Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lidi se budou divit. Napsal jsem pravdu o korupci v českém fotbalu, je to džungle, prozradil „rebel“ Řepka

15.02.2014
Lidi se budou divit. Napsal jsem pravdu o korupci v českém fotbalu, je to džungle, prozradil „rebel“ Řepka

Foto: TV Prima

Popisek: Tomáš Řepka, který byl hostem u Krause, žije v luxusní vile v Černošicích s modelkou Vlaďkou Erbovou.

Premiéra dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause byla v pátek 14. února na Primě a moderátor si jako prvního hosta pozval fotbalistu Tomáše Řepku. Co všechno prozradil?

Moderátor jako prvního, jak už bylo řečeno, přivítal slavného fotbalistu Tomáše Řepku, známého i svou hrou srdcem, kdy občas „létaly jiskry“. Podívali se na jeho loučení s působením v anglickém Westhamu. „V cizině to dají najevo, že se s vámi loučí. V Česku to kolikrát ani nevíte, že končíte,“ komentoval to host.

Probrali spolu, že zanedlouho vyjde jeho nová kniha Rebel. „Kniha je o tom, jak to chodí ve fotbale, jak jsem to měl v soukromí, co se děje v zákulisí českého fotbalu. Je tam třeba téma o korupci. Nemůžu prozradit teď více. Někteří lidé se tam asi poznají, oni se tam najdou a asi se budou divit. Lidi, kteří budou vědět, o čem píšu, pochopí, které lidi tam mám konkrétně na mysli, i když nejmenuji,“ popisoval Tomáš Řepka. „Český fotbal není o lidech, kteří ten fotbal hrají, ale je o lidech, kteří jsou nad nimi. Je to džungle. Kdo umí hrát fotbal, tak tady naštěstí nemusí zůstat a jde hrát ven,“ vysvětloval host.

Největší prasárna? Kasa

„Ale co když někdo řekne, že je vlastenec a chce tady zůstat?“ zajímal se moderátor. „To by nikdo soudný neudělal. Pokud byste byl dobrý, tak by vás ten klub chtěl prodat, aby vás zpeněžil. Hlavně by vás chtěl prodat váš agent. Anebo když budete dělat problémy, dají vás na tribunu nebo do béčka a bylo by to,“ vysvětlil Tomáš Řepka. „Co byla podle vás ta největší prasárna ve fotbale?“ chtěl vědět moderátor. „Když jsem se po devíti letech v cizině vrátil do Sparty, to se stala ta největší prasárna. Kdyby mi tehdy řekli, že už ten výkon není takový, co byl, neřekl bych ani slovo. Ale oni neřekli ani to. Skončili se mnou. A ještě mi dali na cestu kasu. Údajně jsem měl ukrást klubovou kasu. Pustili to, aby mi co nejvíc ublížili. Ale to je všechno v té mé knížce,“ prozradil Tomáš.

Málem i kojím

Dodal, že na rozdíl od Česka byl jako hráč v Anglii vždycky „hodný“. „Ale oni vás novináři popisovali jako zlého muže i v soukromí. Kde se to vzalo, tahle image?“ chtěl vědět moderátor. „Nevím, protože já jsem doma hodnej,“ bránil se Tomáš a dodal, že svého nejmladšího syna si teď doslova piplá. „Dělám doma všechno, opravdu!“ ujišťoval moderátora. „Všechno? To snad ne. Snad nekojíte…“ pozastavoval se moderátor. „Moje paní říká, že kdybych měl prsa, tak bych i kojil. Ráno k němu prostě vstanu, obléknu ho, nakrmím, hraju si s ním,“ popisoval Tomáš.

Přiznal, že už čtvrtý rok probíhá rozvod s jeho první manželkou. „Mne to tam u soudu baví. Všichni jsou upjatí, exmanželka na mě kouká, že by mě sedřela z kůže, a já si říkám: O co jde? Chtěl jsem se s ní domluvit mimo soud, ale nešlo to. Chápu to tak, že její právník nejspíš musí taky z něčeho žít,“ popsal Tomáš Řepka.

Po Jiráskovi Řepka...

Popsal, jak se mu hraje v SK Hvozdnice. „Je cítit, že jsem malinko lepší než ostatní kluci, ne že bych byl rychlejší, ale spíše oni někdy zbytečně běhají,“ vyprávěl Tomáš. „Z koho jste měl během kariéry malinko hrůzu?“ chtěl vědět moderátor. „Třeba v Anglii byli takoví dvoumetroví vazouni černoši, občas mě zbourali. Ale nedalo se nic dělat. Celý zápas byl v Anglii vlastně souboj,“ vzpomínal Tomáš.

Popsal, že jeho kniha navazuje na jeho první knihu. „A i ta dvojka končí otevřená,“ připustil možné další pokračování fotbalista. „Je možný, že po Jiráskovi tady bude Řepka. Vypadá to, že jste našel nový obor. Po fotbale knížky,“ ocenil jeho literární snahy moderátor. Tomáš Řepka prozradil, že první knihy se prodalo 67 tisíc výtisků. „Měl jsem štěstí, že jsem předtím četl knihy svých některých kolegů – jak začínali kopat, jaká byla kariéra a jak všechno dobře dopadlo. Zatímco já píšu, jak to doopravdy všechno je,“ vysvětlil host.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová