novém územním plánu schváleny jako pozemky, na nichž bude možné realizovat zástavbu, že budou v budoucnu prodány za částku minimálně 130 milionů korun, jak je uváděno. Cenu 130 milionů mohou při dané výměře dosáhnout pozemky o hodnotě zhruba 1400 až 1500 Kč/m2, což není ani tržní hodnota zasíťovaných stavebních pozemků, které se v Mostě běžně prodávají. Hodnota pozemků daného charakteru bez infrastruktury (náklady na vybudování na 1 m2 činí cca 500 až 600 Kč) je násobně nižší. Pro orientaci – zhruba 100 až 200 Kč/m2. Tvrzení SMM o pohádkovém obohacení mého otce je zcela ubohé, lživé a tendenční, se záměrem uvést veřejnost v omyl. V dané věci samozřejmě zvážím příslušné právní kroky.

Předložená podoba územního plánu reflektuje poptávku občanů města Mostu. Jde-li o lokality u Baumaxu, v Čepirozích, atd., které jsou nyní navrhovány jako nestavební, pak se jedná o území, na kterém žádné nemovitosti nevyrostly, přestože tyto byly v ÚP zahrnuty delší dobu. Konkrétně lokalita u Baumaxu byla v platném ÚP zařazena déle než patnáct let, po kterou nedošlo k zahájení jediné výstavby. Jedná se o lokalitu, ve které vlastní pozemky více než 40 subjektů, mezi nimiž zřejmě nedošlo k dohodě, týkající se vypořádání vlastnických vztahů, a vybudování potřebné infrastruktury. Pokyn k vyřazení pozemků v Rudolicích, Čepirozích atd. dala navíc již v roce 2014 bývalá náměstkyně primátora JUDr. Hana Jeníčková, což lze ověřit na příslušném odboru magistrátu.

Shrnuto a podtrženo, můj otec podal zcela standardním způsobem žádost o zařazení pozemků společnosti Bestla, s. r. o., v roce 2013, tedy v době, kdy v Mostě vládlo sdružení Mostečané Mostu a resort rozvoje spadal jmenovitě pod JUDr. Hanu Jeníčkovou, bývalou náměstkyni primátora.
Nijak nezastírám, že v dané věci, bude-li nový územní plán projednáván v podobě, která byla prezentována při veřejném projednání 20. 3. 2017, budu mít dle zákona č. 159/2006 Sb. střet zájmů, který jsem v takovém případě povinen nahlásit, což také učiním.
Skutečnost, že jsem nyní primátorem města, ovšem nesmí nijak omezovat mou osobu ani mé rodinné příslušníky a zkracovat je na jejich právech. Na rozdíl od jiných vrcholných politiků naší republiky se nesnažím jakkoliv skrýt nebo zastřít rodinné vazby a zcela transparentně je přiznávám. Vyjádření SMM považuji za tlak na mou osobu a snahu očernit ji před veřejností. Proti uvedeným lžím se samozřejmě budu bránit. V daném případě se nejedná o zločin či likvidaci konkurence, jak je uváděno, ale o zcela zákonný a legitimní postup.

Finální podobu nového územního plánu navíc bude schvalovat zastupitelstvo města Mostu, čítající 45 zastupitelů, kdy všichni mohou svobodně vyjádřit svůj názor.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL