Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Erik Best se pustil do Amazonu: Víte vůbec, kolik za práci dostane Čech a kolik bere Němec?!

06.05.2015
Erik Best se pustil do Amazonu: Víte vůbec, kolik za práci dostane Čech a kolik bere Němec?!

Autor: repro Youtube

Popisek: Práce v Amazonu

V Amazonu věříme, že každý den je pořád tím prvním. Den pro učinění prvního kroku. Den pro očekávání nových výzev. A dnešek je pro vás tím dnem. Je to váš den být součástí něčeho velkého. Den, kdy ožívají vaše nápady. A váš den pro připojení se ke společnosti, která znovu a znovu definuje sama sebe každý den. To je energie a vášeň, která stojí za Amazonem.

Pokud Vás práce zaujala, můžete se přidat. Asi takový pohled se nabízí všem zájemcům o práci pro americký kolos, který se hodlá usadit v České republice. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by se na tuto tématiku nezaměřil analytik a vydavatel Erik Best. Na svém Twitteru totiž nekompromisně uvedl:

O tom, zda má pravdu, se však těžko hovoří. Na přímé dotazy nebyla odpověď a veškeré inzeráty, které KrajskéListy.cz prošly, byly bez bližších mzdových informací. Zato doplňující data jsou doslova neuvěřitelná. Posuďte sami.

„Fyzické požadavky: Během plnění povinností této pracovní pozice může být od zaměstnance příležitostně požadováno aby stál, chodil, seděl, používal ruce či prsty, dotýkal se předmětů a nástrojů; manipuloval předměty pomocí rukou/paží; chodil po schodech; udržoval rovnováhu; shýbal se, klečel, dřepěl nebo lezl; hovořil a poslouchal. Zaměstnanec musí příležitostně zvedat a/nebo přesouvat objekty do hmotnosti nejvýše 15 kg, muži maximálně 12 087,5 kg a ženy maximálně 7 856,8 kg během jedné směny. Specifické schopnosti vidění požadované na této pozici zahrnují vidění na blízko, vidění na dálku, barevné vidění, periferní vidění, hloubkové vnímání, schopnost zaostřit. Během výkonu práce na této pozici je pravidelně vyžadováno, aby zaměstnanec hovořil a poslouchal. Je pravidelně vyžadováno, aby zaměstnanec stál nebo chodil po delší dobu, používal ruce a prsty k manipulaci nebo dotýkání se nástrojů nebo vybavení. Musí být schopen pochopit a řídit se postupy pro nakládání kamionů. Pracovní povinnosti na této pozici jsou vykonávány v kancelářském prostředí i v prostředí skladu, tudíž příležitostně za mírného až průměrného stupně hluku způsobeného kancelářským a skladnickým zařízením. Tato práce může vyžadovat prodloužení pracovní doby za účelem plnění potřeb zákazníka."

  • další inzeráty naleznete ZDE

Americká firma Amazon se připravuje na otevření logistického centra v Dobrovízi. Do manažerských pozic už nabírá zaměstnance a další tisíce pracovníků začne přijímat během následujících tří měsíců do skladů. V předvánoční špičce pak počítá se zapojením tří tisíc lidí na sezonní výpomoc. Dobrovízská pobočka podle plánů Amazonu otevře nejpozději letos v září. Podle neoficiálních informací by se platové ohodnocení skladníků, kterých firma bude potřebovat nejvíce, mělo pohybovat kolem 90 korun za hodinu. Podobně jako v Polsku.

„Je to mírně nadstandardní taxa. Liší se to samozřejmě podle regionů, ale co se týče Prahy nebo Středočeského kraje, je to trochu víc, než je běžné," komentoval pro ČT personalista Erik Švarcbach.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .           

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace