Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vzal si 370 tisíc, aniž by hnul prstem. Další pracant ČSSD

13.02.2014
Vzal si 370 tisíc, aniž by hnul prstem. Další pracant ČSSD

Autor: archiv Středočeského kraje

Popisek: O původ příjmů Johany Novotné se zajímá i nynější středočeský hejtman Josef Řihák.

Je hejtman Josef Řihák vůbec ještě senátorem? Formálně ano. Za svůj post senátora bere velmi slušnou odměnu - základ senátorského platu činí více než 60 tisíc korun měsíčně plus příplatky a senátorské náhrady, kterých Řihák využívá do maxima. Senátor Josef Řihák se však na sedmi posledních schůzích Senátu, to je od srpna minulého roku, nevyskytoval, upozornil před několika dny server Příbramsko.eu.

Jaký je další vývoj? Senátorští kolegové Řiháka omlouvají s tím, že byl dlouhodobě nemocný. Řihák na medializaci svých absencí zareagoval ve středu prohlášením, v němž popsal zdravotní obtíže, které mu bránily v práci v Senátu. Podle profilu na sociální síti Facebook a rovněž podle řady tiskových prohlášení však senátor a hejtman v jedné osobě pravidelně chodí na různé společenské akce. Televize Nova například našla hned tři dobročinné události spojené s hasiči. Řihák se nevyjádřil.

Podle posledních informací Práva se však v brzké době ukáže na koberečku u předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. „Dohodli jsme se s předsedou senátorského klubu ČSSD Petrem Víchou na tom, že se s kolegou Řihákem sejdeme a požádáme ho o rychlé zlepšení docházky a účasti na hlasování,“ řekl Právu Sobotka.

Zda však Řihák vrátí téměř 400 tisíc, které bral za nulovou práci, se neví. Server Příbramsko.eu navíc upozornil, že chování hejtmana není zrovna vybrané.

Zastupitel Václav Švenda (TOP 09) je podle těchto stránek celkem známý a konzistentní svými návrhy na zrušení všech heren v Příbrami jakožto faktoru, který zvyšuje kriminalitu. Při svém předneseném návrhu se pouze jako o vedlejší věci zmínil o tom, že TOP 09 nemá možnost o svých aktivitách podávat tiskové zprávy tak, jako to může dělat ČSSD. Josef Řihák tuto jeho větičku údajně pojal jako útok na svoji osobu.

„Co se tady do mě navážíte," okamžitě se rozběsnil Řihák. „Ten váš Kalousek, ten může za miliardové úniky ze státních peněz a vy mě tady budete kritizovat!" předvedl prý jeden ze svých typických argumentů. „Vy pro mě nejste žádnej sparingpartner!" uzavřel Řihák s tím, že se nasupeně rozhlížel kolem sebe a ťukal si na hlavu.

  • TÉMA Nagygate
  • Středočeský kraj a více článků ZDE

Jak KrajskéListy.cz informovaly už minulý týden, další z letitých straníků ČSSD (dnes ovšem vyloučený) primátor Ostravy Petr Kajnar pro změnu ve velké míře pije. „Problém s alkoholem mít musí, nejspíše to souvisí s tím, že byl vyloučen a jsou tu možná i osobní problémy, které nechci rozvádět," uvedl jeden z nejvýše postavených členů ČSSD v Moravskoslezském kraji. Jmenován být nechtěl. „Mám Petra rád, ale když ho vidím, jak jeden den odchází a druhý den ráno přijde v tom samém oblečení přímo z hospody, není to hezký pohled," doplnil.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace