Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Jen umřel, a už to jde. Helena Vondráčková konečně dosáhla dohody, přesněji desetitisícových honorářů. Byl snad producent Kovarčík žábou na prameni?

28.05.2015
Jen umřel, a už to jde. Helena Vondráčková konečně dosáhla dohody, přesněji desetitisícových honorářů. Byl snad producent Kovarčík žábou na prameni?

Autor: Patricie Behenská pro vondrackova.cz

Popisek: Před pár měsíci to vypadalo, že si Helena Vondráčková ve slavném muzikálu Mamma Mia! nezazpívá. Jen pár týdnů po záhadné smrti jeho producenta je ale všechno jinak.

Před rokem tahle kauza plnila titulní stránky novin i magazínů a handrkování jako by nemělo mít konec. Nakonec se nestárnoucí hvězda pop music s produkcí slavného muzikálu Mamma Mia! dohodla. Nejdřív ale musel odejít na věčnost jeho producent Peter Kovarčík.

České nastudování slavného muzikálu Mamma Mia!, který trhá po celém světě rekordy v návštěvnosti, má úspěch, i když jeho ‘ubytování‘ v pražském Kongresovém centru není právě ideální. Když ale mohl sál, původně určený pro stranické sjezdy a různé konference, stačit před dvaceti lety Svobodovu Draculovi, proč by se s jeho nikterak slavnou akustikou nevypořádali současní zvukaři s svou nejmodernější technikou. I když je prý neustále téměř vyprodáno, produkce zřejmě čekala ještě větší zájem, a tak se na podzim objeví na jevišti hvězda, o jejíchž kvalitách nelze pochybovat.

Kovarčík jí nabídl almužnu

Hvězdou projektu měla být původně Helena Vondráčková. Měla ztvárnit hlavní postavu, divokou a svéráznou Donnu, kterou bezkonkurenčně zahrála i zazpívala v americké filmové verzi světoznámá hollywoodská herečka Meryl Streep. Jenže zpěvaččin manžel a manažer v jednom se nakonec s produkcí nedohodl. Na nabízené podmínky nemohl prý rozhodně přistoupit, ani v případě, že se jedná o slavný projekt, postavený na hitech legendární švédské skupiny ABBA. „Honorář v řádu stokorun je v případě Heleny, která už padesát let září na scéně, nepřijatelný. Odůvodnili to tím, že jí znovu chtěli otevřít cestu do muzikálů. Ale ona přece nikdy neodešla. Helena má desetitisícovou cenu,“ komentoval tehdy výsledek jednání Martin Michal pro společenský magazín Prásk.

Vzápětí následovalo ještě větší faux pas – když ‘vyjednavači‘ producenta Petera Kovarčíka u Michala nepochodili, pokusili se kontaktovat za jeho zády přímo paní Helenu. „Obejít manažera umělce mi přijde velice neprofesionální,“ dodal zpěvaččin manžel. Výsledkem byla zklamaná i Helena, která se netají tím, že má hity legendární švédské čtveřice ráda. Koneckonců sama sklízela v 80. letech obrovský úspěch s písní The Winner Takes It All – A ty se ptáš, co já, který pro ni otextoval Zdeněk Borovec.

Velký šéf zemřel, a najednou je všechno jinak

Muzikál Mamma Mia! měl slavnostní premiéru 12. prosince 2014. O čtvrt roku později, 23. března, byl ale jeho hlavní producent, šedá eminence české kultury i politiky Peter Kovarčík, nalezen ve svém bytě mrtvý a vzápětí se vyrojily spekulace, co bude s projektem dál. Zřejmě mu ale jeho záhadná smrt paradoxně pomohla. Jen po pár týdnech se totiž vše obrátilo o 180 stupňů. Produkce se s Martinem Michalem bez problémů dohodla, takže Helena Vondráčková ‘naskočí‘ od října do projektu jako zvláštní host. A nejen ona, překvapení prý v obsazení muzikálu bude víc. Jedním z nich má být herečka a moderátorka Adéla Gondíková, která bude jako výstřední Tanya poprvé v životě na jevišti hrát, zpívat a tančit současně. Ostatní jména zatím zůstávají tajemstvím.

Helenu Vondráčkovou, která oslaví 24. června již šedesáté osmé narozeniny, čeká tudíž pár pořádně perných měsíců. Muzikál Mamma Mia! začne zkoušet již během prázdnin. K tomu má naplánovánu řadu vlastních vystoupení, už teď má v diáři od začátku září až do Štědrého dne padesát akcí a ještě jich řada přibude. Navíc vyrazí na turné i jako host legendárního ruského armádního souboru Alexandrovci, který má v rámci evropského turné k 70. výročí konce druhé světové války naplánováno v České republice dvanáct koncertů v devíti městech.

Čtěte také:

Nečekaná, tragická smrt producenta Kovarčíka. Co bude dál s českými muzikály? Máme informace... Tajnosti slavných

První manžel Vondráčkové utekl. Proč mu byla nevěrná a co by dnes udělala jinak? Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace