Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Příbram vychází vstříc občanům. Orlovští hodně ušetří

15.04.2013
Příbram vychází vstříc občanům. Orlovští hodně ušetří

Autor: ilustrační foto Profimedia.cz

Popisek: Obyvatele příbramské příměstské části Orlov vyjde kanalizační přípojka jen na několik stovek.

Pokud si ke svému domu necháte připojit kanalizační přípojku, vyjde vás to podle vzdálenosti na 15 až 20 tisíc korun. Pro obyvatele příbramské příměstské části Orlov se tato částka o mnoho tisícovek sníží, podle informací příbramské radnice je vyjde jen na několik stovek.

Po zimní odstávce pokračují v příbramské příměstské části Orlov práce na budování kanalizačních přípojek. Rada města na svém zasedání dne 8. 4. 2013 schválila zřízení věcných břemen, čímž obyvatelům Orlova uleví nejen po stránce finanční, ale tak po stránce administrativní.

Město chce vyjít občanům vstříc 

Část splaškové kanalizace v Orlově bude totiž uložena v pozemcích, které vlastní Středočeský kraj. Konkrétně se jedná o úsek silnice III/1188. Do těchto pozemků budou také uloženy veřejné části kanalizačních přípojek od jednotlivých nemovitostí, jejichž vlastníky jsou majitelé příslušných nemovitostí. Středočeský kraj zastoupený Krajskou správou a údržbou silnic navrhl zřízení věcných břemen v uvedených pozemcích formou jediné smlouvy pro všechny přípojky, přičemž poplatek vyplývající z této smlouvy by uhradilo město Příbram. Jedná se o částku ve výši 605,- Kč včetně DPH za zřízení věcných břemen pro všechny přípojky uložené do předmětných pozemků.

„Jako město nejsme povinni tento způsob zřízení věcných břemen akceptovat, ale chceme tímto krokem vyjít vstříc občanům Orlova při řešení napojení jejich nemovitostí na veřejnou kanalizaci“, uvedl k problematice starosta Příbrami Pavel Pikrt, na něhož navázal místostarosta Ivan Šedivý.

Projekt odstartoval v listopadu minulého roku 

„Pokud by si každý z vlastníků připojených nemovitostí zřizoval věcné břemeno sám, částka za jeho zřízení by byla podstatně vyšší. Zároveň by zřizování věcných břemen bylo pro Správu a údržbu silnic Středočeského kraje administrativně náročnější, což by mohlo mít za následek pozdější vydání územních souhlasů na stavbu přípojek stavebním úřadem“.

Projekt odkanalizování Orlova, který začal v listopadu minulého roku a který provádí společnost Enregon Dobříš, spol. s r. o., která se stala vítězem řádného výběrového řízení, by měl být dokončen na konci roku 2013.

Jana Vlková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace