Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žena, která porodila dítě do záchodu, je obviněná z vraždy

10.05.2013
Žena, která porodila dítě do záchodu, je obviněná z vraždy

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Matek, které porodily dítě do záchodu a nechaly ho v něm zemřít, přibývá.

KRIMI Je to čin, který si většina žen dokáže jen stěží představit. Porodit zdravé dítě do toaletní mísy a nechat ho v ní utopit. Zdá se, že dvaačtyřicetiletá žena z Rakovnicka se jím pokoušela vyřešit své problémy.

Případ na stolech policistů leží od 26. ledna, kdy byli k porodu přizváni záchranáři. Neznámá žena porodila do záchodu dítě, které se v něm utopilo. „Dítě bylo po narození životaschopné, matka se mu nijak nesnažila pomoci,“ prohlásila tehdy tisková mluvčí policie Středočeského kraje Soňa Budská.

Chování dvaačtyřicetileté ženy se snažili osvětlit psychiatři i psychologové. Podle všech zjištění by měla být mentálně zaostalejší. Trestní stíhání bylo zahájeno 15. dubna a před pár dny byla obviněna z vraždy, za kterou ji hrozí tři až osm let vězení. Bližší informace kvůli citlivosti případu nebyly zveřejněny.

Dítě je na záchodě

Takovéto činy bohužel nejsou nijak výjimečné. V jeden říjnový podvečer loňského roku byly kvůli ženě s masivním krvácením přivoláni záchranáři do restaurace v Ládví u Prahy. Okamžitě poznali, že žena je krátce po porodu a na dotaz, kde je dítě, jim jen stroze oznámila, že na záchodě. Pohled, který se jim poté naskytnul, prý byl jen pro otrlejší povahy. Na toaletě skutečně našli novorozence, který již nejevil známky života. Žena byla v listopadu loňského roku obviněna z trestného činu zavraždění novorozeněte matkou, za což jí hrozí až osmiletý trest vězení.

Bezvládné tělíčko ukryla na zahradě

Za vraždu novorozeného dítěte v květnu loňského roku před soudem stanula i sedmadvacetiletá Romana Pitrová, která svou holčičku tajně porodila na toaletě v domě svých rodičů ve Frenštátě pod Radhoštěm a následně ji udusila toaletním papírem. Podle žalobkyně Brigity Bilíkové dítěti vložila do úst roubík z toaletního papíru a dvakrát obtočila pupečníkovou šňůru kolem jeho krku. Bezvládné tělíčko pak ukryla na zahradě a po třech dnech v klidu odjela s přítelem na dovolenou.

Sama Pitrová při soudním přelíčení tenkrát vypovídala, že si těhotenství vůbec nevšimla a porodní bolesti pak přičítala střevním potížím. Když v míse spatřila dítě, nenapadlo ji, že by mohlo být živé, proto se jej ani nepokoušela oživit. Z mísy jej vytáhla a zabalila do igelitové tašky, kterou zpočátku schovala na verandě a druhý den na zahradě, kde jej po pár dnech našla její babička. Proč novorozeně zabila, nikdy nevysvětlila a nepřišli na něj ani policisté.

Ona sama si své jednání dodnes nedokáže vysvětlit. Chování Pitrové bylo v mnoha ohledech nepochopitelné. S přítelem, se kterým chodila již 4 roky, si totiž zařizovali vlastní bydlení a plánovali společnou budoucnost. Zvláštní byla i skutečnost, že těhotenství její rodina vůbec nezaregistrovala, přítel si ani nevšimnul, že byla po porodu. Za vraždu svého nenarozeného dítěte byla žena odsouzená k 16 letům vězení.

Ostatky miminka v kompostu

Jedenáctiletý trest vězení za vraždu svého čerstvě narozeného dítěte si již odpykává Renata Kubátová. I ona své dítě v červnu loňského roku porodila do záchodové místy, kde se utopilo. Mrtvé tělíčko pak spálila v krbu. Samotná matka tvrdila, že se dítě již narodilo mrtvé. Zpanikařila a vše se snažila utajit.

Podle spisu si však byla vědoma toho, že dítě spadlo do výpusti napuštěné vodou. Tam zůstalo bez pomoci minimálně 10 minut. Pak dítě z mísy vytáhla, mrtvé zabalila do svého oblečení a ukryla do úložného prostoru postele. O dva dny později jej spálila v krbu na chalupě svého přítele. Ostatky nakonec zahrabala do kompostu na zahradě.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace