Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Je krásná, chytrá, úspěšná... a právě to chlapi často neodpouštějí. Takovou smůlu v lásce aby fakt pohledal. A navíc jen krátce po svatbě s veřejně známým mužem zjistila, že čeká dítě s jinou

09.09.2016
Je krásná, chytrá, úspěšná... a právě to chlapi často neodpouštějí. Takovou smůlu v lásce aby fakt pohledal. A navíc jen krátce po svatbě s veřejně známým mužem zjistila, že čeká dítě s jinou

Autor: FTV Prima

Popisek: Úspěšná spisovatelka Barbara Nesvadbová přichází s další 'várkou' svých fejetonů

Krásné a chytré holky to mají na světě těžké. Donekonečna by o tom mohla vyprávět úspěšná spisovatelka Bára Nesvadbová, kterou čtenářky přímo zbožňují. Mužům totiž nezůstává nic dlužna a vtipně dokáže naservírovat, co si spousta jiných žen jenom myslí. Jenže pokud jde o vztahy, ani trošku jí není co závidět.

Kamkoli křehká sexy blondýnka vstoupí, všem přítomným pánům poklesne čelist a zamlží se jim zrak. Není těžké uhodnout, co se jim v tom okamžiku zrodilo v hlavě. Nápadníky by mohla přehazovat hráběmi, a přesto patří ve světě českých celebrit k ženám, které mají jednu z největších sbírek trpkých zkušeností s partnerem. Dokonce tak tvrdých, že by leckdo při jejich zjištění možná začal uvažovat o hodně brutálním násilí. Spisovatelka Bára Nesvadbová se přesto dokázala přes ně přenést s mimořádnou noblesou, i když kalich hořkosti, který musela vypít do dna, byl pořádně naplněn.

Brusinky

Z té hořkosti, která v ní kdesi v nitru nejspíš už nikdy nepřestane dřímat, se ale dokáže díky svému talentu vypsat a přetavit chmurné myšlenky a zkušenosti v mimořádné příběhy, které její čtenářky zbožňují. Mnohým z nich totiž takzvaně mluví z duše. Se stejnou lehkostí a vtipem servíruje životní zážitky i v nové knize fejetonů Brusinky, kterou s nadhledem ilustroval Mišo Dúha a vydalo ji nakladatelství Motto.

Vymodlený jedináček

Populární spisovatelka románů, fejetonů a pohádek se narodila 14. ledna 1975 v Praze do lékařské rodiny. Její matka Libuše se stará o emigranty a etnické menšiny, otec Josef, který bohužel již před jedenácti lety zemřel, byl spisovatelem žánru vědeckofantastické literatury. Dobu studií na gymnáziu mu zkomplikovala nacistická okupace, takže maturoval až po roce 1945. O pět let později absolvoval lékařskou fakultu, obor psychiatrie, a patřil k průkopníkům skupinové psychoterapie u nás. Současně ale působil i jako překladatel z angličtiny, psal divadelní hry a povídky.

Bára se svým čtyřnohým přítelem

Bára se svým čtyřnohým přítelem

Bára byla takzvaně vymodleným dítětem, při jejím narození bylo matce již pětatřicet let. Není proto divu, že měla jako jedináček spoustu privilegií. S rodiči si rozuměla jako s nejlepšími kamarády, s nimiž často vedla diskuse. Na dětský kolektiv nebyla zvyklá, protože vyrůstala mezi staršími lidmi a umělci. Své dětství považuje za šťastné, protože její rodiče coby psychiatři dokázali odhadnout stresové situace, takže jejich soužití probíhalo bez emočních konfrontací. Po gymnáziu Bára vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a byla vždy vynikající studentka. „Vždycky jsem si zakládala na dobrých známkách. Byla jsem děsný šprt. Přístup ke vzdělání se změnil až na gymplu s příchodem různých mužů do mého života,“ přiznala před časem v jednom rozhovoru s tím, že ani kvůli láskám své vzdělání nikdy nezanedbávala.

Začínala fejetony

Psát začala již na vysoké škole, kde její talent podchytila nakladatelka Romana Přidalová. Její fejetony propojila jednou postavou, díky čemuž vyšla v roce 1998 Bářina první knížka Řízkaři. Po roce následoval mimořádně úspěšný Bestiář, který byl na knižním veletrhu oficiálně vyhlášen za jednu z pěti nejvíc půjčovaných knih v českých knihovnách. Stal se předlohou pro stejnojmenný film, který natočila režisérka Irena Pavlásková. Nesvadbová se podílela na přípravě scénáře a hlavní hrdiny si zahráli Danica Jurčová, Karel Roden a Marek Vašut.

S exmanželem Karlem Březinou

S exmanželem Karlem Březinou

Kvůli Bestiáři čekaly Báru další tahanice, které museli řešit dokonce právníci. Konflikt s kamarádkou Irenou Pavláskovou se zrodil při tvorbě plakátů pro film, který měl premiéru v dubnu 2007. Nesvadbová na nich byla totiž uvedena pouze jako autorka námětu, což se jí ani trochu nelíbilo. Pavlásková nicméně tvrdila, že se film od literární předlohy výrazně liší. Další velká mediální show vypukla krátce nato kolem oslavy jejích dvaatřicátých narozenin na pražském Žofíně, kde dostala darem nejnovější model automobilu Seat od společnosti, která se stala partnerem filmu Bestiář.

Mediální manželství

V roce 2001 se provdala za tehdejšího ministra bez portfeje a vedoucího Úřadu vlády ČR Karla Březinu, který patřil k nejžádanějším mužům na ženění. Později přiznala, že to sice nebyla láska na první pohled, jiskra však mezi nimi rozhodně přeskočila. Jejich vztah byl velmi mediálně hlídaný, navíc krátce po svatbě vyšlo najevo, že Březina čeká dítě s jinou. „Kdybych tenkrát víc přemýšlela, asi bych se za Karla nikdy nevdala. Byla jsem hodně zamilovaná, chtěla jsem naplnit touhu po dítěti a vůbec jsem neřešila, že jsme každý úplně jiný,“ přiznala později v jedné své knize.

S herečkou Jitkou Čvančarovou na křtu CD Bestiář

S herečkou Jitkou Čvančarovou na křtu CD Bestiář

Další události byly jako vystřižené ze špatné komedie. Poté co Markéta Jedličková z Úřadu vlády ČR porodila holčičku, snažila se veřejně ponížená Bára manželovu zradu skousnout. Otěhotněla a porodila také dceru, malou Bibianu. Pak ale přišla na to, že manželova nevěra nebyla zdaleka poslední, a i když se Březina rozvádět nechtěl, byla pevně rozhodnutá. Následovaly měsíce, plné dohadů a soudních jednání, a po dvou letech od svatby rozvod. „Teď už spolu vycházíme… Jsme s Karlem mnohem lepší kamarádi, než jsme kdy byli partneři,“ dodala.

O lásce a sexu

Barbara Nesvadbová je velmi inteligentní žena, které se vtipy o blondýnkách rozhodně netýkají. Díky svému vzhledu a image se ale stala sex symbolem, a tak není divu, že téměř každý rozhovor s ní nakonec sklouzne k tématu sexu, který navíc velmi často hraje nepominutelnou roli i v jejích knihách a fejetonech. Za její tvorbou se však skrývají trpké partnerské zkušenosti, po nichž si začala důsledně střežit soukromí, a pokud nějakého partnera má, do společnosti s ním většinou nechodí.

S dcerou Bibianou

S dcerou Bibianou

Žije s maminkou, dcerou Bibi, která se již mění v slečnu, a zvířaty. A konečně se prý také naučila říkat mužům „NE“. „Dříve to bylo tak, že jsem muže testovala. Pak testovali oni mě. Pak jsem se vdala. Pak jsem se zklamala. Hodně,“ připustila otevřeně v rozhovoru pro Novinky.cz a dodala: „ Zcela upřímně, všichni muži, které jsem potkala po svém rozvodu, byli chytří, hodní, vzdělaní. Chtěli se mnou žít a chtěli si mě vzít. Takže zřejmě jsem ta divná já.“

Čtěte také:

Inteligent blba zahraje, ale blbka intelektuálku? Kateřina Brožová coby doktorka Kellerová by měla raději nasadit černé brýle, aby nepřečetla, co diváci píší: Obludná břečka, žumpa, odpad

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace