Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Za krmení holubů zaplatíte v Příbrami pokutu!

26.12.2013
Za krmení holubů zaplatíte v Příbrami pokutu!

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Ačkoliv některým lidem holub přináší útěchu a uklidnění, pro druhé může být rizikový – po zdravotní a hygienické stránce. Zároveň způsobuje škody na budovách. V Příbrami se již několik let reguluje počet holubů, a to zejména pomocí odchytových klecí. Tento způsob regulace byl projednán s veterinární správou a je v souladu s právními předpisy.

„Ročně se v našem městě takto zlikviduje několik stovek holubů. Cílem regulace není ochrana jednotlivých budov, jak se řada lidí domnívá, ale snížení, popř. udržení přijatelného počtu holubů, kteří ať chceme nebo nechceme, do města patří,“ říká Petr Walenka, vedoucí odboru životního prostředí.

Odchyt provádí specializovaná firma, klece jsou umístěné na střeše budovy. Holubi jsou do klecí nalákáni na návnadu. Klec je pravidelně vybírána a holubi usmrcováni veterinářem. Samotná likvidace probíhá v kafilerii, popřípadě slouží jako potrava dravcům v záchranné stanici.

„Odchyt prostřednictvím specializované organizace, která má k takové činnosti příslušná oprávnění, je značně finančně náročný, a proto bychom chtěli požádat občany, aby holuby nekrmili,“ doplnil starosta města Pavel Pikrt (ČSSD).

Nedílnou součástí regulace holubů je právě zamezení potravních zdrojů na veřejném prostranství, protože jejich krmení podstatně snižuje účinnost odchytu. Zákaz odhazování krmiva je i pod sankcí uveden ve vyhlášce města.

Odbor životního prostředí uvítá návrhy vlastníků budov na umístění odchytových klecí. Můžete je sdělit na  MěÚ Příbram, odbor životního prostředí, Tyršova 108.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace