Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Nebojte se a věřte policii, nabádá starosta občany Příbrami

23.01.2014
Nebojte se a věřte policii, nabádá starosta občany Příbrami

Autor: Město Příbram

Popisek: Starosta Příbrami Pavel Pikrt

ROZHOVOR Se starostou Příbrami Ing. Pavlem Pikrtem (ČSSD) jsme mluvili především o bezpečnosti ve městě...

Co říkáte na bezpečnostní situaci v Příbrami?

Byl jsem více jak týden nemocen s vysokými teplotami a dnes jsem první den v práci. Okamžitě a přednostně jsem se začal zajímat o bezpečnostní situaci ve městě, protože se jedná o velice diskutované téma jak v médiích, tak na sociálních sítích a v neposlední řadě také mezi lidmi. V posledních měsících se občané Příbrami cítili v jakémsi nebezpečí a já se jim nedivím. V našem městě totiž došlo k sérii loupežných přepadení, kdy se oběťmi stávali starší lidé a především pak ženy. Město Příbram okamžitě reagovalo a i za mé nepřítomnosti bylo svoláno zasedání u kulatého stolu. 

Kdo se tohoto jednání zúčastnil?

Vzhledem k mé zdravotní indispozici se tohoto jednání za město Příbram zúčastnil místostarosta Václav Černý, dále pak Mgr. Cyril Koky z Krajského úřadu, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Mgr. Robert Dikan, velitelka Městské policie Příbram JUDr. Jaroslava Vodičková, manažer prevence kriminality Bc. Ladislav Hadrbolec, vedoucí obvodního oddělení Policie ČR npor. Bc. Michal Volf, romský koordinátor JUDr. Pavel Čámský, Eduard Růžička za spolek romských občanů Maro a Milan Greineder a Mgr. Filip Pospíšil, PhD z Úřadu vlády ČR.

O čem se jednalo a co bylo cílem tohoto jednání?

Cílem tohoto jednání bylo vzájemně se informovat o aktuální bezpečnostní situaci v našem městě a dohodnout se na určitých opatřeních, která povedou k tomu, aby se tyto činy stávaly v co nejmenší míře, pokud možno vůbec.

Přijme město nějaká konkrétní opatření?

Aby se občané cítili ve svém městě bezpečně, to pokládáme za velice důležité a budeme se tím nadále zabývat. Dokonce jsme zařadili toto téma jako jeden z bodů do mimořádného zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční v pondělí 27. ledna. Co se týče konkrétních opatření, chtěli bychom do ulic vrátit více policistů pochůzkářů, nebo nasadit tzv. psovody, a to nejen v nočních hodinách. Dále povedeme diskuzi o nasazování společných hlídek MP a PČR. Jedním z nejdůležitějších faktorů týkajících se bezpečnosti je prevence, na kterou se chceme zaměřit přednostně.

Může mít na index kriminality vliv loňská amnestie udělovaná prezidentem republiky?

Nemyslím si, že by na kriminalitu v Příbrami měla amnestie nějaký závažný vliv. V Příbrami ve srovnání s minulým rokem došlo ke snížení kriminality a počtu trestních činů. Potvrzují to jak čísla, tak i statistiky PČR. Příbram kdysi patřila na přední příčky mezi českými městy co do počtu trestných činů. Dnes, podle mých informací náleží našemu městu 42 místo. Není to samozřejmě stále ideální, ale k určitému zlepšení bezpochyby došlo.

Na sociální síti Facebook vznikla tzv. „Petice za bezpečnou Příbram“. Došla již tato petice na radnici?

Toto shromažďování podpisů jsem samozřejmě zaregistroval. Když jsem se dnes věnoval korespondenci, žádná petice na město zatím nedošla. Tato tzv. petice se na internetu objevila v den, kdy se Policii ČR podařilo pachatele a autora všech loupežných přepadení dopadnout. Ten se ke všem přepadením starších žen přiznal a pomohl objasnit také další trestné činy, které prozatím policii nebyly známy. Policii ČR patří za toto dopadení pachatele velké poděkování.

Co byste občanům vzkázal závěrem?

Občanům bych chtěl vzkázat, aby se v našem městě nebáli. Město Příbram ve spolupráci s Městskou policií a Policií České republiky vynaloží veškeré úsilí potřebné k tomu, aby se občané našeho města mohli cítit bezpečněji, než tomu bylo doposud. Zároveň bych chtěl občany požádat, aby důvěřovali našim městským strážníkům a Policii ČR. Jak se totiž i v tomto případě ukázalo, jejich práce vedla k dopadení pachatele, který byl postrachem příbramských žen.

Občany bych chtěl zároveň ujistit, že bezpečnostní situace ve městě Příbram není dramatická, nevybočuje mimo rámec řešených problémů v jiných městech v naší zemi. Naopak zkušenosti z jiných měst napovídají, že problémy v oblasti občanského soužití, kriminality nebo jiných situací, které se negativně dotýkají občanů, jsou v Příbrami řešeny okamžitě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace