Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vsaďte si na Ratha! Když zmizí na Seychely, vyhrajete balík. Co soudí boomakeři?

13.11.2013
Vsaďte si na Ratha! Když zmizí na Seychely, vyhrajete balík. Co soudí boomakeři?

Autor: Hans Štembera

Popisek: Sázková kancelář Fortuna vypsala na Ratha kursy

Exposlanec a bývalý hejtman David Rath, který ve čtvrtek po 18 měsících opustil vazební věznici, zůstane podle bookmakerů Fortuny v ČR. Kurz na to vypsali 1,15:1. Na druhou nejpravděpodobnější variantu, že Rath obžalovaný z korupce stráví Silvestra v zahraničí, si lze vsadit v kurzu 5:1. Informace přinesl Deník.cz. A my přidáváme radu exhejtmanovi, kam by v případě, že by chtěl žít pod teplejším sluncem, mohl vyrazit…

Variantu, že se exposlanec ještě letos vrátí zpět za mříže, oceňují bookmakeři kurzem 7:1. Jiné sázkové kanceláře zatím sázky na Rathův případný útěk nevypsaly, Tipsport to zvažuje. Bookmakeři příliš nevěří tomu, že by Rath přelom roku strávil v některé z exotických destinací. Příchod Nového roku podle nich nebude trávit ani u Viktora Koženého na Bahamských ostrovech, u Radovana Krejčíře v Jihoafrické republice, ani v daňových rájích na Kajmanských či Seychelských ostrovech. Všechny tyto varianty mají shodný kurz 200:1.

Bookmakeři nevěří, že by prchnul

„Rath si z pozice mučedníka nemůže dovolit lacině prchnout. Člověk jeho formátu se bude obhajovat do poslední chvíle, útěk by si i jeho fanoušci vyložili jako akt přiznání. Extrémní zrychlení a ukončení procesu dává šanci návštěvě ostrova Svaté Heleny (kurz 500:1), kam už byli za trest deportováni jiní velcí mužové. Světová krize v otázce kapacity vězeňských zařízení zase otevírá možnost znovuotevření a následné návštěvy legendárního Alcatrazu (200:1)," prohlásil hlavní bookmaker Fortuny Ondřej Vích.

Konkurenční sázkové kanceláře v úterý v poledne kurzy na případný Rathův útěk z ČR nenabízely, pouze mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava řekl, že to zvažují a definitivně se rozhodnou během dne.

Kam by Rath měl případně zmizet?

Inspirovali jsme se serverem Bleskově.cz a přinášíme přehled oblíbených destinací českých zločinců, kteří si tam spokojeně žijí…

Bahamy - Bývalá britská kolonie v Karibiku nemá s ČR uzavřenou smlouvu o vydávání zločinců. Ostrovy však navázaly s Českem diplomatické vztahy, které jsou podmínkou pro uzavírání smluv včetně smlouvy o vydávání trestně stíhaných lidí

Kdo tam žije: Viktor Kožený  - temná ikona kuponové privatizace a finančník podezřelý z podvodů. V letech 1995-1997 spolu s Borisem Vostrým převedli majetek za 11,5 miliardy z investičních fondů a společnosti Sklo Union Teplice. Holding skončil v likvidaci. Na dopadení Koženého mají zájem i americké úřady, které ho viní ze zpronevěry 182 milionů dolarů (přibližně 4,5 miliardy korun). Peníze získal od investorů, aby je vložil do privatizace v Ázerbájdžánu. Ta se však nikdy neuskutečnila. Kožený žije na Bahamách od roku 1994. Má i irské občanství.

Belize - Středoamerický stát, s nímž ČR nemá uzavřenou smlouvu o vydávání zločinců. Malá země mezi Mexikem a Guatemalou s pirátskou minulostí je známa jako turistická a hráčská destinace. Patří mezi několik takzvaných daňových rájů. Na občany Belize se nevztahují mezinárodní zatykače.

Kdo tam žije: Boris Vostrý - bývalý předseda představenstva Harvardského průmyslového holdingu a pravá ruka Koženého. Od července 2003 jsou stíháni v ČR jako uprchlí. Počátkem roku 2003 přijal belizské občanství.

Seychely - Souostroví v Indickém oceánu nedaleko Afriky. ČR s ním nemá uzavřenou smlouvu o vydávání hledaných osob. Jsou považovány za daňový ráj.

Kdo tam žil: Radovan Krejčíř - miliardář, který je kromě půlmiliardového celního úniku stíhán ještě za řadu dalších majetkových trestných činů. Uprchl při domovní prohlídce ze své luxusní vily v Černošicích. Krátce po útěku jej policie začala stíhat jako uprchlého také za přípravu vraždy celníka. Krejčířova žena, viněná z praní špinavých peněz, zmizela také a žila rovněž na Seychelách. Krejčíř poté přesídlil do Jihoafrické republiky, kde úspěšně pokračuje v trestné činnosti.

Spojené Arabské Emiráty - Česko s nimi nemá uzavřenu mezinárodní dohodu o vydávání stíhaných osob.

Kdo tam žije: Martin Koloc  - dvojnásobný mistr Evropy tahačů, podnikatel. V SAE se usadil před lety. Ačkoli na něj vydal Interpol zatykač, nemají české úřady šanci. Ty se jej snaží dostihnout kvůli podezření ze stomilionových finančních machinací.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace