Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Snažili se nás zakázat, ale vzhledem k tomu, že jsou to všechno diletanti, se jim to nepodařilo... Na Facebooku se sdružili odpůrci Babiše, ukazují ho v pyžamu

03.01.2015
Snažili se nás zakázat, ale vzhledem k tomu, že jsou to všechno diletanti, se jim to nepodařilo... Na Facebooku se sdružili odpůrci Babiše, ukazují ho v pyžamu

Autor: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

Nechceme Andreje Babiše. Nechceme, aby si nás koupil. Říkáme NE jeho snaze napojit byznys na politiku: Tak zní anotace skupiny, dlouhodobě zaměřené proti vicepremiérovi a šéfovi hnutí ANO.

Soudě podle příspěvků, skupina se soustředí především na dva druhy zpráv. První jsou odkazy na materiály, které zpochybňují Babišovu pomyslnou gloriolu, a druhý záběr je na karikatury. Obojí je často doprovázeno řadou komentářů i sdílení. „Naše skupina tady není chvíli, ale už několik let," řekl ParlamentnímListům.cz jeden z adminů, který nechtěl odhalit svou identitu.

My neurážíme, nenadáváme, jen ukazujeme jiný pohled

„Nejprve nás osočovali, že nás platí ODS, potom, že nás platí Kalousek, a pak to slehlo a už se nikdo delší čas neozývá," doplnil autor skupiny s tím, že jeho snahou bylo spojit lidi, kteří s politikou hnutí ANO nesouhlasí. „My neurážíme, nenadáváme, jen ukazujeme jiný pohled na Babiše. Takový, který některým lidem otevře oči. Děláme to ve svém volném čase, zadarmo a nikdo nám nikdy nenabídnul ani korunu," dodává. V minulosti prý ale docházelo ke snaze o zrušení skupiny.

Babiš přesto vítězí v průzkumech

„Ano, ANO se nás snažilo blokovat a zakázat naši aktivitu, ale vzhledem k tomu, že jsou to všechno diletanti, se jim to nepodařilo," uzavírá autor a administrátor skupiny Řekněte ANO ne. Skupina doposud čítá více jak 13 tisíc lidí a jedná se o nejrozsáhlejší aktivitu, která je proti Andreji Babišovi směřována.

I přesto je hnutí ANO dlouhodobě nejpreferovanější politickou sestavou a jeho předseda nejoblíbenějším politikem ve všech výzkumech veřejného mínění.

Když na stránky kliknete, zjistíte, že odpůrci Babiše mimo jiné velmi pečlivě sledují jeho profil na Twitteru, kde je Andrej Babiš hodně aktivní. Jeho poslední příspěvek z Vánoc zní: „Nedostal jsem letos jen překvapení, ale Ježíšek splnil i přání: flanelové pyžamo, které jsem dlouho chtěl.“ A následuje pěkná fotka, kde si povšimněte hlavy krokodýla vlevo dole (ta zaujala mnoho diskutujících pod snímkem, nicméně netušíme, stejně jako oni, zda je ozubený plaz živý, či jde o reklamu na Lacoste):


Mimochodem, příjemně nás překvapilo, že tam mimo jiné upozorňují i na náš článek, podívejte:

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Babiš,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace