Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Ivan Mládek sice nesmí do Ruska; z Jožina tam udělali Putina z bažin, ale Zemana si oblíbil. Co vše prozradil?

18.02.2017
Ivan Mládek sice nesmí do Ruska; z Jožina tam udělali Putina z bažin, ale Zemana si oblíbil. Co vše prozradil?

Autor: Facebook

Popisek: Ivan Mládek se už do Ruska nejspíš nepodívá

Ivan Mládek má rozhodně smysl pro humor. I když teď ho díky politické opozici v Rusku málem přešel. Sice tam má 200 milionů fanoušků, sám se tam ale asi už nepodívá. A to ještě v Rusku nevědí, co si myslí o Sametové revoluci.

Mládek byl hostem Zuzany Bubílkové v pořadu Kauza dne a několikrát moderátorku zaskočil svým typickým suchým humorem. Anebo že by to nebyl humor? Mládek totiž prozradil, že by si jako příštího prezidenta dokázal představit opět Miloše Zemana. Bavič a zpěvák přitom v průběhu minulé prezidentské volby jasně podporoval Karla Schwarzenberga. Proč ta změna? „Zjišťuju, že se Zeman chová konzervativně a že jeho rozhodnutí z poslední doby jsou spíš pravicová.“ A taky prý má smysl pro humor. „Je to můj nejoblíbenější komik,“ konstatoval Mládek. A proto podle něj Miloš Zeman na Hrad rozhodně patří, jsme přece národ, který legraci ocení.

Putin z bažin mu zavařil

Rozhovor se točil hlavně kolem Mládkova vztahu k Rusku – kam už se nepodívá. Nedostane prý vízum. Důvodem je písnička Jožin z Bažin, která si získala celoevropskou popularitu. Kamenem úrazu je ale to, že opozice v Rusku kdysi píseň přezpívala jako Putin z bažin. „Já si nemyslím, že to snad Putin zakázal, ale že je na ambasádách spousta připodělaných úředníků, kteří nás tam pro jistotu nepouštějí,“ uvedl Mládek a dodal, že jeho kapele třikrát odmítli udělit vízum. „Jednou jsme tam vyjeli, ale museli jsme hrát jen na české ambasádě, na slovenském institutu, ale před Rusy nás nepustili,“ stěžuje si. Parodii prý vidělo asi 200 milionů lidí – jenže Mládek z ní nemá ani korunu, a ještě kvůli ní nesmí v Rusku vystupovat.

V ruské verzi Tvojí tváře ho hrála ženská!

V Rusku je přitom jeho píseň ohromně populární. Tak populární, že si ji Lada Volkovová vylosovala v ruské verzi pořadu Tvoje tvář má známý hlas! Chuděra se musela poprat s těžkou češtinou i s Mládkovou vizáží – sama prý tvrdila, že vypadá spíš jako Puškin než Mládek. A co na to Ivan? „Kostýmy byly dokonalý! Legrační bylo, že mě tam zpívá ženská – asi nemohli najít tak krásného chlapa,“ řekl TV Nova. Ivan Mládek se mimochodem objevil i v naší Tváři – zahrál si na něj Miroslav Etzler.

Piesničky sú na hovno

Na Impulzu Mládek vzpomínal i na komunistickou totalitu. Dotkl se i své oblíbené teorie – za vše může KGB a StB. I za Sametovou revoluci. „Estébáci přivedli studenty na Národní třídu. Takhle to vidím, jinak to nemá logiku,“ myslí si zpěvák. Politiku přitom ve svých písničkách nikdy neřešil. A schválil mu to i slavný jazzový trumpetista Laco Deczi. „Dobre robiš, vole, piesničky sú na hovno, na komunistou platí len samopal a do huor,“ vysvětluje Mládek, proč se nikdy nepokoušel o disent.

(zdroj: Kauza dne, rádio Impuls)

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace