Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Přišla o dům, peníze a nakonec i o rodinu, zbyla jí stovka na měsíc. Krysy v talárech šly na ruku zlodějskému exekutorovi. Tento stát je k zblití, naprosto nám zničil život, píše čtenářka. Životní K.O.

24.10.2016
Přišla o dům, peníze a nakonec i o rodinu, zbyla jí stovka na měsíc. Krysy v talárech šly na ruku zlodějskému exekutorovi. Tento stát je k zblití, naprosto nám zničil život, píše čtenářka. Životní K.O.

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační foto

Se svým příběhem, který vypadá naprosto neskutečně, se svěřila KrajskýmListům.cz čtenářka Jana. Co všechno vás může díky špatným politikům a úředníkům v tomto státě potkat? Za největšího viníka považuje Jana ministerstvo spravedlnosti.

Před šesti lety jsme koupili dům. Tím jsem přišla o veškeré úspory, které jsme do toho já a přítel vložili. Jenže dům nám podvodně ukradl exekutor s pomocí úplatných soudců v České Lípě, Litoměřicích a na krajském soudu v Ústí nad Labem. Po pěti letech, kdy byl soud překládán nejdřív do Chomutova, následně do Karlových Varů, jsme ten boj vyhráli. Pak přišel na řadu další exekutor, který vymáhal zpět peníze pro nás. Ale co se nestalo. Bylas to jen další exekutorská svině, která nám vše opět ukradla. Takže je to už déle než šest let, co nemáme ani dům ani peníze. A co to stálo na advokátech a kam mne to dostalo…

Peníze zmizely i v bance

Tahle další zpronevěra mne dostlala úplně do kolen, mé psychické zhroucení, které lékaři mezitím dostali pod kontrolu, kvůli dalším událostem znovu propuklo. Nebyla jsem schopna ničeho, ovládala mě hrůza a nedůvěra v kohokoli, obzvlášť ale v úředníky a státní správu. Přestala jsem komunikovat a základní věci začal obstarávat v té době nezletilý syn. Jenže spoustu věcí ani nevěděl. Do toho nám ještě banka ukradla peníze, které mi přítel posílal na nájem. Ani po roce nemáme peníze zpět, i když jsme dali centrální bance podnět k prošetření.

Dostali jsme se do neřešitelné finanční situace. Když už nám odpojili elektriku, zasáhly děti, které už v té době byly samostatné. Mne přestěhovaly, syn zůstal kvůli škole u exmanžela. A spustila se lavina paradoxů. Protože jsem se psychicky zhroutila a nebyla schopná komunikovat z úřady, sebrali mi veškeré sociální dávky. Navíc po přestěhování, když jsem půl roku jsem nepobírala ani korunu a žádala v novém bydlišti o sociální podporu, chtěli po mně chtěli o platbách nájmu a dalších věcí... jinak že jsem bez nároku. A tak každý měsíc za mě všechno platilo jedno z mých dětí. Dál jsem neměla nic, žila se stovkou hotovosti měsíčně. Pak jsem byla uznána za invalidní, a tak jsem odnesla potvrzení do zdravotní pojišťovny. Dokonce mi vrátili přeplatek z toho, co jsem si sama platila. Teď ale zjistili, že asi jejich úředníci udělali chybu, a tak mi po roce napsali, že chtějí ode mne vše doplatit. A ještě mají tu drzost chtít po mně penále. Takže díky našemu ‘skvělému‘ sociálnímu systému jsem půl roku doslova živořila, nemít děti, už jsem byla pod mostem a nejspíš bych umřela hlady.

Bartoška prý nezaplatil

Přítel mi nemohl pomáhat protože se jeho firma dostala do problémů díky herci Jiřímu Bartoškovi, pro kterého pracovali na Filmovém festivalu ve Varech. Je to už rok, co jim nezaplatil za jejich překladatelské, titulkovačské a další práce. Momentálně se z toho trochu hrabu, ale jsem v insolvenčním řízení, protože když mi banky ukradly peníze, tak jsem kupodivu nemohla platit své závazky u nich, čímž mi raketově narostly úroky, které nyní chtějí zaplatit. Jenže oni mi ukradli peníze... Paráda, že. To je skvělý stát.

Takže zlodějští exekutoři, svině v talárech, zlodějské banky a neschopné či všehoschopné úřady mi zcela zničily normální fungující rodinu. Nyní už sice žiji v garsonce, mám na jídlo a ani pro kočku a psa už nemusím vybírat popelnice. Ale například náctiletého syna jsem už neviděla půl roku, protože ani on ani já nemáme prostředky nazbyt. A to jsem dřív žila v podstatě zajištěná, s penězi na stáří, se čtyřmi dětmi… Několikrát jsem byla na hranici, že si vezmu život, protože copak takhle se dá žít? Politici vedou žabomyší války o nesmysly, vymýšlejí šílenosti, lžou… prostě jen bojují o koryta. Normální slušný člověk se pomoci nedovolá. Paráda. Ruku bych si urazila za cinkání klíčema v roce 1989. Tento stát nám naprosto zničil život.

Psali jsme:

Trh práce i nemovitostí je začarovaný kruh, pro mladé absolventy téměř bez šancí. Sehnat bydlení a založit rodinu? Utopie! říká čtenářka. Životní K.O.

V kině byl naposledy, když běžel Vinnetou. „Lesní muž“ z Hradce Králové a jeho neuvěřitelný příběh. Něco takového byste nečekali. Životní K.O.

Svobodné matky jsou na trhu s byty nežádoucí... Reportérka se čtyřletým synem si vyzkoušela, co všechno je čeká na cestě za dávkami hmotné nouze. Ty jsou ´velkorysé´, tisícovka na týden

Vyražené dveře, budíček se zakuklenci, výslech… Stát se to může i vám. Stačí k tomu „strýček“ Alzheimer. Životní K.O.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace