Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Český král selfie Babiš! Nejradši se fotí s celebritami, koukněte se… A klidně přitom pustí chlup, za Krajča zaplatil milion

02.09.2014
Český král selfie Babiš! Nejradši se fotí s celebritami, koukněte se… A klidně přitom pustí chlup, za Krajča zaplatil milion

Autor: Twitter

Popisek: Oboustranně výhodnou spolupráci oslavili "Kryštofové" s Andrejem Babišem - jak jinak než "selfíčkem"

Zná mě kdekdo, takže jsem důležitý! Na tomto principu zřejmě funguje sebevědomí Andreje Babiše. Své selfies se slavnými osobnostmi nejen sbírá, ale také se jimi moc rád chlubí. Že by se tím snažil maskovat své slabiny?

Obrovská nástěnka, obložená fotografiemi, na nichž trůnila moje bývalá šéfová po boku politiků, podnikatelů, zpěváků, herců… zkrátka kdekoho, o kom se dalo říci, že je slavný. Tato nejdůležitější součást vybavení na sebe na první pohled upozornila v kanceláři této dámy, kterou z „bezpečnostních“ důvodu raději jmenovat nehodlám.

S půvabnou partnerkou si Andrej Babiš doprává "selfíčko" nejraději

S půvabnou partnerkou si Andrej Babiš doprává "selfíčko" moc rád a ještě raději
se s ním pak pochlubí třeba na Twitteru

Jak zdůraznit svou důležitost

Po celé firmě se šuškalo, že právě touto nástěnkou upevňuje šéfová své postavení v řadách vrcholného managementu. Že jinak vlastně nic neumí a veškerou práci za ni dělají sotva za desetinu jejího platu podřízení? Nevadí, hlavně že má kontakty! Poté co jsem se o tomto jejím koníčku dozvěděla, prohlásila jsem, že bych si snad výstavku z těch svých, ze společenského hlediska leckdy mnohem „hodnotnějších“ fotek, měla udělat taky. Tím spíš, že většina těch mých záběrů nejsou žádná „selfíčka“ z umatlaného mobilu, ale záběry objektivů profesionálních fotoreportérů. „Jestli chceš zítra dostat padáka na hodinu, tak to klidně udělej,“ varovala mě kolegyně.

Pózování se zlatým slavíkem Karlem Gottem si ministr financí rozhodně nemohl nechat ujít

Pózování se zlatým slavíkem Karlem Gottem si ministr financí rozhodně nemohl nechat ujít

A tak moji prezidenti, ministři a hvězdy showbyznysu dál sní svůj nejspíš nekonečný sen na dně škatule doma pod postelí. Většina fotoreportérů totiž fotí jaksi z pilnosti i „své“ redaktory a svým způsobem jedinečnými snímky je pilně zásobuje. Tím spíš, že po vynálezu digitálních fotoaparátů jim o nějaké to políčko, vyfocené navíc, rozhodně nejde. Já ale nejspíš nejsem ten pravý talent, který takové záběry dokáže do mrtě zužitkovat. Ještě jsem totiž nepocítila potřebu vystavovat je na odiv, abych jimi zdůrazňovala svou „důležitost“, popularitu a nepostradatelnost.

Zábava, nebo masírování ega?

Poté co se fotoaparáty „nastěhovaly“ do každého jen trochu kvalitnějšího mobilu, zrodilo se „selfíčko“, tedy obdoba autoportrétu, s jehož vytvořením se slavní malíři pachtívali před zrcadlem dlouhé dny či týdny. A lidstvo tomuto novému fenoménu doslova propadlo. Fotí se všude, kdykoli a s každým. Stejnému koníčku nadšeně holduje i ministr financí. Doufejme, že jeho motivace ke sbírání „selfies“ bude jiná než mojí bývalé šéfové.

Andrej Babiš a Anna K. - ani tenhle snímek nechybí na sociálních sítích

Andrej Babiš a Anna K. - ani tenhle snímek nechybí na sociálních sítích

Přestože si Andrej Babiš zakládá na image „normálního“ člověka, do propagace své lidovosti neváhá investovat pořádnou sumičku. Jedním z nejvýraznějších příkladů poslední doby je spolupráce jeho Agrofertu s populární skupinou Kryštof.

Reklama za mega

„V případě Kempů jsme se inspirovali taky našimi zážitky z hraní zdarma v parcích na lavičkách, které jsme si loni vyzkoušeli, ale i vzpomínky na někdejší velké folkové festivaly, kde vždy vládla přátelská atmosféra,“ prohlásil zpěvák kapely Richard Krajčo v rámci představení projektu Kryštof Kemp.

V organizaci letních Kryštof Kempů sehrál Babiš roli velkorysého mecenáše

V organizaci letních Kryštof Kempů sehrál Babiš roli velkorysého mecenáše

Současně Krajčo informoval, že koncern Agrofert zajistí rozmanité občerstvení, tzv. Jarmark, za nezvykle vstřícné ceny. Už ale zapomněl dodat, že částka, kterou na sérii akcí, a tím i na svou propagaci přispěl Andrej Babiš, nebyla právě srovnatelná s obsahem sbírkových kasiček. Přesnou částku nám zástupce kapely Kryštof odmítl upřesnit, jen sdělil, že se nejedná o desítky ani stovky tisíc. Údajně se tedy cifra pohybovala v řádu milionů. I takhle může vypadat v přeneseném smyslu selfies. A pořádné!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Babiš,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace