Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Slavná zpěvačka v domově pro seniory. S návštěvníky hovoří přes řetízek; aby neviděli, co má na sobě

28.12.2017
Slavná zpěvačka v domově pro seniory. S návštěvníky hovoří přes řetízek; aby neviděli, co má na sobě

Foto: Facebook

Popisek: Yvetta Simonová v říjnu 2017 na Pražském Hradě, kde získala ocenění od prezidenta. Na snímku spolu s dalším oceněným, Štefanem Margitou

Jestli se o některé české celebritě skutečně dá říci, že je nestárnoucí, pak to platí o velké pěvecké legendě Yvettě Simonové. Těžko se dá věřit tomu, že jí příští rok již bude devadesát let. Na rozdíl od podobných, stále výtečně vypadajících kolegyň, ovšem netvrdí, že za svůj vzhled vděčí genům a pozitivní náladě. Naopak. Popisuje, že každé ráno musí cvičit, i když se jí vůbec nechce, a na pleť si nejméně třikrát týdně aplikuje pleťovou masku. Kvůli tomu pak k sobě domů nemůže nikoho pustit a s návštěvami komunikuje jen přes řetízek.

Stále skvěle vypadající dáma účinkuje již šedesát let. A její fanoušci jí po celou dobu zůstávají  věrni, pokud ji ovšem přežijí. Její mimořádnou oblibu dokazuje i to, že si ji v rámci projektu Ježíškova vnoučata přáli vidět mnozí senioři, například v Domově pro seniory v Rakovníku.   Radiožurnál jim toto přání splnil a při té příležitosti natočil s legendou české populární hudby velmi zajímavý rozhovor. Mimo jiné v něm prokázala nejen velký smysl pro humor, ale také mimořádně dobrou paměť. 

Paní  Chladilová

Yvetta Simonová například prozradila, kdo ji dal dohromady s jejím nejvýznamnějším pěveckým partnerem Milanem Chladilem.  Byl to známý moderátor Vladimír Dvořák, který uváděl pořady s orchestrem  Karla Vlacha. Napadlo ho, aby oba zpěváci zazpívali duet  Až budeš má a od té doby  spolu  vystupovali, než Milan Chladil předčasně zemřel. Přesto jejich spolupráce trvala mnoho let a na naší hudební scéně se poté již podobně výjimečné a úspěšné duo znovu neobjevilo. Mnozí fanoušci se dokonce domnívali, že k sobě patří i v soukromém životě a  Yvettu oslovovali „paní Chladilová“. Navíc bydleli ve stejném domě a často spolu prožívali i Vánoce. Což ovšem zpěvačku příliš netěšilo, protože  Milan je nenechal ani pořádně navečeřet.  Byl to člověk, který chvíli neposeděl. Na besedě znovu zdůraznila, že s Chladilem byli opravdu pouze kolegové a přátelé. „Nic víc, nic míň.“ 

Nepřežili mě

S humorem zavzpomínala i na své tři životní partnery, které ovšem s výjimkou Karla Vlacha nejmenovala. Pouze dodala: „Jo a byli vynikající, ze začátku.“ A vzápětí si pochvalovala: „No, nepřežili mě.“  Na  rozpadu svých manželství ovšem připustila i svůj podíl viny. Doma moc nevařila. Když se vrátila z koncertu, šla spát a druhý den nanovo zpívat. Nebo  musela ke krejčímu či kadeřníkovi. „Opravdu to bylo náročné. Ani ten novoroční oběd jsem nedělala  a zase jsme šli do restaurace. Já se docela nedivím těm mužským, že jim to časem přestalo vyhovovat. Protože každý potřebuje tu ženu k ruce,“ přiznala se smíchem.

 

Zázračný recept. Třikrát týdně!

S obdivuhodnou upřímností prozradila i tajemství  svého stále úžasného vzhledu a  kondice. „Každý ráno cvičím, je to nutný. Ale chce to lehnout si na tu podlahu. Mám takovou sestavu. A hned začínám kňourat (zpívat).“ K tomu, že stále zpívá, ji prý také často doženou finance. Ty potřebuje i proto, že pravidelně chodí ke kadeřníkovi, ale ne na masáže obličeje. To ji prý poradila Ljuba Hermannová, protože podle ní masáže vytahují kůži. Zato věří na masky na obličej: „Ale když někdo zazvoní, tak já jenom otevřu na ten řetízek a řeknu: Ježíš, tady mi to jenom dejte, já nejsem oblečená. No kdyby byl doma manžel, tak se zblázní, tak ho raní mrtvice, ale když jste sama doma, tak si můžete dělat masku třikrát týdně. No vypadáte příšerně, ale ten pocit, že jste to udělala pro sebe, ten je úžasnej,“ prozradila zázračný recept.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová