Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Trápí vás něco? Nemusíte do lampárny, svěřte se v Povídárně

09.05.2013
Trápí vás něco? Nemusíte do lampárny, svěřte se v Povídárně

Autor: město Příbram

Popisek: V nové příbramské „Povídárně" se můžete nejenom vypovídat, ale spolu s odborníky najít i řešení svého problému.

Když ne přímo zbavit se trablů, tak se z nich alespoň vypovídat umožňuje svým občanům vedení města Příbram. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu zprovoznil tzv „Povídárnu“ pro děti i dospělé, ve které jim odborníci budou pomáhat při řešení různých starostí a konfliktů.

Co je „Povídárna“, kde a proč vznikla? „Povídárna je určitě hezké české slovo. Prvně ho vyslovil kolega Jaroslav, sociální pracovník a kurátor Oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) Městského úřadu Příbram, když uviděl nejhezčí místnost starobylé příbramské budovy v části úřadu, kde sídlí odbor sociálních věcí a zdravotnictví,“ vysvětluje Mgr. Robert Dikan, vedoucí Odboru sociálního a zdravotního města Příbram.

V „novém kabátě“ - vymalovanou, upravenou, zkrátka příjemně a vesele zařízenou pro potřeby setkávání pracovníků úřadu s klienty, ale zejména dětmi a jejich rodiči v rámci řešení jejich problémů, starostí a při hledání účinné pomoci. Řešení osobních nebo rodinných starostí, konfliktů a zejména vztahů k dětem si jistě zaslouží přívětivé a důstojné podmínky, které jistě směřují formální činnost našich úředníků více k lidem.

Pomůžeme dětem i rodičům

Proto za velké podpory vedení příbramské radnice, odboru organizačního a vnitřních věcí, a také díky nezištné aktivitě pracovníků OSPODu vznikl prostor, který vzhledem a přátelskou atmosférou již začíná sloužit ke spokojenosti sociálních pracovníků i občanů, našich partnerů. Z obrázků si čtenář může udělat představu, v jakém prostředí zmíněná setkání probíhají.

Starosta Příbrami Ing. Pavel Pikrt (ČSSD) „Povídárnu“ přivítal a říká k ní: „Na radnici jsme tomuto projektu dali zelenou z toho důvodu, protože se domníváme, že tato služba dokáže pomoci dětem všech věkových kategorií v nelehkých situacích, ale také jejich rodičům při řešení různých problémů. Povídárnu mohou navštívit například děti, které dostaly ve škole špatnou známku, nebo mají nějaký jiný závažnější problém, se kterým se bojí jít domů. Naši odborníci zde dětem, ale nejen jim, dokážou pomoci, nebo alespoň poradit.“

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace