Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rathovi v patách! Co zjistil bulvár o vášnivé noci exhejtmana? A čeho se teď bojí nejvíce? Čtěte...

12.11.2013
Rathovi v patách! Co zjistil bulvár o vášnivé noci exhejtmana? A čeho se teď bojí nejvíce? Čtěte...

Autor: ČT 24

Popisek: David Rath v pondělí v Hostivici

Když včera v 15:15 ředitel vazební věznice v Ruzyni na příkaz soudu propouštěl svého pravděpodobně nejslavnějšího vězně, jako by mu výmluvným gestem popřál hodně štěstí. Rath projel okolo zdviženého ředitelova palce v černém jaguáru. Auto mířilo do „jeho“ Hostivice. Obce, kde bydlí nejen manželka Eva (48) a jeho syn Daniel, ale i milenka Renata Horká (45) s dalším rathovým synem Filipem (13). Informace přinesl Blesk.

Než však navštívil obě (!) ženy svého života, uspořádal v Hostivici na náměstí improvizovanou tiskovku, které se zúčastnily i Parlamentní listy.cz: Do politiky se Rath podle svých slov vracet nechce. Ukázala se mu prý z té nejhorší stránky - tedy tak, že může člověka přivést až na samé dno. „Byl zájem některých politiků tuto kauzu použít nebo zneužít," uvedl na brífinku bývalý středočeský hejtman a exposlanec ČSSD, který se chce teď věnovat práci ve své soukromé ordinaci. Kromě toho má v úmyslu také působit jako občan a skrze některé své přátele v politice na modernizaci systému českého vězeňství, aby se vymanilo z represivního stalinského systému produkujícího recidivisty. Vězeňská služba se k němu ale prý chovala lépe než orgány činné v trestním řízení. Svou kauzu považuje za politický proces a dodal, že proti němu byly použity naprosto extrémní prostředky, a to jak ve sledování, tak v tom, že ho vozili v kolonách s vrtulníky a těžkooděnci se samopaly.

Žijeme jako v Orwellově románu

Na brífinku hovořil také o ohrožení svobody. „Myslím si, že se objevuje v České republice spousta negativních jevů, které se sem dostávají ze zahraničí. Vezměte si třeba tu kauzu Snowden nebo sledování paní Merkelové. Prostě žijeme ve světě, o kterém jsme si nedávno jen četli v románech jako je třeba Orwellův 1984 nebo od Kurta Vonneguta Mechanické piano, ve světě, který najednou začíná být totálně pod dozorem. Neustále někdo někoho odposlouchává, sleduje, všude jsou kamery, každý váš telefon je monitorován, každý váš mail je monitorován. To je třeba jedno z témat, které si myslím, že by mělo začít čím dál tím víc rezonovat v tom veřejném prostoru, jestli to je správný směr,“ nastínil novinářům svůj další okruh zájmu.

Jednoho dne se probudíme a budeme se divit

„My si můžeme pořád říkat, že žijeme v demokracii, ale jednoho dne se můžeme probudit, budeme mít třeba najednou jiné politiky, kteří toto, co se teď zavede, využijí k něčemu, co mi dneska ani nedokážeme vůbec dohlédnout. Pak se můžeme všichni divit. Já jsem to částečně na sobě zažil. Byl to tedy děsivý zážitek, když zjistíte, že prostě někoho z vašeho okolí půl roku odposlouchávají v ložnicích, v obývácích… a teď ty věty z toho vytrhají a používají proti vám, tak je to dost depresivní,“ doplnil Rath.

Odmítal všechny rozhovory i žádosti o přímé vstupy do televizí. „Pochopte, že jsem venku první den. Můj čas si teď zaslouží někdo jiný...“ opakoval neustále Rath a málokteré oko přítomných fandů z řad občanů Hostivic zůstalo suché. Tím někým myslel svou manželku a syna, ke kterým pak okamžitě zamířil.

Milenka až pak… Ale i na noc!

Jen co exposlanec otevřel domovní dveře, vrhl se mu do náruče syn Daniel. Ale ani druhý ze synů nepřišel zkrátka. Jen co se Rath ohřál u rodiny první, už utíkal navštívit i rodinu druhou. Tedy milenku Renatu s dalším synem. S právě u své milenky nakonec přespal…

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace