Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Osudová trojka slavné moderátorky, která se dlouho odhodlávala prozradit své největší trápení. Co všechno musela obětovat? Tajnosti slavných

01.11.2015
Osudová trojka slavné moderátorky, která se dlouho odhodlávala prozradit své největší trápení. Co všechno musela obětovat? Tajnosti slavných

Foto: archiv

Popisek: Bývalá moderátorkská hvězda Mirka Čejková

Tři děti, tři svatby a tři rozvody, a navíc obrovský závazek na celý život. Osud předurčil kdysi populární moderátorce její hlavní profesi – je celoživotní pečovatelkou na plný úvazek. Její nejstarší dceři je sice již sedmadvacet, přesto se bez matčiny péče neobejde.

I když je podle numerologie jejím mystickým číslem dvojka, jakoby jí sudičky daly do vínku spíš trojku. V životě bývalé populární moderátorky a někdejší tváře zpravodajství televize Nova Mirky Čejkové hraje zřejmě havní roli právě toto číslo, které staří Řekové považovali za symbol dokonalosti. Jenže jí spíš přináší starosti a komplikace. Ztroskotaly jí už tři úředně ‘posvěcené‘ partnerské vztahy, a navíc má z prvního manželství dnes již sedmadvacetiletou dceru Petru, která se navzdory věku bez pomoci a péče druhých do smrti neobejde.

Závazek na celý život

Když se Mirce narodila dcera Petra, nikdo ještě netušil, že s ní není něco v pořádku. „Vůbec jsem tehdy nevěděla, co se děje,“ prozradila v pořadu televize Barrandov Máme dítě. „Byla jsem v opačné situaci než dnešní rodiče, kterým různé testy před porodem dokážou prozradit, jestli se jím narodí zdravé dítě. Já tehdy na všechno přicházela postupně. A do konce i ve chvíli, kdy jsem říkala, že není všechno v pořádku, jsem byla svým okolím ujišťována, že je ještě čas, že věci zbytečně dramatizuji.“

Mirka s dcerou Petrou ve společnosti

Mirka s dcerou Petrou ve společnosti

Teprve postupně vyšlo najevo, že je dcera mentálně postižená. Mirka jako novinářka začala sbírat veškeré dostupné informace, pak dokonce začala studovat i funkce lidského mozku, aby dokázala posunout nepříznivé prognózy lékařů. Přiznala, že jako snad každého rodiče, který prožívá zoufalství z postižení svého dítěte, i ji napadlo, že by bylo možná lepší, kdyby se malá vůbec nenarodila. „Na takové myšlenky má každý rodič právo a neměl by se za něj posléze obviňovat. Je to přirozená úvaha,“ prohlásila. Nakonec se jí opravdu podařilo mnohem víc, než čekala. Petra má svůj diář, povinnosti, zájmy, přátele a někdy, i když zcela výjimečně, doprovodí svou matku i do společnosti. „Na to člověk nemůže být připravený asi nikdy. Nejtěžší je uvědomit si, že nejde o mě, ale o moje dítě, které musí být šťastné. Také si ale pochopitelně někdy říkám, že bych namísto vánoční besídky své dcery ve škole pro postižené mohla sedět třeba na promoci na Harvardu,“ přiznala Čejková.

Gentlemanská dohoda

Prvního manžela, podnikatele Tomáše Všetečku, poznala ještě na Vysoké škole chemicko-technologické, kterou oba vystudovali, a narodila se jim dcera Petra. Po mateřské odstartovala kariéru televizní moderátorky. Začínala v roce 1990 veřejnoprávní televizi, z reportérky, informující především o zdravotnictví, se ale rychle stala oblíbenou tváří, která dokonce v anketě TýTý zastínila všechny hvězdy showbyznysu a stala se absolutní vítězkou. Pak z ní a Pavla Zuny udělal tehdejší ředitel Novy Vladimír Železný nejpopulárnější moderátorský pár Televizních novin, který neměl konkurenci.

V době prvního manželství odstartovala televizní kariéru a s Pavlem Zunou vytvořila nejúspěšnější moderátorkou dvojici

V době prvního manželství odstartovala televizní kariéru a s Pavlem Zunou vytvořila
nejúspěšnější moderátorskou dvojici

Někdy v té době se zřejmě pomalu začalo sypat Mirčino první manželství. S Tomášem se nakonec rozešla v klidu a s elegancí, byla to prý přímo gentlemanská dohoda. Podrobnosti o příčinách rozpadu vztahu však nikdy neprozradila. Veškerá péče o postiženou dceru zůstala na ní.

Světoznámý sobec a nevěrník

Druhá svatba byla jako z romantického románu a zdálo se, že Mirka opravdu udělala štěstí. O osm let mladší, světově proslulý golfista Alex Čejka byl dolarový milionář a říkalo se, že moderátorka ulovila jednoho z nejžádanějších mužů na ženění. Tři roky po svatbě mu porodila syna Alexe, o dva roky později k němu přibyl ještě Felix. Mirka definitivně opustila lukrativní post na Nově a stala se ženou v domácnosti. Vyhlášený bonviván se však nenechal rodinou připravit o svůj životní styl, a tak ho leckdy Mirka pořádně dlouho ani neviděla. Začínala se postupně dozvídat o jeho nevěrách, s nimiž si nikdy nelámal hlavu, a před přáteli netajil tím, že má většinu financí na zahraničních kontech. Navíc ani neměl zájem o vlastní syny.

Alex Čejka jakoby chtěl vše napravit, přivezl Mirce dárek i k soudu, který projednával výživné na syny

Alex Čejka jako by chtěl vše napravit, přivezl Mirce dárek i k soudu, který projednával výživné na syny

„Kdyby nebylo jí, tak by je neznal. To ona je za ním vozila, doma jim vyprávěla pohádky o tatínkovi a on se kolikrát celé týdny ani neozval. Když naposledy přijel po tři čtvrtě roce a s milenkou(!), zastavil se za dětmi na tři hodiny a ten nejmladší ho ani nepoznal. A teď na Vánoce nebo na třetí Felixovy narozeniny ani nezavolal, natož aby poslal dárek,“ prozradila v době rozvodu Blesku Mirčina kamarádka. Rozvodové řízení, plné pomluv a nechutných tahanic se nakonec protáhlo na půl druhého roku, tím ale Mirčiny problémy s Čejkou zdaleka neskončily. Soud mu sice vyměřil obří alimenty, přesto se ale exmanželovi platit nechtělo a musela na něm peníze pro děti vymáhat úřední cestou.

Magnet na psychopaty?

Třetím manželstvím s fotbalovým manažerem Markem Vítem, opět o osm let mladším, si bývalá moderátorka ‘naběhla‘ ještě víc. Byla to prý láska na první pohled, ve svých jednačtyřiceti letech s ním byla Čejková dokonce počtvrté těhotná, jenže potratila. Ani Vítův konflikt se zákonem, který soudy ‘ocenily‘ osmi lety odnětí svobody, ji nevaroval a „muže svého srdce“ si v roce 2005 vzala. Svatební obřad se odehrál ve vězení, i když ji před tímto vztahem kdekdo varoval. Jakmile se manžel dostal za brány věznice, nastalo peklo.

V době rozvodu s Markem Vítem se přetřásalo i údajné domácí násilí

V době rozvodu s Markem Vítem se přetřásalo i údajné domácí násilí

Vít byl podle ní posedlý žárlivostí. Pozoroval ji i ve spánku a vyčítal jí, že má milence, protože se v noci usmívá. Později ji začal obviňovat, že je zavřený jen kvůli ní, protože je známá. Pak psychický teror přesrostl v násilí. Vít byl podle ní posedlý žárlivostí. Pozoroval ji i ve spánku a vyčítal jí, že má milence, protože se v noci usmívá. Později ji začal obviňovat i z toho, že je zavřený jen kvůli ní, protože je známá. Psychický teror ale postupně přerost v násilí. Začalo to fackou, agresivita se však stupňovala. Nakonec se po šestiletém manželství dokázali shodnout alespoň na jednom – na urychleném rozvodu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace