Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Utajená touha Heleny Vondráčkové. Konečně si vyzkouší, o čem po celý život jen tajně snila

01.04.2015
Utajená touha Heleny Vondráčkové. Konečně si vyzkouší, o čem po celý život jen tajně snila

Autor: vondrackova.cz

Popisek: Produkce nového muzikálu Romeo a Julie vsadila na jistotu - roli chůvy si v shakespearovské klasice si 'střihne' Helena Vondráčková

Pečovat o vlastní potomky jí osud nedopřál, kvůli pošramoceným vztahům sotva bude někdy hlídat děti své úspěšné neteře Lucie. Přesto si konečně Helena Vondráčková vyzkouší roli chůvy. Namísto přebalování a ohřívání sunaru však bude muset máknout mnohem tvrději. Co ji čeká?

Perfektní výkon, spolehlivost a stoprocentní profesionalita jsou kvality, kterých si u Heleny Vondráčkové produkce vysoce cení. Zazpívá prakticky všechno, tančí, má velmi dobrý herecký projev… a odvádí skvělé výkony, přestože jí potichoučku začíná klepat na dveře sedmdesátka. Je zkrátka všestranný, vyloženě muzikálový talent, který však autoři muzikálových projektů nechávali dlouho bez povšimnutí. Na první opravdu velkou příležitost čekala neuvěřitelných třicet let.

Sázka na jistotu

Stále krásná a mimořádná zpěvačka, které bohužel osud vlastní děti nedopřál, se ujme role chůvy v jednom z nejúspěšnějších muzikálových projektů Romeo a Julie. Francouzský muzikál Gerarda Presgurvice měl světovou premiéru v pařížském Palais de Congres v lednu 2001 a vzápětí okouzlil celý svět. Nyní konečně míří i do Prahy. Premiéra pod ‘taktovkou‘ režiséra a choreografa Libora Vaculíka je plánována na podzim v pražském Fóru Karlín.

V Šíleně smutné princezně hrála její chůvu nezapomenutelná Stella Zázvorková, nyní se ztvárnění této postavy ujme na jevišti Helena v muzikálu Romeo a Julie

V Šíleně smutné princezně hrála její chůvu nezapomenutelná Stella Zázvorková, nyní se ztvárnění
této postavy ujme na jevišti Helena v muzikálu Romeo a Julie

„Mohu potvrdit, že paní Vondráčková bude v tomto muzikálu hrát. Premiéra je plánována na září,“ sdělil Frekvenci 1 zpěvaččin manžel a manažer Martin Michal. Česká produkce muzikálu vsadila na jistotu a profesionalitu, kterou je zpěvačka pověstná. Zkoušky by měly začít v nejbližších týdnech a podle prozatím neupřesněných informací by se Helena měla brzy objevit ještě v dalším muzikálovém projektu, o němž se prozatím jedná.

Stoprocentní profesionálka si nenechá všechno líbit

Kvalita, kterou Helena Vondráčková nabízí, ji opravňuje k postoji, že si nenechá od produkcí všechno líbit. Proto si také na další roli raději počkala. Nedohodla se nakonec ani na podmínkách svého účinkování ve slavné Mamma mia!, v níž se původně měla objevit. A důvodů bylo podle Martina Michala tenkrát víc.

V muzikálu Bídníci

V muzikálu Bídníci

„Nepřijatelné podmínky, naprostý amatérismus a naivita produkce, nesolidnost a její protiprávní jednání, již v prvopočátku porušování zákonů ze strany produkce a nabubřelost produkce,“ vyjmenoval je tehdy ve svém vysvětlení, které zveřejnil server Šíp.cz, a dodal: „V budoucnu se budeme zúčastňovat pouze projektů, jež budou produkovat lidé, kteří o tomto druhu podnikání alespoň něco vědí.“

Zanedbaný talent

Helena je vyloženě muzikálový talent, což dokázala již v počátcích své kariéry například v nesmrtelné hudební pohádkové komedii režiséra Bořivoje Zemana Šíleně smutná princezna. Skvěle hrála a zpívala i v dalších filmech a televizních projektech. Například ztvárnila hlavní ženskou roli v komedii Jen ho nechte, ať se bojí, v Romanci za korunu, v Letní romanci… Přesto dostala první opravdu velkou příležitost až v 90. letech v muzikálu Bídníci. Pak už konečně následovaly další úspěšná představení, jako Mona Lisa, Kočky, 451 stupňů Fahrenheita, Baron Prášil či bratislavské nastudování slavné v Hello, Dolly!.

Jako nepřekonatelná Dolly v bratislavském nastudování slavného muzikálu

Jako Dolly v bratislavském nastudování slavného muzikálu

Helena rozhodně není pouze zpěvačka. Má kultivovaný slovní projev, hraje na klávesy a bicí, dokáže zazpívat anglicky, německy, francouzsky i rusky, při turné po zemi vycházejícího slunce dokonce zpívala i japonsky. Nikdy se však nikomu nepodbízela a během kariéry nepodnikala stylové ‘kotrmelce‘ jako některé její kolegyně. Její doménou byl vždy střední proud, díky univerzálnosti svého hlasu však nazpívala i několik vyloženě diskotékových hitů. Přesto získala Zlatého slavíka pouze jednou, v roce 1965, a poté se dvě desetiletí držela v anketě popularity 'pouze' na druhém či třetím místě. Nejspíš proto, že nikdy nešla pod vysokou profesionální úroveň i dobrý vkus.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace