Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Takto dopadlo účinkování exministra Petra Millera, kováka z ČKD, u Babiše. Máme jeho hořký dopis ministrovi

17.07.2014
Takto dopadlo účinkování exministra Petra Millera, kováka z ČKD, u Babiše. Máme jeho hořký dopis ministrovi

Foto: Hans Štembera

Popisek: Petr Miller

Ještě před několika dny to vypadalo nadějně. Zdálo se, že Petr Miller, bývalý člen federální vlády, v které působil jako ministr práce a sociálních věcí, opět vstoupí na politickou scénu. Byl totiž osloven hnutím ANO, zda by za něj nechtěl na podzim kandidovat v senátních volbách. Nabídku přijal, ale nakonec je vše jinak.

„Mám definitivně potvrzeno, že moje schválená kandidatura na senátora za oblast Příbram neprošla. A to přesto, že mám informace o tom, že oblastní výbor nadále na mé kandidatuře trvá. Dostal jsem se zřejmě do nemilosti za kritiku vlastních řad u generála Babiše, který vede ANO jako firmu, tedy do záhuby, jež nutně musí přijít,“ posteskl si Petr Miller ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

Nemilost na něj podle jeho mínění padla za kritiku „do vlastních řad“, čímž má na mysli vše, co se odehrávalo a odehrává a bude odehrávat okolo odpadového zákona. „A také kolem ministra Richarda Brabce, paní Bereniky Peštové a Jaromíra Manharta a dalších našeptávačů. A to jsem byl ještě před pár dny požádán, abych urychleně dodal kvůli kandidatuře čestné prohlášení a svůj životopis. No, nevadí, teď už není třeba se brzdit a mohu se opět vrhnout do práce bez ohledu na to, co si v ANO myslí,“ dodal Miller. Přiznal, že tím jeho ambice na návrat do politiky skončily – i když zájem o něj projevila v minulých dnech i jiná (avšak dosud neparlamentní) strana.

Boj v novele zákona o odpadech ale nevzdává

Na každý pád se však jednání výboru Senátu, na kterém by mělo být v programu právě odpadové hospodářství, plánuje zúčastnit a požádá o možnost vystoupit.

„Toto vystoupení bychom měli s kolegy Blankou Chudobovou a Jiřím Pejčochem zkoordinovat, aby nedocházelo k laciným duplicitám. Samozřejmě, že se začnou plnit naše webové stránky a protože Babiš neuznal za vhodné mně na můj dopis, kterým jsem vyzval k rozhovoru, odpovědět, nějak s tím mediálně naložím,“  uvedl dále Miller. Dopis následně ParlamentnímListům.cz předal (jeho znění přinášíme níže).

„Ani nevím, jestli mě to nějak trápí, spíše ne, protože to je o nějaké divné politice, kterou hrají podivní hráči a které nerozumím,“ uzavřel bývalý ministr práce a sociálních věcí záležitost ohledně své možné kandidatury do Senátu.

I když Petr Miller naznačil některé možné důvody toho, proč nakonec jeho kandidatura neprošla, oficiální vyjádření tiskového mluvčího ANO Jaromíra Hasoně je lakonické. „Pan Miller nebyl doporučen ke schválení výboru hnutí. Ten bude zasedat 23. července,"  reagoval na dotaz ParlamentníchListů.cz.

Přesné znění dopisu Petra Millera, adresovaného Andreji Babišovi

Vážený pane předsedo,

jmenuji se Petr Miller a jsem nominován volební oblastí Příbram a jednomyslně potvrzen sněmem oblastních předsedů Středočeského kraje jako kandidát na senátora za Hnutí ANO – oblast Příbram.

Účastnil jsem se tří výjezdů s kandidáty do EU voleb a ve zkratce jsem měl možnost vidět  jak  v současné době volební kampaně probíhají. Účastnil jsem se několika akcí v Čapím hnízdě, kde jsme se v hotelu pozdravili a podali si ruku a připomněli Chemapol Group a zámek Napajedla..

V politice nejsem nováčkem,  za OF a za OH jsem absolvoval  volební kampaně a v roce 1990 jsem v Severočeském kraji zvítězil ziskem 246 000 hlasů. Zastával jsem vrcholové státní funkce jako poslanec Federálního shromáždění ve Sněmovně lidu a jako Federální ministr práce a sociálních věcí ČSFR. Po ukončení politické činnosti jsem zastával řídící pozice např. v Chemapol Groupu a ČEZu. Jsem jediným jednatelem Masarykova institutu pro zaměstnanost a sociální politiku, s r.o. a v současnosti výkonným tajemníkem Sdružení výkupců a zpracovatelů druhotných surovin (SVDS), které je největším sdružením v tomto segmentu podnikání v ČR s ročním obratem cca 14 miliard Kč.

Tento zkrácený výčet neuvádím proto, abych upozornil na to, co všechno jsem dělal, protože to je nepochybně “pohádkou minulosti”, nebo co dělám nyní, ale proto, že když jsem se rozhodl vrátit opět do politiky, (a do letošního roku jsem byl přesvědčen že se už nikdy nevrátím), nevedla mne k tomuto rozhodnutí touha po karieře či jiný motiv, ale prostá úvaha člověka, který už něco zažil a na rozdíl od jiných ví do čeho jde, angažovat se tam, kde se nabízí možnost pokračovat či navázat na ty myšlenky, se kterými jsem do politiky vstupoval v roce 1989.

A i když jsem Vám ze začátku příliš nevěřil, měnil jsem pozvolna názor a proto, když jsem byl osloven s nabídkou kandidatury, neváhal jsem, nabídku jsem přijal a hned jsem se zapojil.

V poslední době mám však pocit, že má nominace není vítána.

Za dobu mé politické a pracovní kariery, tak jako jistě každý, kdo je “vidět”,  jsem se take setkával s informacemi, které “někdo” poskytoval s cílem  někoho poškodit či za ně něco získat, ať už to bylo o mně či někom jiném, vždy jsem však takové pokusy řešil “s očí do očí”.

Rád bych na tuto zásadu navázal a proto se na Vás obracím, vážený pane předsedo, s žádostí o krátkou schůzku a opravdu bych uvítal, kdybych mohl znát důvody, které, k zatím nepotvrzenému odmítnutí mé nominace vedly či vedou.

Vážený pane předsedo,

přeji Vám pěkný den

Petr Miller

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace