Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jak voliči přicházejí o iluze. Alibistický Sobotka se marně snaží napravit pověst své strany a vážně tvrdí, že v obřím dotačním podvodu prý ČSSD platí za to, že spolupracovala s ODS. Dělá si z nás srandu?

17.12.2016
Jak voliči přicházejí o iluze. Alibistický Sobotka se marně snaží napravit pověst své strany a vážně tvrdí, že v obřím dotačním podvodu prý ČSSD platí za to, že spolupracovala s ODS. Dělá si z nás srandu?

Autor: Hans Štembera

Popisek: Koaliční partneři po sobě střílejí ostrými... Teď se Sobotka distancuje od severočeského Palerma s tím, že za to může ODS.

Nelze přehlédnout, jak se po volbách snaží premiér Sobotka napravit pověst své strany. Jenže, nejspíše marně. Výsledky toho, že se v médiích vyjadřuje k čemukoliv a na veřejnoprávní ČT je prakticky vidět a slyšet neustále, eliminuje nový skandál, týkající se ROP Severozápad. Namočeni jsou v něm jeho spolustraníci, ale šéf ČSSD zbaběle svádí vinu na ODS.

Sobotka napřed tvrdil, že se obří skandál, týkající se dotační chobotnice v Ústeckém a Karlovarském kraji,  mandátu současné vlády  vůbec netýká. Nějak ale pozapomněl, že se zásadním způsobem týká jeho strany. Mimo jiné v něm figuruje i nynější šéf karlovarské krajské organizace a starosta Chebu Petr Navrátil i další  zastupitelé v tomto regionu.  V Právu se nechal slyšet, že lidé, kteří jsou trestně stíhání, by neměli zastávat veřejné funkce.  Ale vzápětí dodal, že nejde o nic, co by se mělo řešit z pohledu vedení sociální demokracie, podle něj nejde o problém strany, ale jednotlivých lidí. ČSSD prý zaplatila za to, že spolupracovala s ODS. Alibismus vedení ČSSD dokazuje i web strany, na němž se obratně vrtí psem. Aféru na hlavní straně zcela ignoruje a Sobotka i ministři  ČSSD  se na něm pouze chlubí úspěchy.

Jiný kraj, jiný mrav?

Jenže někteří Sobotkovi spolustraníci si dobře uvědomují, jak vážný dopad může mít obvinění několika členů ČSSD na další osud partaje, jejíž popularita neustále klesá. Například šéf krajské organizace v Ústí nad Labem Miroslav Andrt chce, aby obvinění členové ČSSD Jana Vaňhová a Arno Fišera alespoň pozastavili své členství a jeho postoj podporuje i náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna. Zcela jiná je situace v Karlovarském kraji, jejímž šéfem je obviněný Petr Navrátil. A ten pozastavit členství ve straně, ani z ní odejít, rozhodně nehodlá.  Novinářům to sofistikovaně vysvětlil tím, že obvinění se netýká jeho práce starosty, ale „pouze“ činnosti v ROP Severozápad před několika lety.

Voliči bez iluzí

To, že je pověst strany i samotného premiéra Sobotky vážně poškozená, potvrzují stovky reakcí na serverech a sociálních sítích. Ty nejkritičtější hlasy volají po tom, aby se Češi zbavili celé ČSSD, neboť je to prý totálně zkorumpovaná a prohnilá strana. V této souvislosti připomínají další dotační a privatizační skandály, v nichž ČSSD figuruje.  Při zbavování se viníků by prý měla ČSSD začít od hlavy, tedy od samotného Sobotky. Třeba kvůli privatizaci OKD. Mnoho Čechů, kteří již o českých politicích zcela ztratili iluze, připomíná také skandály ODS nebo kauzu Babišova Čapího hnízda. Tyto strany by se podle nich měly úplně zakázat, protože slouží jen k rozkrádání státu.  A totální ztrátu iluzí cynicky komentuje Petr: „Kdyby politické strany vyloučily ze svých stran všechny podvodníky, tak ihned zaniknou pro naprostý nedostatek členů."

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace