Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skandál. Několikrát jsme upozornili na rizika, spojená s uprchlíky u česko - německých hranic. Přesto hranice stále nikdo nehlídá a... Němci kontrolují Čechy! Terorista z Kamenice to prokázal

10.10.2016
Skandál. Několikrát jsme upozornili na rizika, spojená s uprchlíky u česko - německých hranic. Přesto hranice stále nikdo nehlídá a... Němci kontrolují Čechy! Terorista z Kamenice to prokázal

Foto: ZDF

Popisek: Německá média zveřejnila fotku hledaného mladíka

Ve stínu povolební mediální smrště téměř zanikla alarmující zpráva, že v saském městě Chemnitz (Kamenice), ležícím pouhých čtyřicet kilometrů od našich hranic, se o víkendu konala obrovská policejní razie. Němečtí policisté se při ní snažili zabránit chystanému bombovému útoku. Kromě evakuace obyvatel rezidenční čtvrti muselo být uzavřeno i tamní nádraží. O pomoc při pátrání po syrském imigrantovi byla dokonce požádaná i česká policie.

Obyvatelé jedné ze zdejších rezidenčních čtvrtí sledovali v přímém přenosu razii několika desítek policistů, kteří dorazili v koloně typických modrobílých dodávek. Část z nich ráno probudili muži se samopaly a sdělili jim, že musí okamžitě opustit své byty. Dosti děsivý byl pohled na balkóny domů, na nichž se objevili střelci v kuklách a neprůstřelných vestách, hlídající okna pro případ, že by jimi někdo utíkal. Na chemnickém nádraží zase vznikla panika, když se tam našlo podezřelé zavazadlo, a proto musel být celý areál na několik hodin uzavřen. Německý tisk o akci informoval palcovými titulky s vykřičníky a zveřejnil také fotografie podezřelých osob, především Syřana Jabera Albakra.

Šli najisto

To, že šli policisté najisto, dokazuje i fakt, že v bytě, který tento dvaadvacetiletý mladík obýval, se našla vysoce výbušná látka, se kterou již někdo manipuloval. Proto musela být v bezprostřední blízkosti domu okamžitě zlikvidována. Podle některých německých médií mohl být Albakr napojený na tzv. Islámský stát, do Německa údajně přišel v loňském roce. Zatímco hlavní podezřelá osoba dlouho unikala a policie přiznávala, že netuší, kde je, byli zadrženi nejméně tři muži, kteří s ním mohli být v kontaktu. Je alarmující, že o pomoc při pátrání byla požádána i naše policie. Nakonec byl mladý Syřan Džábir Bakar zatčen v Lipsku.

Kontroly? Ne, fraška!

Krajské listy již několikrát upozornily na skutečnost, že přes různé sliby ministra vnitra Milana Chovance nejsou české hranice vůbec hlídány, i když je v jejich bezprostřední blízkosti umístěno několik uprchlických táborů. Je velkým paradoxem, že pokud se na hraničním přechodu směrem do Saska konají namátkové kontroly, prováděné německou policí, hlídky akorát přísně kontrolují Čechy. Přitom lze v příhraniční oblasti, například městečku Annaberg, spatřit volně se pohybující skupiny mladých imigrantů, kteří neustále telefonují. A podobný obrázek je běžný právě v Chemnitz. Pokud navštívíte některý ze zdejších obchodních domů, můžete si být jisti, že ochozy jsou doslova obleženy mladými muži cizího původu, kteří pečlivě sledují dění kolem sebe a rovněž stále telefonují.

Skandální reakce

Když jsme na skutečnost, že hranice nikdo nehlídá, upozornili a žádali v této záležitosti stanovisko ministerstva vnitra, dočkali jsme se skandální reakce. Mluvčí ministerstva vnitra Klára Pěknicová nás odkázala na mluvčí cizinecké policie Kateřinu Rendlovou a ta, ani přes urgenci, na naše dotazy vůbec nereagovala. Jako by šlo o nějakou bezvýznamnou banalitu, a ne o bezpečnost lidí, žijících ve zdejším regionu. Je dosti typické, že policie jak v Německu, tak u nás začíná konat, až když se stane nějaká tragédie.

Čtěte také:

Praha, zaplavená tisíci uprchlíky. Co způsobil nedostatek toalet? Děsivá situace v utečeneckém táboře; muži i ženy se brodili ve výkalech

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová