Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvě manželství, sedm dětí a zástupy milenek… Jak to měl Petr Hapka se ženami a kolik jich prošlo jeho náručím? Tajnosti slavných

09.02.2015
Dvě manželství, sedm dětí a zástupy milenek… Jak to měl Petr Hapka se ženami a kolik jich prošlo jeho náručím? Tajnosti slavných

Autor: archiv

Popisek: Charismatický Petr Hapka za sebou nechával zlomená srdce a záznamy v protokolech z jednání interupčních komisí. Přesto s většinou svých bývalých partnerek vycházel v dobrém. Žádná se na něj nedokázala zlobit dlouho.

Ke každé přistupoval jinak, co jedné promíjel, u jiné nesnášel. Náručí mimořádného hudebníka a bohéma Petra Hapky prošly zástupy žen, které mu samy padaly k nohám. Oženil se dvakrát, ale jeho náručí jich prošlo mnohem víc. Jaký vlastně měl ke křehčí polovině lidstva vztah?

S většinou bývalých partnerek a matek svých sedmi dětí udržoval Petr Hapka dobré vztahy. „Přátelství je jistota, láska je báseň. Ideální je, když se láska přemění v přátelství. Abych řekl pravdu, opravdové lásky mohu spočítat na prstech rukou. Blízké chlapské přátele taky. Člověk zkrátka potřebuje obojí,“ prozradil na sebe geniální hudebník, který podlehl vážné nemoci loni koncem listopadu, v knize Váš Petr Hapka.

Slovenská herečka, tanečnice a zpěvačka Zora Ulla Keslerová se stala jeho druhou manželkou a matkou Hapkovy nejstarší dcery Petry

Slovenská herečka, tanečnice a zpěvačka Zora Ulla Keslerová se stala jeho druhou manželkou
a matkou Hapkovy nejstarší dcery Petry

Dvě manželky, sedm dětí a…

I když proslul jako velký milovník žen, oženil se pouze dvakrát. Snubní prstýnek však pro něj nikdy neznamenal symbol věrnosti. První manželství se Zuzanou Řihoškovou, s níž se oženil v roce 1968 a prožil s ní dvanáct let, zůstalo bezdětné. Jeho druhou manželkou se stala herečka Zora Ulla Keslerová. V jeho životě však sehrály velmi důležitou úlohu i jeho dvě dcery – nejstarší Petra a Markéta. Kromě nich měl Hapka ještě dceru Kamilu, jejíž matka je Slovenka a skladatel se s ní na veřejnosti nikdy neukazoval. S dalšími partnerkami už měl jen syny, Ingeborg Žádná mu porodila hned dva – Mikuláše a Haštala.

Petr Hapka se všemi svými dětmi. Unikátní foto pořídil na zahradě v Okoři jeho přítel, režisér Juraj Jakubisko.

Petr Hapka se všemi svými dětmi. Unikátní foto pořídil na zahradě v Okoři jeho přítel, režisér Juraj Jakubisko.

Dalšího syna Kašpara zplodil s módní návrhářkou Olgou Michálkovou, která na oslavě jeho šedesátin prohlásila, že nejpřitažlivější na Hapkovi je jeho svobodomyslnost, což je ovšem také vlastnost, která vztah s ním komplikuje. Poslední ženou, která s ním na Okoři žila, byla o 48 let mladší studentka pražské Literární akademie Kateřina Klepišová. První dva roky si ale vykali a Hapka ji nazýval svou múzou. Kateřina neustále zdůrazňovala, že ho pravdu miluje a že na něj žárlí, dokonce se nechala slyšet, že bez něj nebude dál žít. Přesto se počátkem roku 2013 rozešli.

V čem spočívala jeho přitažlivost

Charisma, bohémský životní styl, popularita, peníze… Co vlastně na něm ženy tak přitahovalo? Snad jen u jediné to lze říct s určitostí – dlouhodobé a trvalé hudební ‘manželství‘ uzavřel již v poloviě 60. let se zpěvačkou Hanou Hegerovou, svou dvorní interpretkou a přítelkyní. „Spousta žen ho milovala. Ale jestli on tolik miloval je, to nevím,“ prohlásila o něm. U těch ostatních se po důvodech jejich zájmu nikdy nepídil, byly mu ukradené.

S Hanou Heregovou

Se svou Levandulovou, zpěvačkou Hanou Heregovou

„Dříve jsem si myslel, že k nalákání samičky stačí hormon, ale dneska jsou potřeba i prachy. Někdo říká, že je to smutné, ale člověku nahrazuje jeho společenské postavení to, co má příroda pro samce zařízeno automaticky. Totiž souboj, v němž vítězí samec s nejsilnější genetikou. Aby vyhrál, musí mít největší svaly. Anebo nejchytřejší mozek. A máte-li chytrý mozek, tak jste zpravidla bohatší než hlupák. Na to samičky zabírají,“ prohlásil a dodal: „Netrýzníte se otázkou, zda ji učaroval váš šarm, nebo reputace zámožného muže… Bože můj, vždyť na tom vůbec nezáleží, proč mě ženská chce. Hlavně, že mě chce! Ano, kdybych najednou zchudl, opustí mě. Samozřejmě. Holt nesmím zchudnout, to se nedá nic dělat. Ostatně, jelen, když si urazí paroží před soubojem, tak se také neúčastní dalšího kola.“

Jak se ženami jednal

Ke svým partnerkám Hapka nikdy nepřestával být pozorný – tedy dokud se nerozhodl opustit je. „Co se mi na mých ženských líbilo, to jsem pak u nich vždycky chtěl vymýtit, což je pochopitelně hloupost,“ přiznal vyhlášený sběratel dívčích srdcí, který býval všem svým partnerkám často nevěrný. Přesto svých lží a nevěr nikdy nezalitoval – prý by jinak nedosáhl nadhledu.

S módní návrhářkou Olgou Michálkovou, která mu porodila syna Kašpara

S módní návrhářkou Olgou Michálkovou, která mu porodila syna Kašpara

V jednom roce se mu v Praze 1 sešlo dokonce tolik potratů, že mu bylo žinantní se znovu objevovat před potratovou komisí, tak za sebe poslal přítele-náhradníka. „Byla to přátelská výpomoc. Kdyby on potřeboval, šel bych mu na oplátku zaskočit třeba na Prahu 4, kde jsem tehdy neměl nic,“ dodal.

S přibývajícími lety změnil názor

Tahle příhoda se udála ještě v době, kdy musely ženy krkolomně zdůvodňovat svoji žádost o přerušení těhotenství před zvláštními komisemi, jejichž členové zpravodla bývali velmi nepříjemnými mravokárci. „Rozumnější ženy by věděly, že jsem byl tehdy neulovitelný. Ale teď už jsem odpůrce potratů, je mi líto každého zmařeného života, už bych před tehdejší interrupční komisi ani nepáchl…“ prohlásil v knize.

S poslední partnerkou, o 48 let mladší studentkou Kateřinou Klepišovou

S poslední partnerkou, o 48 let mladší studentkou Kateřinou Klepišovou

S přibývajícími lety změnil i Petr Hapka názor. „Když nad tím člověk takhle přemýšlí, nabude dojmu, že život je něco strašně přísného, mravokárného a velikého, ale život je hlavně moře srandy a jen občas se objeví ostrůvek mravokárnosti. Tehdy je třeba se zastavit a něco si z toho vzít, poučit se. A to snad dokážu,“ dodal mimořádný hudebník a velká osobnost v autorizované autobiografii.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace