Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rath už je v Hostivici. Prý nebýt jeho zatčení, dnes je z ní metropole, vedle níž by i Dubaj vypadala jako zahrádkářská kolonie

12.11.2013
Rath už je v Hostivici. Prý nebýt jeho zatčení, dnes je z ní metropole, vedle níž by i Dubaj vypadala jako zahrádkářská kolonie

Autor: aTeo

Popisek: Hostivice očima grafika aTeo

Vrchní soud v Praze v pondělí vyhověl stížnosti bývalého poslance a člena ČSSD Davida Ratha a propustil ho z vazby. Kvůli obžalobě z korupce v ní Rath strávil 18 měsíců. Podle soudu už ale pominuly obavy z toho, že by se mohl vyhýbat hlavnímu líčení. Rath tak opustil vazební věznici v Praze-Ruzyni. Odjel v autě, které řídil jeho advokát Roman Jelínek, a zamířil do Hostivice, kde bydlí.

Na náměstí uspořádal setkání s médii. Vedle televizních štábů se tam sešli také místní obyvatelé. Z Rathovy nově nabyté svobody mají radost, v obci je oblíbený. 

Rath znovu mluvil o špatných podmínkách ve vazbě a vězení přirovnal ke stalinistickému lágru z 50. let. Také se svěřil, že se těší na rodinu, se kterou se uvidí večer. Příští týden chce začít pracovat ve své ordinaci. 

Vyjádření Davida Ratha na náměstí v Hostivici

„Jsem skutečně rád za tu odvahu, že po roce a půl se v naší zemi našli stateční soudci, kteří mně dávají v danou chvíli jistou důvěru, a že dospěli k závěru, že rok a půl trvající vazba je skutečně už velmi dlouhá. Za to bych jim chtěl velmi poděkovat a skutečně si toho velmi vážím a je to pro mě závazek," prohlásil Rath. 

Co se píše na internetu o jeho rodné Hostivici

Kdyby se MUDr. Rath nenechal chytit, z jeho rodných Hostivic by se do tří let nepochybně stala světová metropole, vedle které by i Dubaj vypadala jako zahrádkářská kolonie. Jak se nám podařilo vyčíst ze zápisů schůze tamního zastupitelstva, obec čekala kompletní přestavba, kterou měly financovat dotace z fondů EU a rozpočet dětského domova. „Náš pan hejtman požádal Brusel o finanční kompenzaci za to, že nemáme moře, a obratem obdržel 540 miliard euro i s DPH,“ přiznává jeho tisková mluvčí, které už ale není moc do řeči. Architekti z ateliéru Sklolaminát & Hliník nám potvrdili, že supermodernímu centru Hostivic měl dominovat mrakodrap přesně o jeden metr vyšší než Burdž Chalífa v Dubaji, který zatím drží světové prvenství. Smělé Rathovy plány počítaly dokonce i s mořem a s dlouhou pláží jako v Tel Avivu, aby si lidé mohli po práci zaplavat či zaběhat v příboji. Moře měl přivádět do Hostivic speciální kanál až z Chorvatska.

„Vy máte moře a my ne! Je tohle nějaká spravedlnost?“ zlobil se David Rath předloni v Záhřebu bezprostředně poté, co chorvatská vláda kvůli stavbě kanálu odmítla demolici historického centra Rijeky. Dělníci, kteří už v rakouských Alpách bez stavebního povolení hloubili koryto pro slanou vodu, pak skončili v blázinci. Přesto dostal David Rath od EU dalších 200 miliard euro na stavbu přílivové elektrárny, jak už jsme psali dříve. Pokud Hostivice své smělé plány bez Ratha neuskuteční, budou muset všechny dotace vrátit. Přestavba města by měla tedy začít v nejbližších dnech. Podle plánů Ratha a architektů moře zajistí Vltava a polská posypová sůl.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace