Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

První manžel Vondráčkové utekl. Proč mu byla nevěrná a co by dnes udělala jinak? Tajnosti slavných

13.10.2014
První manžel Vondráčkové utekl. Proč mu byla nevěrná a co by dnes udělala jinak? Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Opravdové štěstí našla Helena Vondráčková až po osmnáctiletém manželství-nemanželství s Hellmutem Sickelem, s nímž se rozvedla kvůli o dvanáct let mladšímu Martinu Michalovi

První manžel Heleny Vondráčkové vážně ohrozil její kariéru, ona mu zase nasadila parohy. Proč se kvůli rodině nedočkala své vlastní, co všechno musela v životě překonat a o čem jen velmi nerada mluví.

Raketovou kariéru odstartovala v pouhých sedmnácti letech vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty a o rok později se již stala Zlatou slavicí. Za půlstoletím její kariéry stojí spousta tvrdé práce, disciplinovanost a zodpovědnost vůči druhým. A právě ta byla hlavní příčinou jejích nezdarů v soukromém životě a navždy pohřbené touhy po vlastních dětech.

O svém soukromí mluví Helena Vondráčková velmi nerada. Jednou z mála výjimek bylo natáčení Třinácté komnaty pro Českou televizi

O svém soukromí mluví Helena Vondráčková velmi nerada. Jednou z mála výjimek bylo
natáčení Třinácté komnaty pro Českou televizi

Sourozenecká pouta

Helena se narodila ve Slatiňanech a měla ještě starší sestru Zdenu, která ale žila se svým otcem, prvním manželem Heleniny maminky. Přesto si obě vytvořily silnou vzájemnou vazbu. Zdena byla v té době i později pro mladší sestru velkou oporou. Dokonce u ní Helena bydlela, poté co se v Praze začala věnovat zpěvu. Rodinu považovala za to nejdůležitější ve svém životě, trávila s ní většinu volného času a dodnes ráda vzpomíná na dětství, i když ho leckdy provázely dramatické události. Nejhorším zásahem byl těžký úraz o tři a půl roku mladšího bratra Jirky v jeho pouhých třech letech, který ještě upevnil Helenin vztah se sestrou Zdenou.

Na dětství velmi ráda vzpomíná, hlavně na dědečka Josefa Švece. „Úžasné byly i rodinné výlety a návštěvy ve Světlé nad Sázavou, kde měl dědeček Josef Švec, tedy maminčin otec, malou továrnu na nábytek. Tedy měl... Patřila mu před znárodněním, ale v době, kdy jsme k němu přijížděli my, už ji vlastnilo nějaké družstvo a dědovi dovolili v továrně zůstat a pracovat. Kdysi začínal jako truhlář, dřel od slunka do noci a podařilo se mu vybudovat podnik, který měl dobré jméno. Dokonce později zaměstnával až pětadvacet lidí. Ve Světlé dědu měli rádi, a i když po převratu v roce 1948 mu nový režim podnik vzal, zaměstnanci mu neřekli jinak než pane šéfe. … Babičku Františku Švecovou si nepamatuju, protože tragicky zahynula na konci války. Tehdy vybuchl na nádraží ve Světlé muniční vlak a střepina granátu zasáhla náhodou babičku a zabila ji,“ prozradila o něm před lety v knize Helena o sobě.

Příliš svazující láska

Rodiče na ni byli velmi pyšní, maminka ji ale také naučila, aby všechno dělala opravdu poctivě, na sto procent. A s tímhle nasazením se mladičká naděje populární hudby vrhla i do práce. Neustále cestovala, měla velmi nabitý program, nezbývalo jí dost času na rodiče ani na budování vztahu, o kterém snila. Partneři měli často problém vyrovnat se s její slávou a problémem bylo i zasahování rodičů do jejich výběru a dceřina závislost na jejich názoru. Roky ubíhaly a Helenin sen o rodině se vzdaloval.

Její první velkou láskou byl v letech 1968 až 1969 skladatel Zdeněk Rytíř, pak následovala léta, nabitá prací, úspěchem a nedostatkem času. Až v roce 1977 se setkala na festivalu v polských Sopotech s Hellmutem Sickelem. Bývalý baskytarista slavné východoněmecké skupiny Kreis a poté člen ETC Franka Schöbla byl ale až do roku 1983 její láskou na dálku. Až v roce 1983 se Hellmut přestěhoval do Prahy, začal hrát v orchestru Gustava Broma a psal pro Helenu písničky. Svatba se konala 28. dubna 1983 v moravské Strážnici. Slavní manželé se nejprve usadili v pražské Přemyslovské ulici, jenže Hellmut potřeboval nahrávací studio, a tak se kvůli nedostatku místa později přestěhovali do legendární vily v Řitce u Prahy.

A bylo hůř

Po pár letech společného soužití zůstal Sickel v západním Německu a psychicky vyčerpaná zpěvačka se najednou ocitla jako žena emigranta definitivně na vedlejší koleji. Koncertovala sice s Neckářovou skupinou Bacily, ale ubylo televize a její kariéra se ocitla blízko bodu mrazu. Počátkem 90. let se Hellmut z emigrace vrátil. Od ostříleného muzikanta se západními zkušenostmi a domácím studiem se očekávalo, že se stane jedním z producentů, kteří českou zábavnou hudbu opravdu rozjedou. Moc z toho se ale nesplnilo.

Hellmut Sickel se vrátil po rozvodu natrvalo do Berlína

Hellmut Sickel se vrátil po rozvodu natrvalo do Berlína

Na přelomu tisíciletí se manželství Heleny a Hellmuta začalo definitivně rozpadat. Ne že by předtím nebyly krize, už koncem 80. let se Hellmut jednou odstěhoval zpátky do Německa, ale tentokrát vše spělo k opravdovému konci. Navíc do Helenina života vstoupil nový muž, dvoumetrový vazoun Martin Michal, s nímž chodila již posledního půldruhého roku svého manželství se Sickelem. Dokonce na sebe oba páni jednou v Řitce narazili. „Helena mě jednou pozvala domů na kávu. Nechtěl jsem, myslel jsem, že je Hellmut doma, ale Helena tvrdila, že je v Německu. Jenže když jsme tam přišli, seděl na terase,“ prozradil Martin Michal ve své knize Lesk a bída showbyznysu. Situaci nakonec vyřešili tak, že si s Hellmutem povídal o letadlech, což byla jejich společná záliba. Vždyť se dokonce znali z letiště.

Definitivní odmítnutí

V roce 2001 se Helena rozvedla a Helmut se definitivně vrátil do Berlína. O dvanáct let mladšího Martina Michala si vzala 22. února 2003 na Karlštejně. On se ženil již popáté. Jenže doma byl tentokrát opravdu pořádný oheň na střeše. Zpěvaččina nového manžela její nejbližší prostě nepřijali, hlavně bratr s rodinou. Sporů se chytil bulvár a další téma mu přinesla řada soudních sporů, které Helenin manžel v jejím zájmu často inicioval. Kdyby se rozhodovala znovu, dnes by populární zpěvačka udělala hodně věcí jinak. Ale ví, že čas už nevrátí, a tak se snaží užívat toho, že je konečně šťastná. Vždyť za místo na výsluní zaplatila víc, než se zdá a než kdykoliv veřejně prozradila.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace