Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Andrej Babiš koupí televizi Barrandov! Mediální odborník rozebírá taktiku šéfa ANO ohledně rozšiřování jeho mediálního impéria

01.12.2013
Andrej Babiš koupí televizi Barrandov! Mediální odborník rozebírá taktiku šéfa ANO ohledně rozšiřování jeho mediálního impéria

Foto: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

Mediální odborník Petr Žantovský pravidelně publikuje v Parlamentních listech.cz ohlédnutí za uplynulým týdnem ve sdělovacích prostředcích. Tentokráte se věnoval i rozšiřujícímu se mediálnímu impériu Andreje Babiše.

„Nemůžu si odpustit Rádio Impuls a jeho domluvený, i když zatím ještě neschválený, přesun pod křídla skupiny Agrofert Media. Došlo tady k trošku podobnému triku jako s nákupem Mafry, kdy pan Babiš dlouho jednal s Ringierem, vypustil i informaci, že ho přebírá a těsně před ukončením tohoto jednání najednou zčistajasna vystřelil blesk a Babiš koupil Mafru,“ připomíná pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Je jasné, že má Andrej Babiš políčeno i na televizi

Podobně se to odehrávalo v rozhlasovém prostředí, protože se velmi dlouho vypouštěly balónky o tom, že kupuje Media Marketing Services, což je skupina, kam patří Radio City, Rádio Blaník a další radia, ale nakonec Andrej Babiš koupil Rádio Impuls. „Jako člověk, který pozoruje činnosti pana Babiše dlouhodobě, bych neměl být překvapen, protože bych měl čekat, že akce pana Babiše jsou takhle strategicky připravované a vždy, když se vypustí nějaký balónek, tak lze očekávat úder právě z opačné strany,“ míní mediální odborník.

Podle něj už nákupy Andreje Babiše v mediálním prostředí začínají vypadat jako šablona. „Tak jsem zvědavý, když se teď už několik měsíců šušká o tom, že pan Babiš jedná s Ivanem Zachem o jeho podílu v Primě, nebo možná dokonce i s těmi Švédy, tak jestli náhodou není na spadnutí koupě jiné televize. Asi tedy ne Novy, ale třeba Barrandova. Nelze to vyloučit. Každopádně to, že má pan Babiš políčeno na televizi, je jasné a je to otázka velmi krátkého času,“ uzavírá své ohlédnutí za uplynulým týdnem v médiích Petr Žantovský.

Jiří Hroník

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová