Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kruté poslední chvíle zesnulého Petra Hapky... Kdo jsou dvě ženy, které mu obětovaly kariéru, a co o něm prozradily?

28.04.2015
Kruté poslední chvíle zesnulého Petra Hapky... Kdo jsou dvě ženy, které mu obětovaly kariéru, a co o něm prozradily?

Foto: Facebook

Popisek: Poslední chvíle prožil Petr Hapka se dvěma ženami, které mu z lásky obětovaly svou kariéru

Poslední dny života strávil hudebník Petr Hapka ve společnosti dvou žen, které mu obětovaly svou kariéru. Co s ním prožily jeho dcera Petra a partnerka Olga a co ho nakonec zabilo?

I když nezapomenutelného hudebníka Petra Hapku sužovala Alzheimerova choroba, nakonec ho o život připravilo jiné onemocnění. Loni na podzim se začal jeho zdravotní stav zlepšovat, měl mnohem větší chuť k jídlu a znovu dokonce začal přijímat návštěvy. Jeho nejbližší se těšili, jak společně prožijí vánoční svátky, jejich radost však netrvala dlouho. Radikální zlom nastal během pár hodin.

Šlo to strašně rychle

Na Hapku dolehly zdravotní komplikace, které se velmi často objevují u pacientů, jež jsou dlouhodobě imobilní. Slavný skladatel zkrátka doplatil na to, že byl upoután na invalidní vozík. Ve středu ráno 25. listopadu jeho dcera Petra zjistila, že má horečku. Okamžitě přivolala lékařku, která diagnostikovala akutní zápal plic. Veškerá snaha o záchranu pacienta byla marná, jeho stav se prudce zhoršoval a dvacet minut po 18. hodině legendární hudebník zemřel. V posledních chvílích u něj byly jeho bývalá manželka a dlouholetá přítelkyně, módní návrhářka Olga Michálková, a dcera Petra, která kvůli němu pověsila vlastní kariéru na hřebík.

„Samozřejmě, když vám onemocní rodiče, tak se o ně člověk postará. To mi přijde úplně samozřejmé. Pomáhala mi také maminka, viděla jsem, jak se stará o babičku. Přišlo mi přirozené, že se postarám o tátu. Když byl v nemocnici, tak jsem tam s ním byla každý den. A jak se ho podařilo dostat domů, tak jsme měli pečovatelskou službu. To jsem mu dělala hlavně společnost,“ řekla Petra Hapková serveru Ahaonline.cz a dodala: „Myslím, že se nám povedlo pro tátu vytvořit úžasné domácí prostředí.“

Petra Hapková v pražské poetické hospůdce Balbínka

Petra Hapková v pražské poetické hospůdce Balbínka

Češtině se dlouho bránila

Hapkovo onemocnění sehrálo klíčovou roli v Petřině rozhodnutí usadit se natrvalo v Čechách, i když je rodilá Italka. Dcera herečky Zory Ully Kesler se pomalu začala zabydlovat v zemi svých rodičů před čtyřmi lety, zpívat v češtině se ale přesto dlouho bránila. Přestože vyrůstala na hudbě svého otce, jako šansoniérku si prý sama sebe nedokázala představit a netušila, že se tomuto žánru bude jednou věnovat. Velmi dobře si totiž uvědomovala, jak je těžký.

Pak se ale díky otci seznámila se skladatelem a klavíristou Patrikem Ulrichem a jeho šansonové a kabaretní písně a romance ji tak zaujaly, že se rozhodla vrátit na začátek a zkusit něco nového. Po otcově smrti začala znovu zpívat a lze říct, že má stejné kouzlo osobnosti i podmanivý hlas, jako měl její tatínek.

Čtěte také:

Dvě manželství, sedm dětí a zástupy milenek… Jak to měl Petr Hapka se ženami a kolik jich prošlo jeho náručím? Tajnosti slavných

Pozdní poznávání

„Když jsem byla malá, táta mě furt tahal po starožitnictví. Nemohla jsem to pochopit, pak jsem se naučila koukat… Teď už to mám po něm. A rozhodně jsem podědila i jeho smysl pro humor,“ říká zpěvačka, která kvůli Hapkově postupující chorobě odložila vlastní kariéru naneurčito, aby konečně pořádně poznala svého otce. Do nemocnice za ním chodila každý den, poté co ho propustili domů, mohl mít naštěstí pečovatelku, takže Petra a Olga mu především dělaly společnost.

„Můj byt je plný obrazů a nádobí s kytičkami. Táta mi jednou přinesl květovanou keramickou konvici. Někde ji viděl, řekl si, že to je neuvěřitelný kýč, a koupil to. Když jsem přišla k němu domů a rozplývala se nad tím, řekl mi, že věděl, že se mi něco takového bude líbit, a ať si to okamžitě vezmu! Taky jsem od táty dostala starožitné pianino a spoustu serepetiček, ze kterých se každý den těším, protože mi ho připomínají. Táta je vlastně pořád se mnou...“ povzdychla si Petra.

Čtěte více:

Ať je ti lehká zem: Jaký byl a jak žil geniální skladatel, výstřední bouřlivák a milovník krásných žen Petr Hapka, který v úterý zemřel? Tajnosti slavných

Sny pomíchané s realitou

Petr Hapka dobře věděl, co s člověkem dokáže udělat Alzheimerova choroba, protože jí trpěla i jeho maminka. U něj ji lékaři sice diagnostikovali již dřív, naplno však vypukla až po narkóze, kterou musel podstoupit při operaci kyčle. „Měl tendenci některé věci přehodnocovat a já pochopila, že to nemluví on, ale jeho nemoc,“ prozradila Michálková v rozhovoru pro časopis Interview. Postupně začal ztrácet orientaci, dokonce se jednou stalo, že mu na zahradě upadly klíče, a tak místo aby zaklepal na dveře, raději přespal ve skleníku. K Olze nakonec dorazil celý promrzlý v pět ráno, a když se ho ptala, proč nepřišel rovnou, přiznal, že ho to prostě nenapadlo.

Vzpomínky, události a zážitky se mu začínaly proplétat a vytvářet směsici, v níž už se sám nedokázal orientovat. Tak například svatba jeho dcery Petry se mu tak pomíchala v hlavě s vlastními představami, že si myslel, že to byla jeho vlastní svatba. V nemocnici se pak Olgy zeptal: „Jak se máš, novomanželko?“ a Olga prý nepřestane litovat, že mu tehdy řekla pravdu, že se ve skutečnosti nikdy nevzali. Prý tenkrát hrozně posmutněl.

Petr Hapka s Olgou Michálkovou

Petr Hapka s Olgou Michálkovou

Slavná královna kabátů

Specialitou módní návrhářky Olga Michálkové, která kvůli Hapkovi stejně jako Petra rezignovala na svou kariéru, jsou kabáty. Svůj první model – šaty pro sousedku – ušila již ve dvanácti letech a ‘zákaznici‘ se tak líbily, že ji doporučila svým známým. Brzy chtěl její modely každý, rozzářila monotónnost komunismu křiklavými barvami a stala se nezvoleným tahounem undergroundové scény návrhářů a švadlen. Oficiálně však pracovala jako uklízečka. První malý krámek si otevřela v 80. letech v Praze se sestrou Pavlou.

Po revoluci vyjela se sestrou na veletrh do Vídně, kde vytvořily z násady od koštěte nejoriginálnější stánek. Ještě mnohem zajímavější však byly pro zákazníky šaty, které na něm visely. Po Vídni přišlo Německo a Indie, kde navrhly kolekci, kterou později nosila celá Evropa, a staly se vedle Karlova mostu a Hradčan dalším pražským velkým lákadlem pro turisty. Dcera akademického malíře a umělecké fotografky měla prvního syna Filipa už v osmnácti, druhého Kašpara s ní vychovával manžel a jeho otec Petr Hapka. Po opakovaných nevěrách se s ním sice Olga rozešla, zůstali však dobrými přáteli.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace