Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Chlastáme všichni! Karel Schwarzenberg zase perlil. Kolem manželky mu prý brousili mlsní kocouři. A víte také, jak se stal kníže paroháčem a objevil „kukačku“ v hnízdě?

21.04.2016
Chlastáme všichni! Karel Schwarzenberg zase perlil. Kolem manželky mu prý brousili mlsní kocouři. A víte také, jak se stal kníže paroháčem a objevil „kukačku“ v hnízdě?

Autor: TOP 09 / Veronika Rajmanová

Popisek: Pokud není Karel Schwarzenberg v Praze, žije na zámečku Dřevíč v Sýkořicích na Rakovnicku.

Karel Schwarzenberg se po delší době zase objevil v médiích a stálo to opravdu za to. Společně s Milošem Zemanem patří k politikům, jejichž slova i chování nikdy nenudí a dovedou vyvolat pořádné pozdvižení. Na rozdíl od mnoha jiných známých osobností si ale prostořeký a vtipný kníže dokáže udělat legraci sám ze sebe i celé své rodiny.

Na víkendovém sjezdu Hnutí starostové a nezávislí vystoupil Karel Schwarzenberg jako čestný předseda TOP 09.  Zalitoval, že spolupráce TOP 09 a STAN pomalu skomírá a mluví se o ní jako o rozvedeném páru. V této souvislosti zavzpomínal na svůj vlastní rozvod a varoval: „Když se žena rozvádí, chodí kolem ní různí mlsní kocouři.“  Narážel tím na různé strany a seskupení, které před volbami Starostům nadbíhají. 

Tereza - Femme fatale

Proč Schwarzenberg před mlsnými kocoury varoval, vysvětluje jeho osobní život, v němž nechybí velmi pikantní okamžiky a krásné ženy. Je ale mimo jakoukoliv pochybnost, že se jeho „femme fatale“ stala manželka Therese. Příští rok tomu bude šedesát let, co se  dvacetiletý Karel s Therese setkali ve Vídni na společenské akci pro diplomaty.  Ale vzali se až o deset let později, kdy bylo jeho postavení mnohem lepší. Zprvu chudý aristokrat totiž v šedesátých letech pohádkově zbohatl díky tomu, že ho adoptoval strýc Jindřich a učinil z něj dědice rozsáhlého majetku a jednoho z nejbohatších rakouských šlechticů. 

Rány osudu

V manželství se jim narodily tři děti,  jenže Karel časem zjistil, že poslední syn není jeho, podezření potvrdil na základě testů otcovství v roce 1988 dokonce soud. Skutečným otcem  Karla Philippa je rakouský průmyslník a politik Thomas Prinzhorn, který ho také posléze adoptoval.  Následoval rozvod, v němž se kolem Therese točili oni zmínění mlsní kocouři, ale po dvaceti letech se pár dal opět dohromady a v roce 2008 se v tichosti znovu vzali. Je paradoxem, že nevlastního syna má prý  kníže ze všech dětí nejraději  a říká, že se ten kluk strašně podařil. Karel Filip, přezdívaný Witti, bez problémů vychází s vlastním i nevlastním otcem a oba má stejně rád. Další těžkou zkouškou v dlouholetém vztahu Karla a Therese se stal její těžký úraz na lyžích, při němž na dlouho ochrnula po celém těle. Díky pevné vůli a důsledné rehabilitaci se však postupem času téměř uzdravila.  Tři roky nato si zase velmi těžce zranil obličej nejstarší syn Johannes Nepomuk, když mu selhala při lovu puška. 

Chlastáme všichni!

O víkendu Karel Schwarzenberg rovněž vyvolal pozdvižení, když v Otázkách Václava Moravce vysvětloval nevhodné chování prezidenta Miloše Zemana tím, že užívá  nejpopulárnější českou drogu ve zvýšené míře.  Když se ho Václav Moravec zeptal, co je ta droga, šibalsky mu odpověděl: „No alkohol, chlastáme tady všichni, v této zemi.“ Na dotaz, zda hovoří i z vlastní zkušenosti, upřímný kníže reagoval: „Ale samozřejmě.“  Moderátora rovněž zajímalo, zda by v případě jeho zvolení prezidentem byla situace podobná jako se současnou hlavou státu: „Tohle je otázka kvantity. A já jsem spíše na kvalitu nápojů, kdežto on je na kvantitu,“ rozesmál se Schwarzenberg.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace