Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hledal jen svoji pravdu, komentovala nevěru svého muže Tamara Klusová a mávla nad tím rukou

12.11.2018
Hledal jen svoji pravdu, komentovala nevěru svého muže Tamara Klusová a mávla nad tím rukou

Foto: FTV Prima

Popisek: Tamara Klusová u Krause

Tamara Klusová se proslavila hlavně po boku zpěváka Tomáše Kluse, kterému během pár let porodila tři děti. To, že měla svou vlastní hudební kariéru, se dnes už opomíjí. I v Show Jana Krause vystupovala Tamara hlavně coby matka, méně již jako zpěvačka a nyní nově i spisovatelka.

Spisovatelka? Prvního prosince se totiž objeví v knihkupectvích Kniha života Tamary Klusové. Ačkoliv Tamara hodně tíhne k nejrůznějším duchovním praktikám, mělo by jít o knihu určenou pro rodiče, kam si budou zaznamenávat pokroky svého miminka: „Já jsem ji napsala, ale to nerada říkám. Já jsem jen vytvořila knihu, kterou budou psát rodiče toho děťátka. Když jsem procházela knihkupectvími a chtěla si koupit tu knihu, kam bych zaznamenávala ty milníky, tak mi přišlo, že se tam zaznamenávají informace, které do budoucna pro to dítě nejsou úplně podstatné. Kdy měl první zub, kolik měřil v kolika měsících… Tak jsem vytvořila takovou knihu, která se jmenuje Kniha života, píšou ji rodiče a zaznamenávají tam ty emoce. Já jsme jen hlasem té knihy, nebo toho dítěte, které ty rodiče ponouká.“

Knihu darujte dítěti, když ztratí vítr z plachet

Na svém hojně zásobovaném Instagramu o knížce uvádí vlastně to samé a popisuje, komu je v konečné fázi kniha určena: „Vytvářela jsem ji symbolických 9 měsíců (aniž bych chtěla) a teď si připadám v naprosto totožném stavu rozněžnělosti, jako před porodem. Kniha Života není knihou, kterou jsem já napsala. Je to kniha, která dělá spisovatele z nejbližších lidí děťátka, které se rozhodlo vstoupit do maminčina bříška. Já jsem jen jejím průvodcem. Myslím si, že je daleko důležitější popisovat svému děťátku vpravdě jeho příchod a bytí na tomhle světě slovy plnými emocí a něhy, než zapisovat do tabulky, kolik váží a kdy mu vykoukl první zub. Kniha vyzývá k zapisování důležitých momentů od početí až do sedmi let dítěte. Poslední její strany jsou věnované právě jemu - to je první moment, kdy do knihy dítě vstoupí a napíše a nailustruje její poslední strany. Pak knihu pečlivě schovejte a darujte ji jejímu hlavnímu hrdinovi v momentě, kdy ztratí vítr z plachet... v momentě, kdy bude hledat odpovědi, kým je.... v momentě, kdy bude potřebovat pocítit tu nekonečnou lásku, kterou jste do něj vložili. V momentě, kdy bude chtít nahlédnout zpátky do svého příběhu a tím se posunout kupředu.“

Nemám ani fotky z dětství

Tamara stačila povít už tři děti, sama je také z rozvětvené rodiny: „Já jsem ze čtyř dětí a z dětství nemám žádné fotky. Takže nemůžu Tomášovi ani dokázat, že je mi Jenovéfa podobná. Naši v té době neměli foťák a nebyl na to čas,“ povzdechla si v Show Jana Krause.

Hipíci, co nechávají byt ladem

Jan Kraus se také dotkl toho, že v nedávno době vydal Tomáš Klus prohlášení, ve kterém se přiznal, že byl své ženě nevěrný. A v tom samém období dali Klusovi k pronájmu svůj pražský byt (nyní bydlí v Mníšku pod Brdy): „To je shoda náhod, my jsme takoví hipíci, že ten byt zeje už rok a půl prázdnotou a my jsme neměli to srdce ho pronajmout. My jsme tam nechtěli žádné cizí lidi. Teď mi už přetekla trpělivost a dala jsem to do pohybu. Nemělo to ale nic společného s nevěrou. To Tomášovo prohlášení o nevěře bylo spojeno s jeho pravdou, o něm, o celém. Ty lidi z toho vyzobli jen to jedno slůvko,“ vrátila se k nedávné kauze překvapivého prohlášení.

Chtěl ukázat, že jejich život není jen pohádka

Podle Tamary chtěl Tomáš poukázat na to, že ani oni nežijí vždy jen pohádkový život, i když si to mnozí představují: „V dnešní době, kdy je ten svět na sociálních sítích takový dokonalý, je dobré ukazovat realitu taková, jaká je. Tomášovi chodilo mnoho zpráv od jiných žen, proč mě můj Pepa nemiluje tak jako ty Tamaru? Proč my nežijeme tak krásný svět jako vy? My žijeme nádherný život. Já jsem trochu nesvéprávná, protože já pořád frčím na nějakých hormonech. Buď jsem těhotná, nebo kojím. Nejsem úplně v rovině rozumně uvažujícího člověka. Mně přijde hezké i to, že ty děti křičí,“ svěřila se Tamara Klusová Janu Krausovi.

V noci nespím, ráno vstávám

Život se třemi dětmi pochopitelně není jednoduchý, obnáší mnoho péče a starostí: „Já v noci nespím, protože kojím třeba desetkrát za noc, takže se v každé noční zastávce modlím, aby to ráno začalo co nejpozději. Ráno začíná Alfrédem, který se okamžitě zvedne z postele a řekne, kakao, snídaně, potřebuju. Začne nás všechny organizovat a nutit, abychom ukojili jeho potřeby. Vzbudí ostatní děti, které se k němu přidají. Hned běží dolů. Tomáš je buď na turné, nebo se staráme společně. On mě podporuje a vstává s dětmi. Nechá mě spát. Já je obléknu a za každého počasí naložím do auta a odjíždím do lesní školky. Je opravdu v lese. Všechny děti vyndám a jdu přes to pole do té jurty v lese. Tam odevzdám Josefínu, ona totiž chce chodit do školky. Všechno je tam v kruhu, mají tam hračky, které doma nemají,“ začala popisovat svůj běžný den

A pokračovala ve výčtu všedností: „Já s dětmi odjíždím zpátky, uvařím oběd pro ty děti. Pak začíná boj s časem, kdy jedno dítě potřebuje spát dopoledne a druhé hned po tom, co se první probudí. Jdu do lesa uspat to první v kočárku, to druhé dostane oběd, to první se vzbudí a to druhé jde spát. Já se už moc těším, až budou mít ten režim jeden.“

Antiantikoncepční typ

To, že je doma s dětmi a ještě určitou dobu bude, prý Tamaře nevadí, naopak je to to nejdůležitější na světě: „Já si myslím, že je dobré s těmi dětmi do tří let být. Já jsem takový hodně antiantikoncepční typ a říkám si, co víc zažiju, než že se mi narodí nový život. Já v tom spatřuju úplně nejvíc,“ konstatovala.

Tamara dívčím jménem Kubová na sebe upozornila v hiphopové kapele, kde hrála i Terezie Kovalová, její kamarádka a violoncellistka. Kamarádství vzalo za své, když Terezie zjistila, že její tehdejší přítel Tomáš Klus zahořel láskou právě k Tamaře. Ta se účastnila soutěže Hlas Česko Slovenska, poté už naplno rozjela kariéru matky. Tomáše si vzala v indiánském obřadu, navenek doposud vypadali jako jedno tělo a duše, což ale Tomášovo přiznání poněkud nabouralo. Společně žijí v domě v Mníšku pod Brdy, který rekonstruují. Mají tři děti, nejmladší Jenovéfě je rok.  

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace