Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je to podraz neuvěřitelnej, všetko je to o Kleslovej, Slonková přišla za mnou, že chce 200 tisíc… Jak vypadá rozběsněný Babiš, když si myslí, že se kamery nedívají?

24.10.2015
Je to podraz neuvěřitelnej, všetko je to o Kleslovej, Slonková přišla za mnou, že chce 200 tisíc… Jak vypadá rozběsněný Babiš, když si myslí, že se kamery nedívají?

Foto: ANO

Popisek: Ilustrační foto

VIDEO Na serveru YouTube se objevil trailer k filmu Víta Klusáka Matrix AB, který pojednává o Andreji Babišovi. Celý film bude poprvé promítán příští týden na Festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Když trailer k dokumentu zhlédnul sám ministr financí, podle serveru Echo24.cz měl autory obvinit z toho, že snímek natočili na objednávku lobbisty a právníka Radka Pokorného, který pracuje pro ČSSD (a hlavně pro Bohuslava Sobotku), z agentury Bison & Rose. Ten to údajně popírá.

Podle zmíněného serveru, který je protibabišovsky zaměřený, je koproducentem filmu Česká televize. Její generální ředitel Petr Dvořák o přípravě tohoto dokumentu údajně ale neměl vůbec ponětí.

Trailer začíná záběrem na Babiše, který sedí v hledišti kina zřejmě po zhlédnutí Matrixu AB. „To je podraz neuvěřitelnej. Prostě mi nedal šanci se k tomu vyjádřit. Ten nás podvedl o 300 milionů,“ říká Babiš a muž stojící opodál, pravděpodobně sám Vít Klusák, na to reaguje: „Pane Babiši, já vám ji nyní dám.“

Následuje opět záběr na Babiše: „Všetko je to o Kleslovej, Pergler, který napsal knížku na objednávku z Eura. Slonková, která lže, která přišla za mnou a řekla, že chce být šéfredaktorka za 200 tisíc. Samé nepřátele tam máte,“ vyčítá Babiš tvůrci filmu.

Následuje zřejmě scéna z Matrixu AB. Objevuje se záběr na bývalého majitele Agro Jevišovice Bohumíra Radu. Ten na otázku, proč šel Babiš do politiky, odpovídá: „Podle mě šel do politiky proto, aby měl pod kontrolou, aby o ten svůj majetek nepřišel. To je podle mě základní věc, aby se dostal do politiky, aby mohl ovládat případné kroky, které by proti němu mohly být podniknuty. Já jsem přesvědčený, že k většině majetku on nepřišel legální cestou. Neboť znám dobře příběh Kostelce, například. A také příběhy dalších společností. Ti lidé se bojí o tom mluvit a bojí se mu vzepřít. V jednom okamžiku jsem si řekl, že buď budu posera jako všichni, komu ublížil, nebo budu mluvit. Věřím tomu, že jak mluvím já, budou mluvit i další lidé v republice. Ať každý pozná, kdo to je Babiš.“

Další scéna ukazuje Babiše stojícího na ulici. Za ním je pohledná mladá dívka držící karton s koblihami. Zní Babišova výzva okolo procházejícím: „Pojďte pro koblihu...“ V ten okamžik začne kamera zabírat Bohuslava Svobodu, jak rozdává na ulici kolemjdoucím mikrotenový pytlík s jablky. Babiš to komentuje: „Viete, ta ODS po nás všechno kopíruje. Aj tak nemaj šanci. Nemůžete přece volit zkorumpovanou pravici. Poslední koblihy. Proč máte to kyselé jabko od ODS zkorumpované. Zahoďte to jabko.“

K Babišovi přichází muž, jehož tvář skrývá kapuce. Ministru financí nabízí za koblihu peníze. Babiš říká, že peníze nechce. Muž v kapuci se pak Babišovi svěřuje: „Je to tady pána práce, ale já jsem stál tady na rohu... Potřeboval jsem, aby mi lidi dali ňákej drobák a pán mi řekl, ať vypadnu.“ Muž s kapucí měl zřejmě na mysli člena ochranky. Babiš odpověděl slovy, že ochranka „mě musí chránit. Víte, kdyby někdo...“ Pak Babiš vytahuje z peněženky bankovku se slovy: „Tady máte pět tisíc korun a choďte si něco koupit. Nashle.“

Česká radost, píše Vít Klusák na Facebooku

Dokument Víta Klusáka o Andreji Babišovi Matrix AB příští týden totiž uvede Festival dokumentárních filmů Jihlava 29. října. Poté, co dokument zhlédnul ministr financí, měl autory obvinit z toho, že snímek natočili na objednávku Radka Pokorného a agentury Bison & Rose. Natočení filmu způsobilo poprask i v České televizi, která je producentem. Generální ředitel ČT Petr Dvořák o přípravě dokumentu údajně neměl vůbec ponětí. Klusák však tvrdí, že nikdo v ČT žádné problémy nedělal. „Nakonec je producentem a má k němu veškerá práva. Já sám jsem s Dvořákem nejednal, ale podle mých informací o tom věděl,“ říká Klusák. Informace přinesly Novinky.cz.

Matrix AB sleduje zblízka osobu Andreje Babiše a jeho předvolební kampaň. Dokument, který Klusák natočil v rámci pětidílného cyklu České televize Český žurnál, bude mít tedy svou premiéru nakonec příští týden na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Díky tomu, že dokument vznikal s Českou televizí pouze v koprodukci, přihlásil Klusák film do oceňovaného festivalu Jihlava v kategorii Česká radost, kde se bude ucházet o cenu za nejlepší český dokumentární film. Petr Dvořák, ředitel České televize, u které se Klusák bál, že by dokument mohla stáhnout, údajně o natáčení filmu o Babišovi vůbec nevěděl.

Co jsme se tedy ještě zatím dozvěděli?

Novinky dodaly, že zajímavou náhodou jsou partnerské a profesní propletence. Partnerkou Víta Klusáka je Marika Pecháčková. Její sestra Dita Pecháčková, známá moderátorka kulinářského pořadu Deník Dity P., je manželkou Marka Prchala, Babišova poradce...

Šéf Agrofertu, jak stojí výše, se dotkl také údajné žádosti Sabiny Slonkové o post šéfredaktorky MF Dnes nebo knihy Babiš – Příběh oligarchy nynějšího reportéra ECHO24.cz Tomáše Perglera: „Všechno to o Kleslovej, Pergler, který napsal knížku na objednávku z Eura, Slonková, která lže a která přišla za mnou že chce být šéfredaktorka za 200 tisíc,“ vyjmenovává Babiš pasáže a lidi, kteří v dokumentu vystupují. Mínil  bývalou šéfredaktorku MF DNES Sabinu Slonkovou a její údajnou žádost o post za 200 tisíc měsíčně nebo komentátora ECHO 24.cz Tomáše Perglera a jeho biografickou knihu Babiš – Příběh oligarchy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Babiš,