Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

On když nechce, abysme někam chodili, tak nám třeba schová klíče... Schizofrenní Lucie Bílá vysvětlila, proč žije sama. Je prý národním majetkem; ale v Božích rukách se jí žije dobře

26.06.2016
On když nechce, abysme někam chodili, tak nám třeba schová klíče... Schizofrenní Lucie Bílá vysvětlila, proč žije sama. Je prý národním majetkem; ale v Božích rukách se jí žije dobře

Autor: TV Prima

Popisek: Lucie Bílá

Při poslechu nedávného rozhovoru mezi Lucií Výbornou a Lucií Bílou se některým posluchačům Radiožurnálu vnucovalo mnoho otázek. Například jak je možné, že se prostřednictvím hodinové debaty odehrává skrytá reklama na novou desku populární zpěvačky. Ale zdaleka nejen ta. Lucie Bílá se své kamarádce, moderátorce Lucii Výborné, sebevědomě svěřila, proč nyní žije sama. Je totiž přesvědčena, že je národním majetkem.

Co slovo, to perla, tak by se stručně dala charakterizovat zpověď Lucie Bilé alias Hany Zaňákové. Hned v úvodu prezentovala svoji rozdvojenost, když opět rozvíjela svoji oblíbenou teorii, že Lucie Bílá a Hana Zaňáková (což je její původní jméno) jsou vlastně dvě odlišné osoby. „Ona ta Lucie je taková divočejší, ta Hanička ve mně nás trochu kultivuje, chválabohu za ni?“ Pak zase prozradila, že když se tý Bílý něco nepovede, tak se k ní nepřizná a řekne, že je Hanka. Teď ale Hanku dokonce nabídla světu prostřednictvím nového alba „Hana“.

Návrat k Teniskám?

Společně s Výbornou album podrobně rozebírala, moderátorka dokonce recitovala některé texty, Bilá přitom připomněla, že ona potřebuje témata, nechce být zpěvačka, která přijme kytku, lidi jí zaplácají a ona řekne tralala, hopsasa. „Já  prostě potřebuji něco sdělit, já potřebuji být platná a potřebuji myšlenky, který mohu pouštět dál.“ Jako příklad poté uvedla, že se paralelou vrátila k „Teniskám“(její první, často vysmívaný hit). Svoji rozpolcenost předvedla i na případu svých nedávných koncertů k 50. narozeninám, které podle ní byly pouze obrovskou a drahou show pro oči. Ale vzápětí dodala: „Já potřebuji zpívat, já teď něco chystám v O2 Aréně, ale pro uši. Já nechci tančit, nechci se převlíkat, nemít kolem sebe tanečníky, já si to chci užít. Já chci lidi nalákat do sebe,“ vyznala se.

V božích rukou

Nechyběla pasáž o její víře v Boha, samozřejmě v návaznosti na píseň album Hana. „Bůh má takovou hezkou vlastnost, on když nechce, abysme někam chodili, tak nám třeba schová klíče. On ví, co dělá.“ A pochvalovala si, že se jí v těch Božích rukou žije dobře. Líp prý přijímá svůj smutek, svoje prohry a svoje nedostatky. Vyrábí proto také růžence pro charitu a na opravu kostelů, jeden z nich věnovala i Výborné. Tvrdila také, že je jí hezky samotné se sebou. Vzápětí si ale stěžovala, že je sama se sebou furt a že se již nudí.

Národní majetek?

Výborná zavedla řeč i na její osobní život a nevydařená partnerství. Lucie se jí svěřila, že lásku nevzdává. Přemýšlela nad tím, kde se v jejím životě stala chyba, a ona tam asi chyba není. Dospěla totiž k následujícímu poznání: „Moje srdce patří fanouškům a jevišti, já jsem vlastně tak národní majetek, že se to potom v tom partnerství  nedaří dlouho udržet... Možná jsem ten typ ženy, co má být sám,“ přemýšlela nahlas.

Finále rozhovoru opět patřilo propagaci jejího nového alba. Byla by prý ráda, kdyby se lidé nebáli tu desku si poslechnout, i víckrát. Ale ta deska je jiná, a to lidi odrazuje. Kritika prý Hanu neskutečně chválí, ale lidi mají z tý desky trošku respekt. „Ale já udělám všechno pro to, abych ji dostala do povědomí všech... Dovolím si říci, že se to tý Bílý povedlo,“ konstatovala na závěr Lucie Bílá. Nebo Hana Zaňáková?

Čtěte také:

Odmítla přečíst hanlivý text na prezidenta, a tak jela z televize jako namydlený blesk. „Já se můžu podívat do zrcadla, zato ti, kteří mě vyhodili, jsou už na smetišti dějin,“ prohlásila populární moderátorka

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace