Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S Pražskou integrovanou dopravou na Říp a do Roudnice nad Labem a s Dopravou Ústeckého kraje do Mělníka. Pohodlné cestování ze světa snů se po Novém roce promění v realitu

05.12.2016
S Pražskou integrovanou dopravou na Říp a do Roudnice nad Labem a s Dopravou Ústeckého kraje do Mělníka. Pohodlné cestování ze světa snů se po Novém roce promění v realitu

Foto: Dopravní podnik Ústí nad Labem

Popisek: Autobus na Ústecku, ilustrační foto

Od 3. ledna 2017 se do systému Pražské integrované dopravy (PID) zapojí šest nových autobusových linek v oblasti Podřipska a dojde k rozšíření integrace na železnici. Nově bude do Pražské integrované dopravy částečně zapojeno město Roudnice nad Labem v tarifním pásmu sedm a dalších sedmnáct obcí na území Středočeského i Ústeckého kraje.

Papírové jízdní doklady PID bude nově možné použít také na pěti autobusových linkách Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Podobně bude možné nově použít papírové jízdní doklady DÚK na všech šesti autobusových linkách PID v oblasti. „V zájmu Prahy je vytvořit optimální podmínky pro to, aby k nám obyvatelé okolních krajů přijížděli primárně hromadnou dopravou. Rozsahem mezikrajské spolupráce mezi Prahou, Středočeským a Ústeckým krajem se jedná o ojedinělý dopravní projekt. Tato etapa integrace je důkazem, že se Praha dokáže na řešení dopravy domluvit nejen se Středočeským, ale i Ústeckým krajem. Díky integraci železnice pomůžeme odlehčit ucpaným silnicím na příjezdu do Prahy,“ uvádí náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblasti dopravy Petr Dolínek.

„V rámci integrace Podřipska bude zavedeno šest nových autobusových linek PID. Ty společně s integrovanými linkami DÚK nahradí současných sedm neintegrovaných a dvě již integrované linky. Páteřní linka 467 nabídne rekordně rychlé spojení mezi Mělníkem a Roudnicí za půl hodiny s pravidelným intervalem ve všední dny,“ upřesňuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

Do Roudnice s tramvajenkou

Zároveň bude rozšířena možnost použití jízdních dokladů PID na železnici až do Roudnice nad Labem, a to včetně rychlíků. S jízdenkou PID se tak cestující dostanou z Prahy do Roudnice za 84 korun, s pražskou 'tramvajenkou' jen za 54 korun. Kromě hlavní železniční trati do Roudnice nad Labem budou jízdenky PID nově platit i na dvou regionálních linkách U21 a U22 mezi Vraňany, Roudnicí a Straškovem. Do systému PID tak bude zařazeno dalších sedmnáct železničních stanic a zastávek, zatím však bez možnosti označení papírové jízdenky.

„Jsem rád, že integrace na Mělnicku pokračuje a navazuje tak na předchozí úspěšné etapy, kde počet cestujících roste. Je dobře, že se rovněž zintenzivnila i spolupráce s Ústeckým krajem a můžeme společně zlepšovat a lépe koordinovat i mezikrajskou dopravu,“ řekl k zavedení nových autobusových linek František Petrtýl, radní Středočeského kraje pro oblast dopravy.

Přestupování podle potřeby

S jízdenkami PID i DÚK bude možné přestupovat mezi různými dopravními prostředky podle potřeby. Tarif PID dělí oblasti do pásem, tarif DÚK do zón. Jízdenky jsou omezené pouze svou časovou a pásmovou/zónovou platností. Jízdenky lze nejjednodušeji zakoupit u řidičů autobusů. Pro častější cestování se vyplatí pořízení předplatného jízdného. Systém PID nabízí jízdenky na zvolená pásma na 30 nebo 90 dnů, v systému DÚK lze zakoupit časové jízdenky se sedmi nebo třicetidenní platností.

„Aby integrace mohla úspěšně proběhnout, zavedli jsme deset nových tarifních zón DÚK ve Středočeském kraji a přizpůsobili provoz na šesti autobusových linkách DÚK,“ shrnuje vstupy za Ústecký kraj náměstek hejtmana Jaroslav Komínek a dodává: „Věříme, že tento mimořádný počin bude přínosem zejména pro pravidelné cestující a přispěje k vyššímu komfortu cestování v oblasti Podřipska.“

Vybrané jízdní doklady PID a DÚK budou v oblasti vzájemně uznávány. Jízdní doklad druhého integrovaného systému ale bude možné využít, pouze pokud má cestující jízdenku již označenou (při přestupu), nebo má-li předplacenou jízdenku (v papírové podobě). Řidiči autobusů PID (linky 4xx) budou vydávat pouze jízdenky PID, podobně řidiči autobusů DÚK (linky 6xx) vydají pouze jízdenky DÚK.

Veškeré potřebné informace o projektu včetně jízdních řádů a mapy oblasti lze již nyní najít na webové stránce www.ropid.cz/integrace-roudnice-2017.
Další informace o Pražské integrované dopravě na www.ropid.cz
Další informace o Dopravě Ústeckého kraje na www.dopravauk.cz 

Nové autobusové linky PID

Nové linky PID

Zrušené autobusové linky

Zrušené autobusové linky

Změny na železnici

Na železnici dojde k rozšíření integrace. Jízdní doklady PID budou platit na následujících linkách a úsecích.

Změny na železnici

Úseky linek DÚK, kde budou uznávány vybrané jízdní doklady PID

Vybrané jízdní doklady PID budou uznávány pouze na následujících linkách DÚK a pouze v uvedených úsecích (s výjimkou bezplatných přeprav):

Uznávání dokladů

Úseky linek PID, kde budou uznávány vybrané jízdní doklady DÚK

Papírové jízdní doklady DÚK budou uznávány na všech nově zavedených linkách PID (s výjimkou bezplatných přeprav), tj. na linkách 464, 466, 467, 468, 475, 496.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL