Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Utajená touha Heleny Vondráčkové. Konečně si vyzkouší, o čem po celý život jen tajně snila

01.04.2015
Utajená touha Heleny Vondráčkové. Konečně si vyzkouší, o čem po celý život jen tajně snila

Autor: vondrackova.cz

Popisek: Produkce nového muzikálu Romeo a Julie vsadila na jistotu - roli chůvy si v shakespearovské klasice si 'střihne' Helena Vondráčková

Pečovat o vlastní potomky jí osud nedopřál, kvůli pošramoceným vztahům sotva bude někdy hlídat děti své úspěšné neteře Lucie. Přesto si konečně Helena Vondráčková vyzkouší roli chůvy. Namísto přebalování a ohřívání sunaru však bude muset máknout mnohem tvrději. Co ji čeká?

Perfektní výkon, spolehlivost a stoprocentní profesionalita jsou kvality, kterých si u Heleny Vondráčkové produkce vysoce cení. Zazpívá prakticky všechno, tančí, má velmi dobrý herecký projev… a odvádí skvělé výkony, přestože jí potichoučku začíná klepat na dveře sedmdesátka. Je zkrátka všestranný, vyloženě muzikálový talent, který však autoři muzikálových projektů nechávali dlouho bez povšimnutí. Na první opravdu velkou příležitost čekala neuvěřitelných třicet let.

Sázka na jistotu

Stále krásná a mimořádná zpěvačka, které bohužel osud vlastní děti nedopřál, se ujme role chůvy v jednom z nejúspěšnějších muzikálových projektů Romeo a Julie. Francouzský muzikál Gerarda Presgurvice měl světovou premiéru v pařížském Palais de Congres v lednu 2001 a vzápětí okouzlil celý svět. Nyní konečně míří i do Prahy. Premiéra pod ‘taktovkou‘ režiséra a choreografa Libora Vaculíka je plánována na podzim v pražském Fóru Karlín.

V Šíleně smutné princezně hrála její chůvu nezapomenutelná Stella Zázvorková, nyní se ztvárnění této postavy ujme na jevišti Helena v muzikálu Romeo a Julie

V Šíleně smutné princezně hrála její chůvu nezapomenutelná Stella Zázvorková, nyní se ztvárnění
této postavy ujme na jevišti Helena v muzikálu Romeo a Julie

„Mohu potvrdit, že paní Vondráčková bude v tomto muzikálu hrát. Premiéra je plánována na září,“ sdělil Frekvenci 1 zpěvaččin manžel a manažer Martin Michal. Česká produkce muzikálu vsadila na jistotu a profesionalitu, kterou je zpěvačka pověstná. Zkoušky by měly začít v nejbližších týdnech a podle prozatím neupřesněných informací by se Helena měla brzy objevit ještě v dalším muzikálovém projektu, o němž se prozatím jedná.

Stoprocentní profesionálka si nenechá všechno líbit

Kvalita, kterou Helena Vondráčková nabízí, ji opravňuje k postoji, že si nenechá od produkcí všechno líbit. Proto si také na další roli raději počkala. Nedohodla se nakonec ani na podmínkách svého účinkování ve slavné Mamma mia!, v níž se původně měla objevit. A důvodů bylo podle Martina Michala tenkrát víc.

V muzikálu Bídníci

V muzikálu Bídníci

„Nepřijatelné podmínky, naprostý amatérismus a naivita produkce, nesolidnost a její protiprávní jednání, již v prvopočátku porušování zákonů ze strany produkce a nabubřelost produkce,“ vyjmenoval je tehdy ve svém vysvětlení, které zveřejnil server Šíp.cz, a dodal: „V budoucnu se budeme zúčastňovat pouze projektů, jež budou produkovat lidé, kteří o tomto druhu podnikání alespoň něco vědí.“

Zanedbaný talent

Helena je vyloženě muzikálový talent, což dokázala již v počátcích své kariéry například v nesmrtelné hudební pohádkové komedii režiséra Bořivoje Zemana Šíleně smutná princezna. Skvěle hrála a zpívala i v dalších filmech a televizních projektech. Například ztvárnila hlavní ženskou roli v komedii Jen ho nechte, ať se bojí, v Romanci za korunu, v Letní romanci… Přesto dostala první opravdu velkou příležitost až v 90. letech v muzikálu Bídníci. Pak už konečně následovaly další úspěšná představení, jako Mona Lisa, Kočky, 451 stupňů Fahrenheita, Baron Prášil či bratislavské nastudování slavné v Hello, Dolly!.

Jako nepřekonatelná Dolly v bratislavském nastudování slavného muzikálu

Jako Dolly v bratislavském nastudování slavného muzikálu

Helena rozhodně není pouze zpěvačka. Má kultivovaný slovní projev, hraje na klávesy a bicí, dokáže zazpívat anglicky, německy, francouzsky i rusky, při turné po zemi vycházejícího slunce dokonce zpívala i japonsky. Nikdy se však nikomu nepodbízela a během kariéry nepodnikala stylové ‘kotrmelce‘ jako některé její kolegyně. Její doménou byl vždy střední proud, díky univerzálnosti svého hlasu však nazpívala i několik vyloženě diskotékových hitů. Přesto získala Zlatého slavíka pouze jednou, v roce 1965, a poté se dvě desetiletí držela v anketě popularity 'pouze' na druhém či třetím místě. Nejspíš proto, že nikdy nešla pod vysokou profesionální úroveň i dobrý vkus.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace