Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pohodové Vánoce u Hapků? Utopie. Legendární hudebník sice navždy odešel už před rokem, bitva o majetek ale stále zuří naplno. O co se válčí a kdo všechno je ve hře?

09.12.2015
Pohodové Vánoce u Hapků? Utopie. Legendární hudebník sice navždy odešel už před rokem, bitva o majetek ale stále zuří naplno. O co se válčí a kdo všechno je ve hře?

Autor: archiv

Popisek: Charismatický Petr Hapka po sobě zanechal milionový majetek, o který nyní válčí jeho sedm potomků

Velká rodinná setkání přímo zbožňoval, takže by byl letos při pohledu na své nejbližší trpce zklamán. Válka o milionové dědictví totiž stále zuří naplno, takže se letos o svátcích stěží sejdou v dobrém u jednoho stolu.

I když geniální hudebník Petr Hapka navždy odešel již loni 25. listopadu, jeho fanoušci na něj neustále vzpomínají. Horší už je to ale s jeho vlastní rodinou. Během života se dvakrát oženil, s pěti partnerkami zplodil sedm potomků a všechny velmi miloval. Výstřední bohém byl ale tak laskavý, hodný, společenský a vstřícný, že se mu podařil pravý zázrak – všichni jeho nejbližší se ochotně scházeli v jeho milovaném domově na Okoři a zdálo se, že i mezi nimi panují mimořádné vztahy. S odchodem výjimečného hudebního skladatele, který zemřel na Alzheimerovu chorobu, je ale nejspíš všechno pryč. Doposud harmonickými rodinnými vztahy totiž pořádně zamíchal činitel, který to většinou dokáže naprosto spolehlivě – vidina peněz. A není jich právě málo!

Vdávala se kvůli tátovi

Hapkovou nejbližší dcerou se stala třiatřicetiletá Petra, která žila odmalička v Itálii a slavného otce navštěvovala v Čechách několikrát ročně. „Vždycky se ke mně choval skvěle. Když jsem přijela, věnoval se jen mně a nikomu jinému. Nikdy se mě nesnažil vychovávat, měli jsme prostě krásný vztah,“ zavzpomínala pro internetový deník Šíp Petra, která také otce nenechala na holičkách. Poté co se loni na jaře podrobil operaci kyčelního kloubu a postupně se začal zhoršovat i jeho psychický stav, přesunula se k němu na Okoř a lásky plně o něj pečovala až do poslední chvíle. Díky tomu dokonce Hapka dokázal ještě absolvovat i její svatbu, která se konala jen pár měsíců před jeho smrtí, i když už na tom nebyl dobře a na obřad ho přivezli z nemocnice na invalidním vozíku.

Jenom Petra už má to své

Petře totiž velmi záleželo na tom, aby měla tátu na svatbě, a tak svého muže požádala o ruku a veselka byla do dvou měsíců. Dorazilo na ni i jejích šest sourozenců a nejspíš to byly poslední krásné chvíle, které rodina prožila společně. A nejstarší dcera je také jedinou z celé rodiny, která už má z otcovy pozůstalosti to „své“ dávno doma. Zůstaly jí po něm obrazy, piáno a pár drobností, které si ještě s jeho dovolením vzala. A také ona je jediná, kdo se stará i o to, aby měl nezapomenutelný skladatel konečně i svůj hrob, i když náhrobní deska doposud na místě jeho posledního odpočinku instalována není.

Boj o miliony

O excentrickém bohémovi bylo po celý život známo, že peníze nepočítá, hodně utrácí a občas míval prý i dluhy. Přesto je hodnota majetku, který po sobě zanechal, odhadována na padesát milionů korun, a tak ani není divu, že se o něj strhla pořádná bitva. Kromě domu ve středočeské obci Okoř po sobě Petr Hapka zanechal cenné obrazy, sbírku starožitností, drahé motocykly… Na to vše ale zatím jeho dědicové nedosáhnou, protože oficiální dědické řízení nebylo ještě ukončeno. A není ani divu, že vidina takového majetku nakonec doposud soudržnou rodinu rozdělila. „Kromě vyřizování dědictví se spolu nebaví. Ta situace zcela změnila celou rodinnou atmosféru. Pokud se někdy přátelili, teď je vše jinak,“ prozradil jeden z Hapkových přátel. Sice to prý nemusí být navždy, v současnosti se ale žádné rodinné sešlosti nekonají. A nedojde na ni nejspíš ani během vánočních svátků.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace