Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Holku mu odvedl kamarád, z ničeho nic zemřela milovaná máma. Pak ho další „přítel“ podrazil, přišel o vše, i o střechu nad hlavou, herec se však nevzdává! Tajnosti slavných

15.10.2014
Holku mu odvedl kamarád, z ničeho nic zemřela milovaná máma. Pak ho další „přítel“ podrazil, přišel o vše, i o střechu nad hlavou, herec se však nevzdává! Tajnosti slavných

Foto: Dialog

Popisek: Kvůli podrazu kamaráda přišel herec Václav Vydra o všechno, dokonce i o střechu nad hlavou. Musel začít znovu od nuly

Působí vyrovnaně, stále se usmívá, je to ale jen maska dobře vytrénovaného introverta. Do všeho jde herec Václav Vydra po hlavě, někdy jsou ale následky zdrcující. Co ho dostalo až na samé dno.

Nejmladší člen legendární herecké dynastie Vydrů je velmi činorodý. Málokdo o něm ale ví, že velmi rád zkouší nové, nepoznané a do všeho se vrhá po hlavě. Rub a líc jeho povahy zná pouze jeho nejbližší okolí. Zdaleka ne všechno se totiž v životě povede, což platí pro každého z nás. V případě Václava Vydry však byly někdy následky přímo zdrcující.

 Druhou životní láskou Václava Vydry jsou koně. Tou první ale manželka Jana Boušková

Druhou životní láskou Václava Vydry jsou koně. Tou první ale manželka Jana Boušková

Pozdní dítě

Narodil se v Praze 7. ledna 1956 do slavné herecké rodiny – jeho rodiči byli herci Václav Vydra starší a zbožňovaná Dana Medřická, dědečkem legendární Václav Vydra nejstarší, který byl za Pražského povstání v květnu 1945 pověřen správou činohry Národního divadla a v letech 1945 až 1949 byl jeho ředitelem. Nejmladšího Václava z herecké dynastie se však nedočkal, narodil se až tři roky po jeho smrti.

Rodina hereckých velikánů – Dana Medřická, Václav Vydra starší a jejich tehdy šestnáctiletý syn Václav

Rodina hereckých velikánů – Dana Medřická, Václav Vydra starší a jejich tehdy šestnáctiletý syn Václav

Byl pozdním dítětem, v době jeho narození bylo otci již 54 a matce téměř 36 let. Není tudíž divu, že velmi brzy zůstal bez opory milujících rodičů. Václav Vydra starší zemřel, když mu bylo pouhých třiadvacet. O tři roky později však přišla rána ještě krutější a naprosto nečekaná, když náhle odešla v necelých třiašedesáti letech, uprostřed plného pracovního nasazení, i Dana Medřická. „Z ničeho nic se jí udělalo špatně. Odvezl jsem ji do nemocnice, kde mi řekli, že prodělala infarkt. Ležela tam asi týden, pak zemřela…“ zavzpomínal před časem v jednom rozhovoru Vydra nejmladší a dodal: „Ani smrt táty, který zemřel tři roky před ní, mě nezasáhla tolik jako tohle. Táta byl už hodně nemocný, měl roztroušenou sklerózu, špatně chodil, bylo to s ním opravdu těžké. Máma se o něj úžasně starala. To, že zemřel, bylo vlastně vysvobození jak pro něj, tak i pro mámu. Tahle smrt byla ale zcela nečekaná… Byl to pro mě obrovský šok.“

Stále v pohybu

Před kamerou stanul Václav poprvé již na prahu puberty, v roce 1969 si zahrál ve filmu Zabil jsem Einsteina, pánové. Během přípravy na herecké povolání už natáčel pro film i televizi a po studiích na pražské konzervatoři hostoval v Divadle na Vinohradech. Poté začal hrát v divadle Kladno, následně v Městských divadlech pražských.

Václav Vydra patří k nejžádanějším profesionálům českého dabingu

Václav Vydra patří k nejžádanějším profesionálům českého dabingu

Od roku 1996 byl ve stálém angažmá v Divadle na Vinohradech, později hostoval také v Divadle Bez zábradlí nebo v Hudebním divadle v Karlíně. Kromě divadla účinkuje v televizi, v některých pořadech dokonce společně s manželkou Janou Bouškovou, hraje ve filmu a věnuje se i dabingu. Zkrátka je zase neustále v pohybu, tím spíš, že v současnosti bydlí za Prahou, takže se jeho druhým domovem stal automobil.

Tragédie nové doby

Po listopadové revoluci nabídla změna ekonomického systému v zemi řadu nových, doposud zapovězených příležitostí, čemuž neodolal ani Vydra. S vervou sobě vlastní, ale i s notnou dávkou naivity a důvěřivosti k druhým, se počátkem 90. let pustil do podnikání ve střelných zbraních. Po počáteční euforii z úspěchu a nebývalých zisků přišel tvrdý pád. Neznalost obchodní strategie, podvod kamaráda a spolupracovníka dovedly firmu ke krachu a obrovskému zadlužení.

Václav Vydra přišel o dům, o veškeré finanční prostředky. Zbylo mu jen obrovské zklamání z podrazu přítele, s nímž se do podnikání pustil, pocit totální prohry na obchodním poli, a se ztrátou majetku i nejistota, do které dostal svou rodinu. Byla to právě jeho partnerka Jana Boušková, která mu pomohla znovu zmobilizovat psychiku i fyzické síly a pustit se do boje s osudem.

Dvě životní lásky

Václav Vydra má dvě velké životní lásky. Herečka Jana Boušková je bezesporu tou první a největší, Václav o ni usiloval již od svých osmnácti, ona však chtěla jeho kamaráda a provdala se za kolegu Petra Svojtku. Teprve po jeho tragické smrti dostal vytrvalý Vydra šanci a získal si ji především tím, že na celé čáře vyhrál v očích jejího malého syna Petříka. Prošli spolu dobrým i zlým, trvalo to však 23 let, než mu Jana konečně řekla v roce 2006 „ano“ v nezabudickém kostelíčku na Křivoklátsku.

Jana, Václav a pes Ferda

Jana, Václav a pes Ferda

Tou druhou Václavovou velkou láskou je koňská farma Malčany, na ostrohu nad hladinou Slapské přehrady. Koně jsou tu šťastní. Jsou ustájeni venku, neznají podkovy, mají k dispozici například i brouzdaliště... zkrátka dělají si, co chtějí. „Koně musí být stále v pohybu, nesmějí krnět někde ve stáji. Nízké teploty jim nevadí a vývoj kopyt potřebuje, aby co nejvíc pracovala,“ vysvětlil Vydra v rozhovoru pro server ona.idnes.cz. V jeho koňském ráji si užívají svobodného života dvě desítky koní, z nichž čtyři jsou hercovi, o ostatní tu jen pečují. A Václav mezi s nimi prožívá naplno pocit naprosté svobody a nejšťastnější chvilky v životě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace