Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Herečka Alice Bendová má strach! Zřejmě přijde o střechu nad hlavou. Kdo ji dostal do dluhů? Tajnosti slavných

23.09.2014
Herečka Alice Bendová má strach! Zřejmě přijde o střechu nad hlavou. Kdo ji dostal do dluhů? Tajnosti slavných

Autor: TV Prima

Popisek: Bývalá modelka a úspěšná herečka Alice Bendová váhala s rozvodem tak dlouho, až málem přišla úplně o všechno, i o dům ve středočeských Zbuzanech. Dluhy manžela Václava byly totiž z právního hlediska stále i její

Trvalo to tři roky, než se herečka Alice Bendová rozvedla s hokejistou Václavem Bendou. Teď kvůli tomu možná přijde i o střechu nad hlavou.

Ona tvrdila, že jí manžel zahnul, on zase říkal, že nevěrná byla ona. Každopádně nevěra byla zřejmě jedním z důvodů, proč se známá sexbomba Alice Bendová rozešla před téměř třemi lety s manželem, o dva roky mladším profesionálním hokejistou Václavem Bendou. S podáním návrhu na rozvod si ale oba dávali načas, prý kvůli nevyřešeným majetkovým poměrům. A právě časová prodleva se může herečce krutě vymstít, dokonce by mohla přijít i o střechu nad hlavou.

Do domu ve Zbuzanech se Alice odstěhovala už před třemi lety. Protože ale v době jeho koupě nebyla ještě rozvedená, dostal se do hledáčku exekutora, který má na starosti vymáhání dluhů jejího exmanžela

Do domu ve Zbuzanech se Alice odstěhovala už před třemi lety. Protože ale v době jeho koupě
nebyla ještě rozvedená, dostal se do hledáčku exekutora, který má na starosti vymáhání
dluhů jejího exmanžela

Obviňují se navzájem

Měla to být pohádka se šťastným romantickým koncem. Asi tak si bývalá modelka, patřící k sexsymbolům české televizní obrazovky, malovala harmonické soužití „dokud nás smrt nerozdělí“, když se v roce 2004 vdávala. Jenže idylka měla relativně krátké trvání. Poté co se Václav přestal profesionálně věnovat hokeji, začal podnikat. Nejdřív si zařídil prádelnu, poté účetní firmu a podnikatelské záměry se množily jako houby po dešti. Bohužel nejen v jeho hlavě, takže se s dalším „zaručeným“ nápadem rodina propadala do čím dál větších finančních problémů. Alice natáčela jeden seriál za druhým a snažila se manželovi pomoct. Jenže pak přišla rána, kterou nedokázala odpustit.

Alice s manželem Václavem s dětmi Vašíkem a Aličkou v době, kdy ještě jejich romantická pohádka měla naději. Tu však záhy definitivně smetla tvrdá každodenní realita

Alice s manželem Václavem s dětmi Vašíkem a Aličkou v době, kdy ještě jejich romantická
pohádka měla naději. Tu však definitivně smetla tvrdá každodenní realita

Když herečka přišla manželovi na nevěru, pohár její trpělivosti přetekl a odstěhovala se od něj po sedmi letech i s dětmi Václavem a o tři roky mladší Alicí. Hned po rozchodu se dohodli i na finančním vyrovnání a prodali dům v pražských Holešovicích za 28 milionů korun. Vzápětí se ale ukázalo, že ani to stačit nebude. Po uhrazení všech zaplacení dluhů, poplatků a pohledávek zbylo 13 milionů. Alice si poté koupila dům ve Zbuzanech, kam se nastěhovala i s dětmi. Jenže Bendových dluhů se nezbavila – zůstali totiž nadále s Václavem manželi, a tak jeho problémy zůstávaly dál i jejími.

Až osm let vězení

Za nový domov zaplatila Bendová zhruba sedm milionů korun, z nichž uhradila většinu hypotékou. To ale není pro exekutora v daném případě podstatné. Není divu, že se herečka snažila na poslední chvíli zachránit svým dětem a sobě střechu nad hlavou, a tak dům ve Zbuzanech včetně příslušenství věnovala své mamince Zlatě Veselé, která jí v něm obratem zřídila právo trvalého užívání. Jenže náhlý převod majetku na někoho jiného v okamžiku, kdy hrozí exekuce, může být z právního hlediska klasifikován jako trestný čin poškozování věřitele. V tomto případě pak hrozí pachateli odnětí svobody od šesti měsíců do osmi let.

Za nevěrného Václava si Alice našla brzy náhradu, o třináct let mladšího obchodníka s ojetými vozy Marka Topola

Za nevěrného Václava si Alice našla brzy náhradu, o třináct let mladšího obchodníka
s ojetými vozy Marka Topola, až neuvěřitelně podobného exmanželovi

Alice se o tomto problému bavit odmítá, podle jedné její přítelkyně už ale byly všechny závazky vyrovnány. Jenže v Katastru nemovitostí je záznam o exekuci stále uveden. Možná opravdu právě jen běží lhůta pro změnu v zápisech, která opravdu trvá několik dnů. Pak už si bude moci hvězda nového primáckého seriálu Svatby v Benátkách konečně zhluboka vydechnout.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace