Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nejdřív výměna manželek, teď milostný trojúhelník. Nechá se Karel Roden vláčet životem dominantními ženami? Tajnosti slavných

18.02.2015
Nejdřív výměna manželek, teď milostný trojúhelník. Nechá se Karel Roden vláčet životem dominantními ženami? Tajnosti slavných

Autor: ČT

Popisek: Partnerskými vztahy, vymykajícími se konvencím, herec Karel Roden proslulý. Zdá se, jakoby radikální rozhodnutí o jeho soukromí činili jiní.

Zatímco před kamerou exceluje, v soukromí jakoby si sám se sebou vůbec nevěděl rady. O tom, s kým bude žít úspěšný herec, jehož kvality oceňuje i Hollywood, rozhodují zřejmě především jeho partnerky. Jak to bylo s jeho dosavadními vztahy a s kým teď Karel Roden opravdu žije?

V soukromí proplouvá životem, jakoby o něm neustále rozhodovali jiní. Možná jen z pohodlnosti. Novináře nevyhledává a vášnivé debaty o své práci nerozvádí. Jedni tvrdí, že ze skromnosti, jiní zase že nejspíš proto, že vlastně nemá co říct. To měl společné se svou bývalou partnerkou Ivanou Chýlkovou, která zásadně poskytuje rozhovory prostřednictvím elektronické pošty, a zlomyslní novináři říkají, že je z výsledného textu jasné na první pohled, že ho nenapsala ona, nýbrž její partner Jan Kraus.

Láska, nebo manipulace?

Roden tvrdí, že těm, které jeho osoba zajímá, stačí sledovat jeho práci. Tím se podle jeho slov mohou o něm a jeho osobnosti dozvědět daleko víc, než by jim mohl a chtěl říct. V této souvislosti si však nelze nevybavit filmový debut režisérky Ireny Pavláskové z roku 1989 Čas sluhů, který vynesl popularitu i páru Roden-Chýlková. Rodenův inženýr Milan se v něm stává loutkou v rukou partnerky, excelentní manipulátorky, která se bez mrknutí oka dokáže ponížit v zájmu svých cílů až na samé dno, současně je ale extrémně tvrdá a nemilosrdná. Muž se v jejích rukou stává loutkou, která nakonec vždycky vykročí cestou, kterou mu uchystala.

Ivana Chýlková ho opustila po deseti letech kvůli Janu Krausovi

Ivana Chýlková ho opustila po deseti letech kvůli Janu Krausovi

Není tajemstvím, že právě toto natáčení udělalo definitivně pár z dřívějších spolužáků z pražské FAMU, kteří do té doby jen víceméně chodili kolem sebe. Opravdu se do sebe konečně zamilovali, nebo snad Ivana uplatnila na Karla podobné metody, které tak bravurně předvedla před kamerou? Není přece tajemstvím, že jen minimum herců je takzvaně univerzálních. Většina zapadne během své kariéry do „škatulky“, ztvárňují určitý typ postav, mají určitý způsob vyjadřování i nonverbální komunikace, které korespondují s jejich osobností. Platí to i o Ivaně Chýlkové, jejíž mrchy bývají většinou bezkonkurenční, v ústraní však projevují i notnou dávku slabostí.

Ta, která na něj zbyla

S Ivanou Chýlkovou žil Karel Roden deset let, pak ale odjel pracovně do Anglie, a než se vrátil, stihla jeho partnerka otěhotnět s charismatickým hercem a moderátorem Janem Krausem. Roden zůstal sám stejně jako podvedená manželka Jana Krausová, matka Krausových synů Davida a Adama. Karel s Janou se tak dlouho navzájem utěšovali, až zůstali spolu. Navzdory tomu, že Chýlková porodila syna Jáchyma, byli Krausovi ještě několik let oficiálně manželé a poté se jim zase podařilo dva roky tajit rozvod.

S herečkou Janou Krausovou prožil dvacet let

S herečkou Janou Krausovou prožil dvacet let

Zatímco Kraus o potomky nemá nouzi a nedávno dokonce vyšlo najevo, že si v mládí pořídil ještě dalšího syna v Rumburku, Jana s Karlem už svoje děti mít nemohli. A tak časem přišla na pořad dne otázka eventuální adopce. Pak ale jejich přítel, herec Ernesto Čekan, přišel údajně s nápadem náhradního mateřství a dohodil kamarádům svou sestru, stomatoložku Lauru Čekanovou. Ta po umělém oplodnění porodila Rodenovi dnes již téměř tříletou dceru Sofii a na hercově zámku Skrýšov na Příbramsku začal společně žít další netradiční partnerský trojúhelník – Roden se dvěma partnerkami, které od sebe dělí dvacetiletý věkový rozdíl.

Na dobrotu se zpravidla doplácí

Iniciátorkou této změny v Rodenově životě prý byla zase žena – tentokrát Jana Krausová, jež chtěla dopřát svému partnerovi vlastního potomka. Jenže po dvacetiletém soužití se zdá, že na ni nejspíš začíná doplácet. Loni počátkem června porodila Laura Rodenovi druhé dítě, proslýchalo se, že je to opět dcera. Teprve upovídaný fotograf Jan Saudek nechtěně prozradil počátkem tohoto roku, že je všechno trochu jinak. V souvislosti s novým filmem Fotograf, který mapuje jeho životní dráhu a v němž ho hraje právě Roden, Saudek řekl Blesku: „Nikdy jsem Karla neviděl hrát, ale instinktivně jsem cítil, že to musí být on, protože je eso. Když se před půl rokem, kdy se mu narodil první syn, Karel rozhodl, že bude hrát hlavního představitele, tak to bylo nejlepší rozhodnutí.“

Krásná Laura Čekanová, matka Rodenových dětí

Krásná Laura Čekanová, matka Rodenových dětí

Po narození druhého potomka převzala zřejmě pomyslné otěže v Rodenově životě další žena, tentokrát Laura. Ze Skrýšova se totiž odstěhovala i s dětmi do Prahy, kde s ní a dětmi Karel údajně trávil stále více času. Podle nejnovějších zpráv tentokrát už situaci Jana Krausová neustála a ze Skrýšova se odstěhovala, a tak nyní žije na zdevastovaném už jen rodina v tradičním složení – Karel, Laura, Sofie a Karel junior. „Jana to prostě nedala a odstěhovala se už před několika týdny, ne-li měsíci. Původně jí vlastně‚‘nevadilo‘, že si Karel pořídil dítě, dcerku Sofii. Chápala ho, že chce potomka, a přála mu to. Netušila ale, že se do Laury zamiluje a udělá jí další dítě, tentokrát syna,“ svěřil se rodinný známý serveru vipstory.cz. O soukromí skvělého herce Karla Rodena tedy zřejmě zase rozhodla především dominantní žena.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace