Čínští novináři brázdí zajímavé kouty Ústeckého kraje. Hlavním cílem jejich cesty je představit čínským turistům i jinou oblast v naší republice, než je Praha
14.10.2016
Foto: kra-ustecky.cz
Popisek: Skupina čínských novinářů putuje po Ústeckém kraji
Speciální trasu pro čínské novináře připravilo České zastoupení agentury CzechTourism v Pekingu společně s Ústeckým krajem, aby měli možnost poznat to nejzajímavější, co kraj nabízí.
Celkem pět novinářů přiletělo pravidelnou linkou Peking – Praha. Jsou mezi nimi zástupci blogerů o cestování nebo například zástupce online poskytovatele informací pro cestovatele s názvem Qunar, což je obdoba serveru Tripadvisor v Číně.

Presstrip se koná na základě dlouhodobé spolupráce s Agenturou CzechTourism – zahraničním zastoupením v Pekingu, paní Noemi Benešovou-Guerrero, která je při návštěvě také doprovází. Hlavním cílem je představit čínským turistům i jinou oblast v naší republice než je Praha, která je zatím nejvyhledávanější destinací právě pro návštěvníky z Číny.

Hosté zamířili například do teplických lázní, Zámeckého vinařství v Třebívlicích, na děčínský zámek, přístaviště v Hřensku, do Litoměřic i Panenského Týnce.

Zájem čínských turistů o Českou republiku stále stoupá, Ústecký kraj tak reaguje na současný trend, kdy je cílem zařadit kraj do pravidelných nabídek cestovních kanceláří v Číně a přilákat k nám i individuálně cestující Číňany.
Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .
Vložil: Redaktor KL