Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Padesátiny omládlé Vondráčkové. Přitom už je vosková i zlatá

04.09.2014
Padesátiny omládlé Vondráčkové. Přitom už je vosková i  zlatá

Autor: Česká mincovna

Popisek: Helena Vondráčková žije už léta v středočeské Řitce.

VIDEO Poněkud překvapivou záminku k velkorysé prezentaci jedné z našich největších pop star Heleny Vondráčkové zvolila Česká televize. K padesátému výročí dne, kdy v rozhlasovém studiu A nahrála svůj první hit Červená řeka, ji poskytla nebývalý vysílací prostor a účinnou reklamu, a to rovnou na dvou kanálech.

Vondráčková si s moderátorkou úterního ranního vysílání na ČT 1 a ČT 24 povídala přímo v prostorách bývalého studia  A v pražském Karlíně. Jako vždy doslova oslnila svým mladistvým zevnějškem, ať už vkusně zvolenými pruhovanými šaty se sáčkem, či jednoduchým účesem s  culíkem. Na rozdíl od většiny našich  botoxem brutálně vyztužených zralých celebrit vypadá opravdu skvěle. Zatímco jindy slova o „nestárnoucích“ divách vyvolávají ironické pošklebky a zlomyslné poznámky, u Vondráčkové platí bez nadsázky. Jestli je opravdu něco neuvěřitelné, tak to, že jí táhne na sedmdesát!

Helenin elixír - hlad a dřina

Zeptat se jí na to, jak to dělá, neodolala ani moderátorka, která byť podstatně mladší, nevypadá tak dobře jak božská Helena. Samozřejmě, že zpěvačka, která je pro mnohé více idolem krásy, než idolem pěveckým, neprozradila své skutečné finty, ani decentní plastiky, ale bezesporu má na její úžasné kondici zásluhu její přísná životospráva. Kromě toho, že se omezuje v jídle a hodně sportuje, přiznala, že také hodně manuálně pracuje na domě a na velké zahradě. Ani zde o jejích slovech nemusel nikdo pochybovat, Vondráčková je vyhlášený dříč, nejen ve své profesi, ale také  v soukromí.  Její manžel Martin jí nejvíc vytýká, že si s ní nemůže v klidu vypít kávu, protože chvilku neposedí a pořád něco dělá.

Best Of The Best

Právě fakt, že na sobě dostatečně nepracují, vytýká Vondráčková nejrůznějším současným rychlokvašeným „superstar“. Přitom ona sama se zviditelnila díky podobnému souboji. V roce 1964  zazářila v soutěži Hledáme nové talenty, kde suverénně zazpívala dvě písně George Gershwina.  Jenže poté se dále intenzívně vzdělávala, kromě studia zpěvu se věnovala také tanci, hře na klavír  a v neposlední řadě i cizím jazykům. Jako jedna z mála našich hvězd, například na rozdíl od Lucie Bílé, se dokázala  prosadit i na zahraničních pódiích, obrovskou popularitu získala v Polsku, Německu nebo Japonsku. V sedmdesátých letech se stala dokonce nejexportovanější českou zpěvačkou. Výčet jejich cen a hitů by zabral hodně místa.

Už je vosková a zlatá

Zatímco  publikum šílí z Dlouhé noci a Sladkého mámení, jejími „srdcovkami“ jsou Dvě malá křídla, A ty se ptáš co já?  Její bohatou  padesátiletou kariéru připomíná i čerstvé dvojalbum Best of The Best, které představila při ranním vysílání ČT společně se zlatou medailí, kterou k jejímu jubileu vyrazila  Česká mincovna. Zařadila se tak po bok Karla Gotta, Václava Havla či Jaromíra Jágra. „Velmi mě to potěšilo a je pro mě ctí být mezi takovými osobnostmi. Už jsem vosková a teď budu na medaili, jsem zvědavá, co bude následovat dál,“ říká Helena Vondráčková.

Zatímco ve skutečnosti ale vypadá neskutečně dobře, babičkovský  portrét na zlaté medaili naznačuje, jaká bude možná její tvář až za dalších padesát let.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace