Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Příbram bude mít mateřskou školu waldorfského typu

28.03.2014
Příbram bude mít mateřskou školu waldorfského typu

Autor: reformy.cz

Popisek: Děti, ilustrační foto

Letos se na příbramském náměstí Dr. Josefa Theurera začne rekonstruovat budova, která bude v budoucnu sloužit pro účely předškolního vzdělávání. Rada města navrhla zastupitelstvu schválit nově vznikající školku jako součást Waldorfské školy Příbram.

Informoval o tom web města Příbram. Někteří rodiče již v minulosti volali po tom, aby některá z nově vznikajících školek na území města Příbrami byla zaměřená na waldorfský typ vzdělávání. I když v minulém roce nově vzniklá školka v Žežické ulici tento status nezískala, od začátku roku 2015 by se rodiče se zájmem o tento typ vzdělávání mohli dočkat.

Vybudováním nových prostor tak vzniká příležitost vyjít vstříc i poptávce po rozšíření kapacit alternativního předškolního vzdělávání

„Pokud by zastupitelé návrh rady schválili, v Příbrami by vznikl ucelený cyklus, který by dětem umožňoval absolvovat vzdělávání od předškolního věku až po maturitu na principech waldorfské pedagogiky. V tomto rozsahu by se stal ojedinělým v celé České republice," popsal jedinečnost projektu starosta Pavel Pikrt.

Celková nedostatečnost míst v mateřských školách v Příbrami byla v minulém roce řešena ve prospěch převažující poptávky o běžnou mateřskou školu. Vybudováním nových prostor tak vzniká příležitost vyjít vstříc i poptávce po rozšíření kapacit alternativního předškolního vzdělávání.

„Vzhledem k předpokládanému termínu dokončení přestavby objektu pro novou mateřskou školu, tj. k 30. září tohoto roku a k následným činnostem spojeným s jeho úklidem, zařízením i vybavením a zejména pak s ohledem na časový prostor potřebný pro provedení změn v zápisu do rejstříku škol, je termín zahájení činnosti této mateřské školy navrhován na začátek roku 2015,“ doplnil starosta Příbrami Pavel Pikrt (ČSSD).

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace