Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Řevnice Info: Budoucnost základní školy by měla být zájmem všech občanů

25.02.2013
Řevnice Info: Budoucnost základní školy by měla být zájmem všech občanů

Popisek: ilustrační foto

Za celou situací vyhlášení konkurzu na ředitele ZŠ Řevnice stojí s velkou pravděpodobností osobní spory starosty, členky rady a ředitelky.

Nic nezmůže fakt, že ředitelce školy Mgr. Štěpánce Rajchlové se v jejím dosavadních aktivitách podařilo několik husarských kousků, na které by město Řevnice mělo být pyšné. Zbavila školu těžkého zadlužení svého předchůdce, s buldočí snahou zhodnocuje majetek města (vnitřek školních budov) vybavováním tříd, chodeb, kabinetů, kanceláří (a nově také školní jídelny) novým nábytkem.

V pedagogické práci stabilizovala pedagogický sbor, který dnes tvoří většina aprobovaných učitelů a navíc odborníků na svém místě. Vyvíjí bohatou činnost ve prospěch moderních metod výuky (např. testováním písma Comenia script, pravidelnými projektovými dny, využívání interaktivních tabulí).

Učitelé se navíc věnují nadaným žákům (účast v soutěžích a olympiádách), i těm slabším (školní psycholog, individuální vzdělávací plány). V zárodku se daří likvidovat zárodky šikany i dalších negativních jevů. Děti se podílí na činnosti školy ve formě své samosprávy,  rozumné návrhy vedení školy realizuje. Druhým rokem vychází časopis Brejlovka, který si děti připravují samy. A tak bychom mohli pokračovat.

Vyhlášení konkursu na ředitele samozřejmě patří do pravomoce Rady města. Nerozumíme ovšem zdůvodnění, které Rada města zveřejnila v Ruchu 2/2013. Není v něm totiž jediný důvod, proč schopnou ředitelku (a současně manažerku) Rajchlovou odvolat. Soudíme, že Základní škola Řevnice je jednou z mála velkých institucí v našem městě, kterou využívá většina občanů města, a která kvalitně funguje, z tohoto titulu by její budoucnost měla být zájmem nás všech. Sledujme pozorně naše zastupitele, kteří za nás nevládnou, nýbrž nás pouze zastupují.

(zdroj: revnice.info)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace