Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Integrace veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračuje, od prosince se rozroste o městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu

14.11.2016
Integrace veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračuje, od prosince se rozroste o městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu

Foto: Dopravní podnik Ústí nad Labem

Popisek: Autobus na Ústecku, ilustrační foto

Integrace veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračuje tarifním sjednocením v dalších velkých městech. Od 11. prosince se připojují městské hromadné dopravy v Chomutově, Jirkově a Varnsdorfu k tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Do života se tak uvádí podzimní rozhodnutí Rady Ústeckého kraje a rad uvedených měst. Tato města se přidávají k Teplicím, Ústí nad Labem, Děčínu a Bílině a rozšiřují pomyslnou rodinu integrovaných městských doprav v Ústeckém kraji.

Od 11. prosince letošního roku budou na linkách MHD Varnsdorf a MHD Chomutova a Jirkova uznávány jízdní doklady DÚK. Uznávání dokladů bude platit i obráceně. V zónách 371, 501 a 511 budou v zelených autobusech uznávány integrované jízdenky příslušných MHD. Slogan Dopravy Ústeckého kraje „Jeden cíl, jedna jízdenka, mnoho možností“ vystihuje výhodnost celého systému.

S jízdenkou DÚK se lidem usnadní cestování do cílového místa kdekoliv v kraji. Cestující budou moci využít různé integrované dopravce a přestupovat mezi nimi bez rozdílu, zda se jedná o MHD, zelené autobusy, vlaky, nostalgické motoráčky, nebo osobní lodě. Integrace rozšíří varianty cestování bez potřeby kupovat při přestupech více jízdenek. Jízdenku kamkoliv v kraji si cestující kromě již fungující sítě DÚK pořídí i v městském autobusu či trolejbusu nebo v dopravních kancelářích MHD.

Chomutovské a jirkovské Buskarty nebudou integrovány

V MHD Chomutova a Jirkova se u čísel linek před stávající dvojčíslí zavádí předčíslí 3. Zavádí se možnost úhrady platební kartou a ruší se některé druhy jízdenek, které nebyly příliš využívány. I v rámci městské dopravy se začne počítat jízdné podle zón, nebude tedy již třeba hlídat počet zastávek, ale jen časovou platnost jízdenky. Chomutovské a jirkovské Buskarty nebudou integrovány a bude je možné buď vrátit, nebo je dále používat. S již vydanými jízdními doklady zůstanou v platnosti pro vozy MHD.

Ve Varnsdorfu se nově zavádí krátkodobá přestupní patnáctiminutová jízdenka. Cestujícím z ostatních částí kraje integrace umožní využití jízdenek DÚK i v městských autobusech a trolejbusech Chomutova, Jirkova a Varnsdorfu. Ti, kteří přijedou do těchto měst meziměstskou linkou DÚK, mohou pokračovat v cestě městskou dopravou bez potřeby kupovat další jízdenku, pokud jim ještě časově platí.

Dojde na další města i přívozy

„S integrací veřejné dopravy v kraji jsme začali v roce 2015, kdy se povedlo zavést společný tarif pro zelené linkové autobusy i MHD Teplice. Průlomovým integračním rokem byl ale až letošní rok, kdy jsme postupně do jednotného systému DÚK zapojili vlaky, MHD v Ústí nad Labem, Děčíně a Bílině a dokonce i turistické nostalgické motoráčky a osobní lodě. Nynější zapojení MHD Chomutova, Jirkova a Varnsdorfu jen dokresluje dynamický rozvoj aktuálně nejmladšího integrovaného dopravního systému v Čechách,“ rekapituluje radní pro dopravu Jaroslav Komínek a jedním dechem dodává: „Rádi bychom v integraci veřejné dopravy v Ústeckém kraji pokračovali zapojením dalších měst nebo přívozů na Labi“.

Bližší informace naleznete na stránkách www.dopravauk.cz nebo v informačních kancelářích dopravců.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL